« Medytacja chrześcijańska

Błogosławiony Pan - Opoka moja

05.09.2018

Błogosławiony Pan - Opoka moja. Ps 144,1

Błogosławiony jesteś, Panie, moja Opoko! Ty stawiasz mnie na mocnym gruncie, który się nie zachwieje, gdy uderzą we mnie życiowe wstrząsy, by zmylić moje kroki i obalić mnie na ziemię.

Panie, Ty jesteś ponad wszystkim; niebo i ziemia są poddane Twojej woli. wierzę, że to Ty nadajesz stabilność moim myślom i uczuciom atakowanym przez tysiące spraw. Nawet gdy spotyka mnie zło, wierzę i wyznaję, że Ty jesteś dobry. Kiedy nie widzę w sobie nic godnego miłości, wierzę, że Ty mnie kochasz. Kiedy walka z przeciwnościami wysysa ze mnie całą energię i gasi nadzieję, przywieram do Ciebie, który napełniasz mnie całą pełnią Bożą.

Panie, tak wiele spraw niszczy mnie emocjonalnie i czasem przychodzi na mnie pokusa buntu, ale Ty uzdalniasz mnie do walki. W obliczu kłamstw, które mówią mi, że jestem do niczego, że Ty się mnie nie interesujesz i nie masz mi nic do zaoferowania, uczysz mnie wyznawać tę niezachwianą prawdę, że Ty jesteś ze mną i nigdy mnie nie opuścisz! Mogę usłyszeć Twój głos, gdyż Ty z radością mówisz do swoich dzieci.

Panie, moja miłości i twierdzo, wokół mnie szaleje zaciekła walka. Naucz mnie walczyć z pokusami i zniechęceniem wobec Ciebie i bliźnich. Ty, który królom dajesz zwycięstwo, przyjdź i pokonaj nieprzyjaciół, którzy na mnie nastają. Ukryj mnie w swoich ramionach, stań jako tarcza pomiędzy mną a mocami ciemności.

Panie, chronię się dziś pod Twoja opiekę. Ufam Tobie i wierzę, że Ty, który nie oszczędziłeś własnego Syna, ale wydałeś Go za nas wszystkich, udzielisz mi tego, co dobre i co pomoże mi lepiej poznać Ciebie oraz pełniej żyć tym życiem, do którego mnie wezwałeś. Ojcze, chroń mnie przed zniechęceniem, lękiem i zadufaniem w sobie. Ocal przed zazdrością i pożądliwością. Ufam Twojemu miłosierdziu, otwieram serce na Twoją łaskę, abym mógł w Tobie zwyciężać.

Ojcze, wyznaję dziś wiarę w to, że chociaż jestem słaby, Twoja miłość może uczynić mnie zwycięzcą.

Ef 6,10-20; Ps 144,1-2.9-10; Łk 13,31-35

"Słowo wśród nas" 27 października 2016 r.

Wpis w kategorii: Czytelnia

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Zamyślenia z rodziną w tle. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Przemijanie ma sens | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd