• Urodziny #30słów

  Okrągła rocznica urodzin. Niby zwykła, ale jednak okrągła. Zatoczone następne dziesięcioletnie koło sprzyja podsumowaniom. Ludzie, miejsca, stos wiadomości, ulotne emocje. Coś zostało, większości nie ma. Jeszcze zdążę coś ciekawego zrobić.


 • Ale i tak jest pięknie #30słów

  Ulica, która jeszcze wczoraj wyglądała jak z londyńskiego kryminału, dziś przeniosła mnie do śnieżnego świata Narni. O, faun Tumnus! (nie, to dostawca do sklepu mięsnego), sanie! (oj, to przejechał spychacz).


 • Fryzjer #30słów

  W czasie gdy fryzjerka zajęła się moimi włosami, ja zajęłam się jej kotem. Czarny i mięciutki kocik tańcował na moich kolanach, domagając się głaskania. Przyjemny bonus do [...]


 • Jak powstaje radość

  Hmm, radość to taki dziwny stwór, który może dopaść cię niespodzianie. Skrada się i nagle buch! Salwa śmiechu. Albo inaczej. Dmuchnie ci na serce. O, wtedy czujesz, jakby cię napompowała energią niczym balon helem. Ale ta radość, o której chcę ci teraz opowiedzieć, powstaje inaczej.


 • Bocian #50słów

  Szef kuchni w irlandzkim pubie wysłał pewnego dnia pracującą na zmywaku Polkę do sklepu po „stork”. „Stork?” – dziwiła się dziewczyna. Z niedowierzaniem wzięła do ręki słownik, żeby sprawdzić, czy na pewno ma kupić bociana. „W Polsce bocianów nie jadamy” – pomyślała oburzona. Rudy Irlandczyk jeszcze bardziej zaskoczony pokazał opakowanie margaryny „Stork”.


 • Smog #30słów

  Rano wyszłam na dwór i zobaczyłam powietrze. Gęsta i smolista woalka zakryła miasto, które wyglądało, jakby szykowało się na pogrzeb. Styczniowo-szaro-buro. Dobrze, że beniaminek nie żałuje liści, żeby zazielenić atmosferę.


 • Codzienne radości #30słów

  Codzienne radości, ponieważ zdarzają się niemal każdego dnia, szybko powszednieją. Ukrywają się w dobrze znanych domowych kątach, wskakują za pazuchę najbliższych osób. A przecież mogą sprawić przyjemność, zachwycić i uszczęśliwić.

#30 słów

to ramka na pisane akwarelki. Nie są długie, jak i niewielka jest chwila, którą opisują. Łapię wrażenia w słowa krócej lub dłużej i chętnie się nimi z Tobą podzielę.