Oto Ojciec!

Wielki Post kieruje naszą uwagę szczególnie na relacje. Słowo Boże zresztą nieustannie pokazuje istotę relacji, ich odnowienia. Pokazał nam to Jezus w środę popielcową, kiedy zwrócił uwagę, aby praktyki religijne nie stawały się na pokaz ale były okazją do pogłębienia relacji z Bogiem, który jest Ojcem oraz doświadczenia, że mam wartość w oczach Bożych, bo jestem Jego dzieckiem. Pokazał również to w poprzednią niedzielę, kiedy walczył z pokusami (posiadania, znaczenia, władzy), które to zamykają nas na relacje z Bogiem i drugim człowiekiem. A dziś pokazuje nam jeszcze jeden istotny aspekt tychże relacji.

Czytaj dalej

12.03.2017

Prawdziwiej, czy może mniej?

Wszystko zaczyna się w miejscu, które tylko Ty znasz...

Czytaj dalej

25.10.2016

Dziś, które nie ma jutra...

Jestem obecnie w jakiejś małej miejscowości w Toskanii. Przepiękne krajobrazy... marzyłem zresztą od lat, by zobaczyć to miejsce na własne oczy, podobnie jak Florencję, którą dziś miałem okazję zwiedzać. To właściwie pierwszy dzień pielgrzymki do Włoch. Podziwiając piękno Florencji, patrząc na kawał historii i przeszłości tego miasta, zadawałem sobie jednocześnie pytanie, które właśnie w tym kontekście nurtuje mnie już od kilku lat: co w przyszłości ludzie powiedzą o "dniu dzisiejszym"?

Czytaj dalej

10.10.2016

Właściwe pytania...

Zapewne zostało już to ujęte przez pewnych psychologów, naukowców, może i filozofów... Może nie jest to tak naprawdę żadne odkrycie... Nawet jeśli opisywało, omawiało i przedstawiało to wielu (także w swoich książkach), to jednak Ewangelie mówią już o tym dużo wcześniej.

Czytaj dalej

05.10.2016

Człowiek bez imienia...

"Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany".

Czytaj dalej

30.09.2016

© Copyright 2010; W cieniu po imieniu.... Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Zatrzymajmy się na chwilę... | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd