« Wrócili, ale zostali Ich drogi »

Co dziś świętujemy?

14.02.2011

Walenty od samego rana. Dzień zakochanych odmieniany przez wszystkie przypadki. Nawet w mediach katolickich. Rozumiem, że skoro już przyszedł ten zwyczaj, to należy go ochrzcić. Ale dlaczego przy okazji tworzyć legendy? Jak w pewnej rozgłosni katolickiej, słyszalnej w moim domu. Oczy przecierałem ze zdumienia, a właściwie uszy, gdym dowiedział się o potajemnych ślubach, udzielanych rzekomo przez św. Walentego bez zgody władzy kościelnej. A jeśli już tak bardzo próbuje sie utożsamić go z zakochaniem, to czemu ani słowa o zakochaniu w upośledzonych i chorych na epilepsję. Przecież patronuje im od wieków. Ba, ale to bardzo trudny rodzaj miłości. Całusów nie ma i wycieczki do Paryża do wygrania.

Gdy na początku Mszy św. mówiłem o dzisiejszych patronach, świętych Cyrylu i Metodym, parafianie patrzyli na mnie ze zdziwieniem. A jak mieli patrzeć? Przecież z wyjątkiem mszału i brewiarza wszyscy o nich zapomnieli.

Wpis w kategorii: ciemna strona

3 Komentarze

  • a jaką Cyryl miał metodę? ;)--żart taki (nie mój,z czata pochwycony)--czy naprawdę musimy znać wszystkich świętych?...jest ich tylu..że vov ;)
    ,,,gdzieś w necie wyczytałam,na facebooku bodajże ;)..że jeśli kapłana się nie kocha,i za niego nie modli..to nie jest się godnym samego Jezusa Chrystusa największego kapłana ;)

    no wiec ja księdza kocham,i się za księdza pomodlę..a tak właśnie walentynkowo ;)

  • no tak... XWL wrócił po paru miesiącach nie pisania, napisał , napisał ,napisał i znowu będzie cisza... ale ja bede zaglądać i czekać żeby ksiądz wiedział! Pozdrawiam serdecznie.

  • Dlatego w tym dniu taka tematyka czatu:)
    Księże, świetny ten blog. Jak czytam Księdza opisy to czuję się młodziej. Św. Filip Neri mówił, że radość to najlepsza droga do doskonałości. Wszystkiego dobrego Księdzu życzę na tej Ścieżce Życia, proszę nadal dzielić się z nami tą swoją pogodą ducha i refleksjami. Szczęść Boże!!! Z całego serca!

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; zapiski na skraju lasu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Góry najpiękniejsze są jesienią | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd