O mnie

Parę słów o mnie.... Andrzej Macura. Szczęśliwie żonaty. Urodziłem się i teraz żyję. Już ponad 50 lat (jest rok 2015). Ochrzczony dwa tygodnie po urodzinach, w pierwszej komunii jeszcze w przedszkolu, bierzmowany w czwartej klasie podstawówki. Ministrant, potem oazowicz, potem przez parę lat kleryk seminarium. Otarłem się też o Odnowę w Duchu Świętym... A sakramentu małżeństwa udzielił mi Bóg przez moje i mojej żony „tak” w dwudziestym ósmym roku życia.

Piszę o tym na samym początku, bo to moje wędrowanie razem z Bogiem jest dla mnie najważniejszą sprawą w moim życiu. Owszem, lubię też góry. Dla mnie zawsze były jednak tylko (albo aż) śladem  prawdziwego oblicza Boga.

Oczywiście uczyłem się też i studiowałem. Choć może lepiej byłoby napisać, że chodziłem do szkoły i skończyłem takie a takie uczelnie. Niby to samo, ale...  Nieważne :) W każdym razie teraz za mnie skończony teolog. Szczególnie zachwycony Biblią.

Pracowałem i pracuję. Teraz jako redaktor portalu Wiara.pl. Wcześniej przez 14 lat w różnych szkołach.  Mogę się pochwalić, że prócz drugich klas podstawówki, uczyłem na wszystkich poziomach: od klasy pierwszej podstawówki do piątej technikum.

Ale to nie była moja pierwsza praca, Wcześniej imałem się różnych robót fizycznych. Śmierdzących (różnymi smrodami) brudnych (różnymi brudami) i momentami dość niebezpiecznych.  Dobrze, że skończyło się tylko połamaniem obu nóg...

Tyle już wystarczy :-)

© Copyright 2010; W kolorze nadziei. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Przemijanie ma sens | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd