Codzienność, Lamenty, Złośliwości

Wyborcze błędy

dodane 18:52

Dlaczego ludzie mając do wyboru Jezusa i Barabasza wybrali tego drugiego?

Byłem dziś na Gorzkich Żalach. Podczas kazania pasyjnego usłyszałem takie właśnie mniej więcej pytanie. Padło w kontekście tegorocznego wyborczego maratonu. Jasne, żadna siła polityczna w naszym kraju nie jest Jezusem. Ale przecież są nie za dobre i zdecydowanie złe. Dlaczego tylu wierzących, znając przecież przykazania, decyduje się poprzeć te zdecydowanie złe, jawnie występujące przeciw prawom dekalogu?

Czytałem niedawno w Ewangelii Mateusza takie ciekawe zdanie. Dotyczyło czasów prześladowań, czasów ostatecznych. Przytoczę może cały fragment, zdanie wytłuszczając:

Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.

Tak, mam wrażenie, że właśnie takich czasów dożyliśmy. Wielu zachwiało się w wierze. Może jeszcze nie wydaje braci na śmierć, może jeszcze nie ma nienawiści, ale sporo złości, oskarżeń i szyderstw.... Mam czasem wrażenie, ze i kumania się z diabłem, byle być nowoczesnym...

Widzę oczywiście błędy i Kościoła otwartego i Kościoła zamkniętej twierdzy. I jeśli czegoś najbardziej mi żal, to tego, kiedy widzę, że ani to zamykanie się w twierdzy, ani ta otwartość nie są nastawione na prawdziwą wierność Ewangelii. Jakże bym chciał, byśmy wszyscy byli nie tyle zamknięci czy otwarci, ale Chrystusowi...

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

3

4

7

9

10

11

12

15

16

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 18.02.2020