Dawca = Dar

"Jezus zaś rzekł: Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec. Do niego zaś rzekł: Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła".

Czytaj dalej

15.11.2017

Myśleli, że...

"A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych! Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi".

Czytaj dalej

26.09.2017

Oto Ojciec!

Wielki Post kieruje naszą uwagę szczególnie na relacje. Słowo Boże zresztą nieustannie pokazuje istotę relacji, ich odnowienia. Pokazał nam to Jezus w środę popielcową, kiedy zwrócił uwagę, aby praktyki religijne nie stawały się na pokaz ale były okazją do pogłębienia relacji z Bogiem, który jest Ojcem oraz doświadczenia, że mam wartość w oczach Bożych, bo jestem Jego dzieckiem. Pokazał również to w poprzednią niedzielę, kiedy walczył z pokusami (posiadania, znaczenia, władzy), które to zamykają nas na relacje z Bogiem i drugim człowiekiem. A dziś pokazuje nam jeszcze jeden istotny aspekt tychże relacji.

Czytaj dalej

12.03.2017

Prawdziwiej, czy może mniej?

Wszystko zaczyna się w miejscu, które tylko Ty znasz...

Czytaj dalej

25.10.2016

Dziś, które nie ma jutra...

Jestem obecnie w jakiejś małej miejscowości w Toskanii. Przepiękne krajobrazy... marzyłem zresztą od lat, by zobaczyć to miejsce na własne oczy, podobnie jak Florencję, którą dziś miałem okazję zwiedzać. To właściwie pierwszy dzień pielgrzymki do Włoch. Podziwiając piękno Florencji, patrząc na kawał historii i przeszłości tego miasta, zadawałem sobie jednocześnie pytanie, które właśnie w tym kontekście nurtuje mnie już od kilku lat: co w przyszłości ludzie powiedzą o "dniu dzisiejszym"?

Czytaj dalej

10.10.2016

© Copyright 2010; W cieniu po imieniu.... Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Zatrzymajmy się na chwilę... | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd