« Obraz Kościoła Życie JEST »

Sprawa Pospieszalskiego

08.03.2012

Oświadczenie Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy nie pozostawia złudzeń. Pospieszalski stał się ofiarą kolejnej manipulacji. Tak przynajmniej wynika z treści. Ciekawe, czy ktoś z zarządu pokusił się, by stanowisko Pospieszalskiego zweryfikować. Raczej nie.

Natomiast zrobiła to Rzeczpospolita, ktorą o sympatię do Katarzyny Kolendy-Zaleskiej trudno  podejrzewać. Warto zacytować fragment artykułu, jaki ukazał się dziś po południu w internetowym wydaniu dziennika:

"Niewygodny cytat?

Nasze poszukiwania nagrania, które potwierdziłoby wypowiedź Jana Pospieszalskiego nie dały rezultatu. Udało nam się jednak trafić na strony, które przytaczają słowa dziennikarza zgodnie z wersją Kolendy-Zaleskiej. Są wśród nich m.in. Gliwicki Klub Frondy i poznajprawde.net, oba bazujące na relacji zamieszczonej na portalu niezalezna.pl. Artykuł w tym ostatnim medium został usunięty, jednak zindeksowała go wyszukiwarka Google. Relacja na niezależnej.pl pojawiła się w niedzielę, kilka godzin przed emisją Faktów TVN."

Wersję Pospieszalskiego powtórzyły wszystkie katolickie media. Zrozumiałe z punktu widzenia logiki tychże mediów. Utrwala się w ten sposob podział na prawdziwych i wrogów. I jasno pokazuje, gdzie tego wroga należy szukać. Zupełnie nie zrozumiałe, gdy  przestajemy dzielić, a zaczynamy szukać prawdy. Chyba, że wzorem stosunku do prawdy będzie... Piłat.

Jeśli wersja Rzeczpospolitej okaże sie prawdziwą wyjdzie na to, że obrazowi Kościoła najbardziej szkodzą jego własne media i stowarzyszenia.

11 Komentarzy

 • A może niezależna.pl uznała, że podała niewłaściwą informację, dlatego ją wycofała? Czy księdza komentarz sugeruje, że Pospieszalski kłamie, bo nie rozumiem celu tego wpisu.

 • Nie wiem, czy Pospieszalski kłamie. Natomiast jest pewne, że w chwili publikacji materiału nie kłamała Katarzyna Kolenda-Zaleska. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego niektórzy chcą z niej zrobić czarownicę. Język, jakim posłużyli się choćby internauci w komentarzach na naszym portalu, nie ma nic wspólnego z katolickością. Nic dziwnego, że po takich wpisach przyklejają nam etykietę oszołomów.

 • Tyle, że to nie jest zadaniem Pospieszalskiego, by szukać z jakich źródeł korzystała Kolenda, a raczej to ona w swoim interesie powinna była podać źródło swojej informacji, a skoro nie podała, wzięła to na siebie. I to jest jej nierzetelność, że podała niesprawdzoną informację.

 • Rozumiem. Anielski Pospieszalski i diabelska Kolenda-Zaleska. Logicznie patrząc to niezalezna.pl (czyli portal przez pana Pospieszalskiego firmowany i tworzony) powinna tłumaczyć się dlaczego materiał usunęła, a nie ci, którzy z niego korzystali. Bo usunięcie materiału jest faktem niepodważalnym. Wystarczy kliknąć na link Googli. Reszta to ideologia.

 • Pan Pospieszalski grał kiedyś w zespole Voo Voo (cały czas gra w nim jego brat - Mateusz). Szkoda, że Jan Pospieszalski odszedł od muzyki bowiem łagodzi ona obyczaje lub, jak napisał Arystoteles, wpływa na uszlachetnienie obyczajów.
  A o obyczajach panujących w tych mediach i środowiskach wiele dobrego powiedzieć nie można.
  Te wszystkie niezależne, tvn-y, frondy i inne... pies ich wszystkich trącał.
  Lepiej posłuchać czegoś wartościowego.
  http://grooveshark.com/#!/s/Nie+Manipuluj/2vUzvQ?src=5

 • Ostatnio co cytatu włożonego w usta Pospieszalskiego przyznał się zdaje się Semka.Kolendzie Zalewskiej zdarzało sie juz cytować słowa które nie .
  Doprawdy zastanawiam się czemu ksiądz z takim uporem punktuje tzw,,prawice i konserwę"
  Owszem zło należy nazywać złem a kłamstwo kłamstwem chociaż dostrzegamy je ,,w naszych ulubieńcach" .Jednak ksiądz zdaje się mieć nastawiony budzik tylko w jedną stronę....

 • Przepraszam poprawka nie Semka a Stankiewicz.
  Wyjaśnienie znikających cytatów tu:muchanadziko.salon24.pl/397979,eurokomuna-gate-czyli-bialego-panicza-odpowiedz

  Wracając do Kolendy.Pomijając już kwestię kto owe słowa wypowiedział bulwersujące jest to w jakim kontekście ona je przytacza.W kontekście typowego szczucia ,,prawica nie szanuje ziałoby" ,my-szanujemy i nie naskakujemy na rząd.
  Wypowiedz jest typowym dupo......
  Dziwię się ,żę ta kwestia ksiedza nie oburza

 • o tu chyba jestpo nitce do kłębka

  francis.de.salon24.pl/397922,zawinil-panicz-z-gazety-polskiej-a-prawica-powiesila-murzyna
  Nie ma wątpliwości, że zawinił biały panicz z "Gazety Polskiej" (Wojciech Mucha), a powiesili murzyna (TVN i Katarzynę Kolendę-Zaleską), organizując internetową nagonkę. Do linczu na telewizji TVN przyłączyli się nawet katoliccy dziennikarze, którzy też nie pofatygowali się, by sprawdzić, że słowa najpierw ukazały się na portalu Niezalezna.pl. Co ciekawe Niezalezna.pl postąpiła skandalicznie i usunęła dowód w postaci strony z cytatem z błędnie przypisanym nazwiskiem

 • Awo, przecież dokładnie o tym jest mój wczorajszy wpis. I są w nim wszystkie potrzebne linki. Jak napisałem: Rzeczpospolitą trudno posądzać o sympatię do Kolendy. Więc ta publikacja u nich mówi sama za siebie. Zrobiłem wczoraj tę notkę bo nie chcę być kojarzony z wieszającymi murzyna :)

 • ups w linki to ja nie klikałam-podobnie jak Kolenda
  ps.Nalezy ks do Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy?

 • Nie należę :)

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; zapiski na skraju lasu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Góry najpiękniejsze są jesienią | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd