• Biała laska #50słów

  Biała laska, czekając w tłumie na autobus, ostrzegała: Zobaczcie, że ja nie widzę! Najpierw dostrzegłam białą laskę, a dopiero potem jej właścicielkę, która w czasie podróży okazała się interesującą osobą pełną pasji i marzeń. Kiedy wysiadałam z autobusu, żegnałam się z ciekawą kobietą z niesfornymi fioletowatymi włosami. Przeoczyłam białą [...]


 • Księżyc #30słów

  podczas porannego przedzierania się przez zaspane miasto w drodze do [...]


 • Cel #30słów

  Dążenie do wyznaczonego celu sprawia dużo radości i satysfakcji. Mimo to chciałabym już go schować do szkatułki z opisem „zrealizowane”. A przecież codziennie dorzucam coś nowego do tego fantastycznego pudełka.


 • Sygnały wiosny #30słów

  Jeszcze jej nie widać, ale za to słychać. Pierwsze ptasie piosenki przebijają się rano na Placu Akademickim. Na razie nieśmiało, w szarym otoczeniu, wśród gołych gałęzi. Śpiew o nadchodzącej wiośnie.


 • Poniedziałek #30słów

  Kolejny poniedziałek, kolejna kupiona w kiosku gazeta i kolejny dzień pracy. Monotonia? Przecież inne wiadomości poskładały się z tych samych liter, a wiatr dmuchnął na mnie trochę cieplej niż ostatnio.


 • Słońce #30słów

  Wracając z pracy, jadę przylepiona do brudnej szyby autobusu, wpatrując się w niewidziane dawno o tej porze słońce. I nie mogę uwierzyć, że z każdym dniem przybywa wytęsknionego promiennego światła.


 • Roślinny inwentarz #30słów

  Beniaminek młodymi zielonymi listkami stanowi przeciwwagę do monochromatycznej zimy. Intensywnie wtóruje mu hiacynt. Bluszcz jeszcze trochę przysypia. Cytrynka zażółca zeszłoroczny owoc i jednocześnie puszcza nowe pachnące pączki. Codzienna dawka niesamowitości.


 • Urodziny #30słów

  Okrągła rocznica urodzin. Niby zwykła, ale jednak okrągła. Zatoczone następne dziesięcioletnie koło sprzyja podsumowaniom. Ludzie, miejsca, stos wiadomości, ulotne emocje. Coś zostało, większości nie ma. Jeszcze zdążę coś ciekawego zrobić.

#30 słów

to ramka na pisane akwarelki. Nie są długie, jak i niewielka jest chwila, którą opisują. Łapię wrażenia w słowa krócej lub dłużej i chętnie się nimi z Tobą podzielę.