Archiwum dla miesiąca: Maj 2013

Ciało i duch w miłości małżeńskiej

Z woli samego Boga ciało jest niezwykle istotną częścią człowieczeństwa i naszej natury. Ciało nie jest stworzone przez szatana, czyli nie jest źródłem nieszczęść. Ciało jest czymś bezcennym, bo sam Bóg stał się Ciałem. Od postawy wobec ciała zależy los człowieka.

Czytaj dalej

23.05.2013

Duch Święty

Bez Ducha Świętego: Bóg jest daleki, Chrystus pozostaje w przeszłości, Ewangelia jest martwą literą, Kościół zwykłą organizacją, autorytet dominacją, misja propagandą, kult jest zaklęciem, postępowanie chrześcijańskie moralnością niewolników. Autor anonimowy

Czytaj dalej

20.05.2013

Dyscyplina czasu

"Tajemnicą dyscypliny jest motywacja. Jeśli człowiek jest wystarczająco zmotywowany, dyscyplina zadba sama o siebie." [Alexander Patterson]

Czytaj dalej

19.05.2013

Dwa punkty wyjścia

 

 

Można, słuchając uwag drugiego człowieka, pomyśleć, co zmienić w sobie, by drugiemu człowiekowi było ze mną dobrze, ale można, słuchając uwag drugiego człowieka, pomyśleć, co powinien ten drugi człowiek zmienić w sobie, by mi było z nim dobrze.

14.05.2013

Rozeznawanie

Do Jerozolimy jechaliśmy w pewnej intencji. Szukaliśmy światła, by zobaczyć, jaki wybrać kierunek drogi. Nie było żadnej wyraźnej podpowiedzi, nie było olśnienia czy niebiańskich głosów.

Czytaj dalej

12.05.2013

© Copyright 2010; Zamyślenia z rodziną w tle. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Przemijanie ma sens | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd