Pełnej wymowy nabrało to wezwanie po zwycięstwie nielicznych wojsk chrześcijańskich nad potężną flotą turecką na wodach Morza Śródziemnego pod Lepanto w 1571 r. Nabożeństwo ku czci Maryi tytułowanej tym imieniem ugruntowało się z okazji triumfu wojsk dowodzonych przez Jana Sobieskiego pod Wiedniem w 1683 r., apogeum osiągnęło zaś w chwili uwolnienia papieża Piusa VII z niewoli napoleońskiej 24 maja 1814 r. Na znak wdzięczności za swe ocalenie, ustanowił tenże następca św. Piotra, święto Wspomożenia Wiernych.
Zawierający prawie dwieście stron wywiad jest książkowym zapisem wspomnień Księdza Biskupa Albina Małysiaka z jego długiej drogi życia. Książka, przygotowana w przededniu 40. rocznicy święceń biskupich księdza Albina Małysiaka, prezentuje unikatowe wspomnienia najstarszego wiekiem biskupa w Polsce: dzieciństwo i dorastanie spędzone tuż po I wojnie światowej na rodzinnej ziemi Żywieckiej, naukę i studia w instytutach Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo w Krakowie i Wilnie, kapłaństwo rozpoczęte w trudnych latach II wojny światowej w Krakowie, zmagania z opresyjnym aparatem bezpieczeństwa PRL i wbrew tym trudnościom pełną sukcesów pracę duszpasterską, szczególnie wśród młodzieży akademickiej, a nade wszystko współpracę ze Sługą Bożym Karolem Wojtyłą – Janem Pawłem II. www.wydawnictwo.diksw.pl
Cześć oddawaną Imeldzie zatwierdził 20 XII 1826 r. papież Leon XII. Wspomnienie liturgiczne bł. Imeldy Lambertini przypada 13 maja. Kult jej wzmógł się, odkąd św. Pius X zapoczątkował wczesną Komunię świętą. W 1891 r. powstało w Prouille Bractwo Dobrej Pierwszej Komunii Świętej i Wytrwałości, agregowane do zakonu kaznodziejskiego 21 VIII 1893 r. i zatwierdzone przez papieża Leona XIII w dniu 7 V 1896 r. Imelda stała się patronką dzieci pierwszokomunijnych.
Arabskie słowo islam, wbrew obiegowym opiniom, ma niewiele wspólnego ze słowem salam – pokój. Wywodzi się z arabskiego słowa aslama, a które oznacza poddawać się, podporządkowywać, zdawać się na kogoś. W tym też znaczeniu wyznawców islamu nazywa się muzułmanami, po arabsku muslim, czyli tymi, którzy poddali się woli Boga (Allaha). http://www.katolik.pl/w-co-wierza-muzulmanie-,25088,416,cz.html
Zniesławiać można na rozmaite sposoby, np. ujawniając czyjąś tajemnicę, obelgą czy pomówieniem. Do najbardziej rozpowszechnionych występków naruszających ósme przykazanie należy obmowa, czyli mówienie źle o bliźnich pod ich nieobecność. Najczęściej to - rozgłaszane bez uzasadnionej potrzeby, nierzadko ubarwione - negatywne opinie moralne o innych. Czasem obmowa przyjmuje postać plotki będącej owocem gadulstwa, a jej zasięg i skutki są często nieobliczalne. http://www.opoka.org.pl/biblioteka/M/MR/echo201538-ploty.html
Kardynał ten już kiedyś poradził królowi Belgii, aby podpisał ustawę aborcyjną w 1990 roku, znany jest też z zalecania ofiarom seksualnego molestowania przez duchownych, aby milczeli, a także z odmowy zabronienia używania pornograficznych, materiałów "edukacyjnych" w belgijskich szkołach katolickich.
Czy nie jest to możliwe, że tacy ludzie przyjeżdżają do Niemiec, którzy do niedawna byli zwykłymi ludzmi, a teraz po śmierci swojej rodziny z rąk amerykańskich i europejskich państwowych terrorystów, wyjeżdżają do Niemiec, by pociągnąć do odpowiedzialności kraj, który wysłał śmierć dla ich bliskich?
Z biegiem czasu zaczęłam sięgać po inne opracowania, po listy Ojca Pio. Wczytywałam się w jego słowa i przesłanie, które pozostawił swoim duchowym dzieciom. W miarę zgłębiania tych tekstów odkryłam innego Ojca Pio, niż go sobie wyobrażałam.
To było duże cięcie, zaczął obficie krwawić i pianę pojawiła mu się na ustach. Moja rodzina bała się o niego. Zabrali go do szpitala, ale zapomnieli zamknąć drzwi. Udało mi się wyjść i złapać taksówkę do centrum rekolekcyjnego, gdzie mnie złapali, i tam pozostałem w ukryciu.
Z utęsknieniem czekam na dzień, kiedy ta sprytna protestancka sekta rozleci się jak dom z kart. Wówczas będzie można założyć od nowa kościół katolicki w tym durnym kraju.