nieopisane

Góra z górą się zeszła.

dodane 19:55

Dziś w Ewangelii jest o błogosławieństwach. Dziś, albo wczoraj, na instagramie u kogoś widziałam zdjęcie Góry Błogosławieństw. Tak z Góry o tej Górze. I dziś prawie cały dzień mam w sercu piosenkę "Góra Mirry" na podstawie Pieśni nad Pieśniami w wykonaniu zespołu Fisheclectic. Ale też miałam w sercu, by znaleźć wytłumaczenie co znaczy Góra Mirry. Szukałam i znalazłam i wiem, że to co znalazłam jest tym czego szukałam... :
"Jej (Oblubienicy) oddanie jest fundamentalne dla jej duchowej dojrzałości (PnP 4, 6)
“Zanim chłód wieczorny zawieje (ang. zanim przyjdzie dzień) i pierzchną cienie, pójdę (ang. swoją drogą) na górę mirry i na wzgórze kadzidła.”
A. Oblubienica reaguje na ten zachwyt nad jej pięknem. Decyduje się wziąć krzyż i decyduje się pójść na górę mirry. Góry oznaczają przeszkody, które przeszkadzają jej posłuszeństwu. (PnP 2,8-9).
B. Mirra to wonność stosowana w obrzędzie pogrzebowym. Jest bardzo kosztowna i pięknie pachnie. Mirra wskazuje na śmierć Jezusa. Choć jest to tylko zioło pogrzebowe dla naszego ciała, to dla naszego ducha jest ono kadzidłem. Góra mirry nie oznacza komfortu, to też nie jest tylko pagórek. Jezus wspiął się na Górę Mirry w Swoim życiu, gdy poszedł na Krzyż. My też bierzemy swój krzyż, by zaprzeć się siebie (Łk  9,26) i idziemy na górę.
C. Kadzidło bądź wonność w Słowie oznacza modlitwę (Ps 141,2). Najpierw wchodzimy na pagórek kadzidła, by otrzymać siły do zdobycia góry mirry. Jezus napomniał Piotra by modlił się, aby otrzymać siły by stanąć twarzą w twarz z pokusą (Mt 26,40-41). Góra mirry jest za trudna do zdobycia bez przebywania na pagórku kadzidła. Nasze życie modlitewne wzmacnia nasze serce, by mogło wziąść krzyż wyparcia się swojej woli. Jesteśmy w stanie stawić czoła górze wyrzeczenia się siebie na tyle, na ile wysoko wejdziemy na pagórek modlitwy."
(fragment z "Dopieszczone serce: zdolne, by kochać Jezusa (PnP 4,1-8))

 

Ostatnio dodane

Polecam

Bądź na bieżąco