nieopisane

Wiara z wiary w wierze.

dodane 06:15

Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy (Mk 9, 23). I nie chodzi tylko o to, że ten kto wierzy będzie doświadczał cudów Boga, że nim będzie się Bóg posługiwał do czynienia cudów, uzdrawiania, uwalniania, wskrzeszania... 

Ale też ten, kto wierzy może wszystko znieść, wszystko przetrzymać. Bo wierzy, że dla niego cierpienie czy jakieś choroby, trudy, zmagania nie są jakąś przeszkodą na drodze, ale są częścią tej drogi, są poprostu po coś. Wszystko jest możliwe do przejścia, do przezwyciężenia, do wytrzymania i wytrwania, bo przecież chodzi o wiarę w Boga i Bogu, co ważniejsze wiarę Bogu, że to Bóg ma moc i Bóg może wszystko. Ja nie mogę, ale Bóg może. Wierzę, że Bóg w tym jest i się tym wszystkim zajmuje, i że Bóg jest ze mną. Wiedza to patrzenie z ziemi, a wiara, to patrzenie z Nieba. To inna perspektywa. Z Góry lepiej widać. 

Ale też nasza wiara ma służyć innym, by budować ich wiarę. I Bóg może dawać nam doświadczać Jego działania w naszym życiu lub może nami posłużyć się, żeby pomóc Swoim innym dzieciom, np przez uzdrowienie i uwolnienie, jeżeli mamy wiarę. Ale też wiemy, że wiara sama jest niczym jeżeli jest bez miłości. A nie ma większej miłości niż gdy "ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich". Wstawienniczą Boga, jak Jezus, który dniami i nocami za nami się wystawiał do Boga, ofiarują siebie za innych. I czasem może być tak, że przez słowa "Lekarzu ulecz samego siebie" nie wierzymy. Też wiedza często przeszkadza w wierze.

Trzeba wierzyć, ufać i kochać za dwoje, albo i za miliony dusz. I to kosztuje. I często pozostaje tylko wiara jak światło w ciemności. Po ludzku często w beznadziei. Też zanim poznamy, że miłość to nie uczucia. Ale... "wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy". 

 

Ale najważniejsza jest miłość. Bez miłości nie będziemy wierzyć ani ufać, a tym bardziej oddawać swojego życia innym, dla innych, za innych... 

 

Ale więcej o tym w swoim czasie. 

 

Jezus wziął na Siebie wszystkie i wszystkich choroby, cierpienia, słabości...

Lekarzu... 

Miłość wszystko przetrzyma. Wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy. 

Ostatnio dodane

Polecam

Bądź na bieżąco