Archiwum dla miesiąca: Czerwiec 2015

Uczucia rzekome, czyli nieprawdziwe?

Z czterech prostych kroków trzy to odpowiedzi na pytanie: Co Cie teraz zajmuje? Co jest w tobie teraz żywe? Sztuką jest „jedynie” wyzbycie się swoich ocen, interpretacji i kontakt ze swoimi emocjami i potrzebami. Kontakt ze swoimi emocjami i potrzebami możesz ćwiczyć na co dzień, szukając ich w sobie.

Czytaj dalej

25.06.2015

Na początku Bóg stworzył małżeństwo

Małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety zajmuje centralną rolę w historii zbawienia. To nie przypadek, że na początku Bóg stworzył małżeństwo.

Czytaj dalej

17.06.2015

Kryteria rozeznania


Ktoś powiedział: „Nawet jeśli osoba ma mnóstwo spoczynków, jakby robiła pompki, to i tak nigdy tyle łaski nie otrzyma, jak poprzez sakramenty, które są naszą właściwą drogą uświęcania”.

Czytaj dalej

12.06.2015

Pytanie

Dlaczego zawsze, gdy zbliża się dzień spotkania z kierownikiem duchowym, pojawia się uczucie zniechęcenia?

Czytaj dalej

12.06.2015

8 błogosławieństw

«Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni. Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię. Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. (Mt 5,3-12a)

Czytaj dalej

11.06.2015

© Copyright 2010; Zamyślenia z rodziną w tle. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Przemijanie ma sens | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd