Bóg jest miłośnikiem procesu

Jakoś tak wychodzi, może z racji moich osobistych doświadczeń, ale ostatnio wiele słucham dziewczyn "po" i takich, które są w kryzysie.

Czytaj dalej

06.05.2018

o wypełnianiu braków

Martwiliście się kiedyś, że podejmując jakieś decyzje tracicie, jakąś ważną dla siebie możliwość?

Czytaj dalej

22.02.2018

Coś nie wyszło...

...no tak prawdziwa kobieta ze mnie. Patrzę na świat i jestem święcie przekonana, że "przecież wszyscy się domyślą".

Czytaj dalej

13.02.2018

siedząc na parapecie

piłam kawę i patrzyłam jak śnieżny front przesuwa się z północy na południe zatoki.

Czytaj dalej

04.02.2018

Trudne decyzje

Wiedziałam, że to się kiedyś stanie, ale... jak zawsze gdy się dzieje byłam zaskoczona. Mimo, że ze wspólnotą niewiele mnie już łączy, wiedziałam, że na jego pogrzeb powinnam pojechać. Powinnam pojechać bo wiele lat słuchałam go i uczyłam się od niego patrzeć na Kościół, to on uczył mnie widzieć w Liturgii tą małą szparę przez którą widać niebo i... uczestniczy się w niebie. To ja przez pół roku byłam delegowana do opieki nad nim we wszystkich codziennych czynnościach i czuwałam na każde jego wezwanie. W końcu to on umiał mi czytać w sercu - tych dziesięć lat temu kiedy pierwszy raz się spotkaliśmy i rozmawialiśmy, jak i potem wielokrotnie... i nawet kiedy już był schorowany i bardzo słaby to uparcie chciał przewodniczyć Mszy moich pierwszych ślubów i wygłosić kazanie, które dla wielu było piękne ale chyba tylko ja i on znaliśmy jego "drugie dno". Siedziałam wtedy w kaplicy przy ołtarzu patrząc na niego, który z pasją mówił o prostych sprawach i relacjach i... dziwiłam się skąd on zna mój predykat (to takie dookreślenie indywidualnej duchowości, które dopiero przy ślubach wieczystych jest ogłaszane), skoro o nim nikomu nie mówiłam.

Do pogrzebu został tydzień, ale i tak tych 600km z Gdańska to karkołomna podróż i naprawdę spore obciążenie finansowe. Od dwóch dni biję się z myślami bo pojechać powinnam, ale na siłach się nie czuję. Póki co czekam na załatwienie noclegu - jeżeli znajdzie się dla mnie miejsce w Sandomierzu to pojadę, nawet kosztem dwóch dni urlopu. Tak po prostu by podziękować za naukę...

Zmarł bp Wacław Świerzawski.

08.10.2017

© Copyright 2010; W green świecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Z bliska widać niewidoczne | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd