król Polski

Jeśli już to trzeba wcześniej, uroczyście oczywiście, zdetronizować Chrystusa króla Polski. „W Polsce Aktu Intronizacji dokonano już trzykrotnie. Najpierw, w 1920 r. dokonał go prymas Polski kard. Edmund Dalbor na Jasnej Górze. Odnowiony on został rok później w Krakowie w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa z udziałem całego Episkopatu Polski.

Czytaj dalej

24.01.2016

kolejny kwiecień

Co by było, gdyby nagle Kaczyński z Macierewiczem uznali ustalenia komisji Millera. Otóż nic. W zamach by wierzyl ten sam procent Polaków jak teraz, a nawet może większy. Zaczęto by szerzyć teorie spiskowe, że np. Kaczyńskiemu i Macierewiczowi służby specjalne podały podstępnie środki psychotropowe itd.

Czytaj dalej

16.04.2013

Nowy czas

Jeśli Polska stała się „więźniem Smoleńska” to nie jest dobrze z Polską. Nie koniecznie państwo jest w kryzysie, może z Polkami i Polakami jest kryzysowo. Raczej powinno się mówić o dyktacie niesłychanej zbrodni smoleńskiej, o ograniczeniu wolności do dyskusji na inne, ważniejsze teamty. I o potrzebie wyzwolenia, wyzwalania się. Czy ma ktoś przyjść i wyzwolić? Tusk podobno nie chce niszczyć tego układu na osi PO-PiS.

Czytaj dalej

02.12.2012

RPA co się poprawiło

W trakcie protestów przy Marikanie za kurtyną rozgrywał się inny pojedynek - między National Union of Mineworkers (NUM) i Association of Mineworkers and Construction Union (AMCU). Pierwszy jest najpotężniejszym związkiem zawodowym w RPA. Drugi to jego młodszy, ale znacznie agresywniejszy konkurent.

Czytaj dalej

03.10.2012

przepis a obyczaj

czy tradycja czy przepisy, cóż 2000 lat to za mało.

Czytaj dalej

31.07.2012

© Copyright 2010; spójrz na nasz świat. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Rzucić ogień | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd