Czerwiec 2015

Archiwum

 • 05.06.2015
  Rude czyli niegrzeczny, prymitywny

  Dlaczego musisz być taki niegrzeczny? Nie wiesz, że też jestem człowiekiem? (... ) Powiedz "tak", powiedz "tak"

  więcej

 • 11.06.2015
  8 błogosławieństw

  «Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni. Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię. Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. (Mt 5,3-12a)

  więcej

 • 12.06.2015
  Pytanie

  Dlaczego zawsze, gdy zbliża się dzień spotkania z kierownikiem duchowym, pojawia się uczucie zniechęcenia?

  więcej

 • 12.06.2015
  Kryteria rozeznania

  
Ktoś powiedział: „Nawet jeśli osoba ma mnóstwo spoczynków, jakby robiła pompki, to i tak nigdy tyle łaski nie otrzyma, jak poprzez sakramenty, które są naszą właściwą drogą uświęcania”.

  więcej

 • 17.06.2015
  Na początku Bóg stworzył małżeństwo

  Małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety zajmuje centralną rolę w historii zbawienia. To nie przypadek, że na początku Bóg stworzył małżeństwo.

  więcej

 • 25.06.2015
  Uczucia rzekome, czyli nieprawdziwe?

  Z czterech prostych kroków trzy to odpowiedzi na pytanie: Co Cie teraz zajmuje? Co jest w tobie teraz żywe? Sztuką jest „jedynie” wyzbycie się swoich ocen, interpretacji i kontakt ze swoimi emocjami i potrzebami. Kontakt ze swoimi emocjami i potrzebami możesz ćwiczyć na co dzień, szukając ich w sobie.

  więcej