« Notka noworoczna Powrót Prezydenta »

Dzień kapłaństwa

01.04.2010

Wielki CzwartekWielki Czwartek. Przejrzałem doniesienia agencyjne, zajrzałem do prasy. Dużo tekstów o kapłaństwie. Przeczytałem i poczułem się jak garbaty, do którego na imieniny przyszli goście. Radość, że tylu pamiętało. I smutek. Że na tych imieninach nie potrafią mówić o niczym innym, tylko o moim garbie. A przecież prócz garbu mam jeszcze zdrowe nogi, ręce, umysł i - chyba - serce. Potrafię pracować, chodzić po górach, pisać, tworzyć... A przede wszystkim kochać. Boga i moich przyjaciół. Dlaczego nikt nie chce tego zauważyć? Dlaczego nie chce rozmawiać o moich miłościach, fascynacjach i pomysłach? Przecież garb nie sprawia, że są mniej wartościowe.

Wpis w kategorii: Moje życie

5 Komentarzy

  • Księże życzę - głębokiego, duchowego i aktywnego przeżycia Triduum Paschalnego, które wprowadzi w radosne przeżywanie czasu Wielkiej Nocy.

  • W tym Dniu Wspaniałym wszyscy się weselmy! Kochamy Księdza jako Człowieka i dziękujemy za wszelkie dobro od Niego otrzymane! Życzymy zdrowia i radości, a przede wszystkim wdzięczności Bogu za wszelkie dobro czynione Jego rękami! Zapewniamy o codziennej modlitwie!!! Tęsknimy!

  • Jezus uczy nas ,że trzeba kochać nieprzyjaciół..

  • Aniu! Miłość nieprzyjaciół nie może być powiązane z akceptacją wyrządzanego przez nich realnego zła. Miłość nieprzyjaciół to modlitwa o ich nawrócenie, to danie świadectwa prawdzie!

  • Miłość nieprzyjaciół obejmuje modlitwę za nich, brak odwetu i zemsty w jakiejkolwiek formie za wyrządzone przez nich zło i oczywiście brak akceptacji dla wyrządzonego przez nich realnego zła. Najtrudneijsze jest to drugie.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; zapiski na skraju lasu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Góry najpiękniejsze są jesienią | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd