Zagadka życia

Miłość, samotność, wzajemność – co te trzy różne łączy słowa?

Czytaj dalej

20.03.2017

Powoli w stronę Słońca i Prawdy

Dzisiaj będzie o tym, jak Jezus otwiera nam oczy na zło, które dokonujemy każdego dnia. Dość często w naszym dążeniu do czystości zaniedbujemy sprawę małych złych uczynków, drobnostek, którymi wybrukowane jest piekło. 

Czytaj dalej

02.03.2017

Pasożyty nie ludzie

Czasami, zwłaszcza w chwilach, gdy dzieje się wielkie zło, czujemy się lepsi niż ci, którzy to zło popełniają. Czujemy się na tyle lepsi, że śmiało ubliżamy naszym bliźnim uznając ich za niegodnych bycia człowiekiem, za pasożyty, robactwo, za kogoś, kto jak najszybciej musi umrzeć.  Bo my przecież jesteśmy lepsi…

Czytaj dalej

21.02.2017

Pan, Przyjaciel, Mistrz, Brat

Kim jest Jezus? To pytanie choć powtórzone już milion razy, wydaje się mieć niesamowicie prostą odpowiedź. Jednak, dość często natrafić można na spory  zwolenników Jezusa wypędzającego ze świątyni ze zwolennikami Jezusa miłującego wszystkich. Jaki jest więc nasz Pan?

Czytaj dalej

10.02.2017

Obrzydliwość

Cały Nowy Testament, Dobra Nowina, działania Boga powinny nas wprowadzać w niepowstrzymaną radość, oto, któż przeciw nam, jeśli Bóg z nami?  Możemy skupić się na cieszeniu się ze zmartwychwstania Chrystusa, z piękna natury, z cudów.  Mimo to, wciąż po głowie chodzi mi drugi aspekt tego wszystkiego: obrzydliwa ludzka natura.

Czytaj dalej

30.01.2017

© Copyright 2010; Bóg jest duchem. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Nie patrz wstecz | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd