« Cecha typowa dla kobiet Niepokalana »

Królestwo Boże

10.11.2016

Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dostrzegalny; i nie powiedzą: "Oto tu jest" albo: "Tam". Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest». Do uczniów zaś rzekł: «Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: "Oto tam" lub: "Oto tu". Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, jaśnieje od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego. Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie». (Łk 17, 20-25)

Gdzie jest królestwo Boże? Tam gdzie jest miłość. Czyli w zasadzie wszędzie, choć są takie miejsca (a może raczej serca), gdzie go nie ma, bo brak jest tam przebaczenia i bezinteresownej służby. Jednak królestwo Boże jest zawsze w zasięgu ręki. Każdy je w sobie nosi, nawet jeśli w danym momencie wydaje się, że je porzucił, bo czyni zło.


Natura królestwa Bożego mówi o jeszcze jednej ważnej kwestii: to, czy gdzieś jest królestwo Boże zależy od osobistej decyzji poszczególnych ludzi. Tego nie da się w żaden sposób zadekretować czy ogłosić. Jeśli praktykuję miłość, to w tym samym miejscu i czasie królowanie Boga staje się faktem.

Mieczysław Łusiak SJ

- jakie to proste, a zarazem jakie to trudne...

1 Komentarz

  • Tak, aktywnie godząc i otwierając się na nie, stajemy się jego wspóltwórcami :)

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Zamyślenia z rodziną w tle. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Przemijanie ma sens | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd