Polityka polityką, ale...

dodane 16:01

No to zanosi się na chwilę oddechu. W polityce. Co się z tego wykluje niebawem, nie wiadomo.

Prezydent zawetował dwie przegłosowane już w sejmie i senacie ustawy dotyczące zmian w sądownictwie. Co teraz? Prezydent - wiadomo. Będzie proponował nowe rozwiązania. PiS? Trudno dziś wyrokować. Ale jakąś ruchawkę po tej stronie sceny politycznej widać. A opozycja? Kukiz'15 chyba czeka na ruch prezydenta, zadowolone z jego decyzji. PO, .Nowoczesna i PSL... Nie wiadomo co kombinują. W każdym razie można mieć nadzieję, na chwilowe ostygnięcie sporu.

Deeskalacja napięcia w Polsce zbiegła się w czasie z nadzieją na obniżenie temperatury Ukraińsko-Rosyjskiego konfliktu na Ukrainie. Właśnie Niemcy, Francja, Ukraina i Rosja postanowiły podjąć odpowiednie kroki w celu zapobieżenia łamaniu wynegocjowanego niegdyś w Mińsku rozejmu. To chyba dobrze też dla nas. Choć zbliżające się wielkie manewry rosyjsko-białoruskie niedaleko naszej granicy uświadamiają, jak kruche może okazać się to nasze bezpieczeństwo.

W Europie? Cóż, imigranci ciągle pukają do wrót. Ale zdaje się, że już nie ma tego co dawniej hurraoptymizmu w przyjmowaniu ich jak leci. To jednak poważny problem, nie kwestia wycięcia paru krzaków, by było miejsce na kolejny dla nich obóz...

Skąd jeszcze możemy spodziewać się ciosów? No tak, może przyjść powódź. Albo jakieś trzęsienie ziemi. Albo może uderzyć w Ziemię jakiś wielki meteoryt. No, może kogoś z nas nie być już wcale, bo wypadki i choroby chodzą po ludziach. Ostatecznie jestem z tej Bożej półki, do której coraz częściej On sięga. Ale na to wpływu nie mamy, więc możemy się tym nie przejmować. Co ma być, to będzie.

No to co? Może wakacje? Czas najwyższy :) Tym bardziej, że zdecydowanie nie jestem Atlasem, który powstrzymuje niebo przed zwaleniem się na ziemię :)

 

 

nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

2

3

4

5

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 18.10.2019

Ostatnio dodane