Archiwum , doSłownie

Dziś poznałam w sobie Noemi.

dodane 19:10

Po drodze do kościoła na poranną Mszę Świętą o 7:00 spotkałam Rut, znaczy Wiktorię. A nie spodziewałam się.

dodane 2019-08-23 21:30

Usiadłyśmy razem w pierwszej ławce.

Przez to, że trochę później dzisiaj wstałam, nie zdążyłam przed wyjściem przeczytać Czytań. Gdy usłyszałam I Czytanie, to same nasuwały mi się skojarzenia. A do tego Wiktoria kątem oka patrzała na mnie co chwilę i mnie trochę naśladowała.

***

Rut. Moabitka, poganka, z rodu wrogiego Izraelitom. Jednak żona jednego z nich, a po jego śmierci zostaje ze swoją teściową. "Gdzie ty pójdziesz, tam ja pójdę, gdzie ty zamieszkasz, tam ja zamieszkam, twój naród będzie moim narodem, a twój Bóg będzie moim Bogiem.". Piękne. Z dzisiejszego I Czytania Rt 1,1.3-6.14b-16.22 "Rut Moabitka zostaje wierna Bogu Noemi".
Rut, Moabitka, poganka. Ale jest jedną z 3 kobiet, której poświęcona jest cała Księga w Piśmie Świętym i zatytułowana jej imieniem. Ale jest jedną z 5 kobiet, które z imienia podane są w Rodowodzie Jezusa (Mt 1, 1-17).
W pełni wypełniła Największe Przykazanie, o którym w Ewangelii na dziś Mt 22,34-40 (dziś jest dziś, ale jak nadejdzie jutro, to jutro też będzie dziś...)
"«Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem». To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: «Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego». Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy”."

***

Słowo Boże na dziś 23.08.2019r.

Ostatnio dodane

Polecam

Bądź na bieżąco