• Pogarda dla świata

    Czy pragnienie świętości może prowadzić do pogardy świata?


  • Ksiądz Dariusz Oko o homoideologii.

    W numerze czwartym katolickiego dwumiesięcznika ewangelizacyjnego „Miłujcie się”, z roku 2013, ukazał się na stronach 34-36 artykuł księdza dr hab. Dariusza Oko pod tytułem: „Rewolucja gender. cz.2”. Chciałbym skomentować ten artykuł, jako że jestem zarówno Chrześcijaninem, jak i nie należę do osób homoseksualnych. Na początku chciałbym zaznaczyć, że wypowiedź księdza Dariusza Oko nie jest wypowiedzią całego Kościoła. W Kościele Katolickim jest miejsce na dyskusję i dialog pomiędzy poszczególnymi członkami tej wspólnoty. Swój komentarz opieram na Katechizmie Kościoła Katolickiego, który jest oficjalnym dokumentem, zawierającym nauczanie Kościoła. W tym Katechizmie (skrót: KKK) znajduje się krótki rozdział: „Czystość i Homoseksualizm”. Korzystam z wydania z 1994 roku, które ukazało się nakładem wydawnictwa Pallottinum. Tekst jest dostępny również online. Opieram się również na: „Stanowisku Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego na temat zdrowia osób o orientacji homoseksualnej” (dostępne na: http://pts-seksuologia.pl/sites/strona/59/stanowiskopts-na-temat-zdrowia-osob-o-orientacji-homoseksualnej)


  • Czas upływa, a my trwamy.

    Przemijanie jest dla człowieka zawsze i wszędzie problemem. Czy można żyć wiecznie w sposób niezmienny? Niektórzy teolodzy twierdzą, że tylko Bóg jest niezmienny, stały. Być może dlatego jest Bogiem, że umie trwać i się nie zmieniać, ale człowiek wraz z całym otaczającym światem podlega zmianom. Kwarki się poruszają, tak jak atomy. Co byłoby, gdyby cały świat osiągnął temperaturę 0 Kelwinów i przestał się poruszać?


  • Sprezentowane Msze

    Z okazji świąt rozdajemy prezenty. Może czas na małą cegiełkę na dobra bliźnich...


  • Ofiary... losu.

    My, Polacy, mamy gorzej, bo mamy trudne położenie [...]


  • Kto jest bardziej biskupi od biskupa Rysia?

    Przykra sprawa - rozłamy. Kiedy Marek Jędraszewski opuszczał katedrę łódzką, mogłem przeczytać w internecie: "nareszcie odchodzi!", "To beton!", "Niech w Krakowie się z nim męczą", "Nie da się z nim rozmawiać - jest fanatykiem", "To neurotyczna religijność". Teraz, pod filmami z wystąpieniami nowego łódzkiego arcybiskupa, Grzegorza Rysia, czytam: "To heretyk!", "Usunąć go stąd!", "Trzeba mu zedrzeć krzyż biskupi, bo to profanacja". No...


  • Mikołaj

    Mikołaj urodził się w Patras w Grecji ok. 270 roku, zmarł 6 grudnia między rokiem 345 a 352. Był biskupem, który troszczył się o potrzeby duchowe i materialne swoich diecezjan. Został kanonizowany (ogłoszony świętym). Być może z jego postawy wspaniałomyślności stał się symbolem hojności, a w jego wspomnienie dajemy sobie prezenty.


  • Niedokończenie

    Kto po nas posprząta? Czemu tak bardzo zależy nam na tym, żeby miał nas kto pogrzebać?


  • Beznadzieja i brak cierpliwości - niczego nie oczekujemy.

    Coraz częściej słyszę: "Już na nic nie czekam", "Nie mam na co czekać", "Już wszystko, co dobre, za mną", "Nic mnie już nie czeka". To postawa smutku już bardzo młodych ludzi.


  • Obelgi

    Ostatnie obelgi, jakie mogłem słyszeć: "bo ty jesteś protestantem", "bo to protestantyzacja liturgii", "to protestantyzacja Kościoła", "skoro tak piszesz, to jesteś heretykiem".