Heretyk

1

Im mniej wiary w Boga Jedynego, tym więcej zabobonów.

- w Wiedniu przy budowie nowego Szpitala Nord administracja miejska zatrudniła „bioenergetyka”, który obiecał usunąć negatywne wpływy na terenie przyszłego szpitala. Koszt podatnika: 96.000 EUR.

- ponieważ na autostradzie 2 w Nieczech zdarzało sie dużo wypadków, zarząd dróg w Niedersachsen zatrudnił „pełnomocnika od Elfów”. Pani „zapieczętowała energetycznie” już wiele odcinków dróg, ponieważ wyczuła tam „smutne energie” i „rozwścieczone postacie natury”, które się zbuntowały i chciały odebrać zabraną im Naturę.

Po przeciwnej stronie wiary, nie jest wcale ateizm, lecz dość durne pogaństwo.

2

W czasie poranku na balkonie w rozmowie doszliśmy z Weroniką do spostrzeżenia, że tylko jeden z apostołów był świadkiem ukrzyżowania Chrystusa, pokonał strach, miłość do Chrystusa była u niego większa od strachu przed śmiercią. Był to Jan.

Tylko jeden z apostołow nie umarł za wiarę śmiercią męczeńską. Był to Jan.

Wniosek jest zapewnie dość trudny do strawienia.

3

Kiedyś Kościół walczył z heretykami.

Dzisiaj Kościół uznaje heretyków za braci, brata sie z heretykami, przejmuje ich zwyczaje i gusła.

Wszystko pod nowym hasłem „ekumenia”.

Gdybyśmy stosowali ekumenię w przeszłości z arianami, to Kościoła dawno by już nie było.

Czy Kościół się mylił przez 2000 lat?

09.08.2018

Głupi przez satanistyczne media

1

Nie chcę oszczędzić przeciwnikom łacińskiego języka sakralnego następującego cytatu, w którym trzydzieści lat przed drugim Vaticanum, który uroczyście potwierdził, że łacina jest językiem liturgii, sformułował żądanie, które miało być spełnione dopiero pod papieżem Pawłem VI.

"Dziś katoliccy księża głoszą, co prawda, kazania również po niemiecku (...) ale cała liturgia, przysłowia, a także pieśni i formuły modlitewne część naszych zwykłych ludzi wciąż muszi bełkotać po łacinie. Kościół nie może porzucić tego gwałtu, ponieważ musi zachować swój nienarodowy charakter, ale narody nie powinny tolerować tych pogańskich, obcych resztek."

Te wypowiedzi z "Mitu XX wieku" Alfreda Rosenberga" mogą tylko wówczas zaskakiwać, jeśli zapomni się, że narodowy socjalizm był ruchem modernistycznym. Pochodzą z serca nazistowskiego światopoglądu, nawet jeśli ich korzenie sięgają głębiej. Cała panorama anty-rzymskich nastrojów Niemiec od czasów Marcina Lutra nie musi tu być przedstawiona, jest to scena, na której toczy się dramat i tragedia niemieckiej historii.

Martin Mosebach w „Häresie der Formlosigkeit”

*Alfred Rosenberg był głównym ideologiem Narodowego Socjalizmu w Niemczech.

2

Nie siła, nie moc, ale Duch mój.

Bóg w Księdze Zachariasza

3

Tylko ci, których cieszy ich własne życie, mogą stać się radością bliźnich.

O. Ignacy Kosmana, OFMConv

4

Aby prowadzić do Żródła Radości – trzeba mieć coś z niej w sobie.

O. Jacek Woroniecki

5

Gdy rozmowa schodzi na obrzydliwy temat pedałów pada zwykle argument, że przecież nic złego nie robią, trzeba by tolerancyjnym i taki inne podobne modernistyczne durnowatości sprzedane głupim przez satanistyczne media typu „Gejzeta Aborcza”.

Zatem pomyslałem, że trzeba dla naiwnych opisać to obrzydliwe zło w dostępny sposób.

Hobozboczenie jest BARDZO WIELKIM ZŁEM, bo

 • jest grzechem ciężkim. Jedynie, jeżeli nie jesteś katolikiem, możesz zaakceptować ten obrzydliwy grzech, na który według św. Katarzyny ze Sienny, nawet szatan nie mógł patrzeć
 • jest upadkiem moralnym, który niszczy psychikę człowieka, sprowadza człowieka na poziom zwierzęcia (przepraszam zwierzęta za to porównanie)
 • jest złem cielesnym, bo prowadzi do wielu chorób, takich jak AIDS, wszelkie choroby weneryczne, obrzydliwe choroby późniejszego wieku jak późny efekt pedalszczyzny (n.p. bezwiedne opróżnianie się etc.)
 • prowadzi do samounicestwienia, samobójstwa. Pedały czują do siebie straszną odrazę, czego dowodzi 18% społeczności pedalskiej (tyle osób ma za soba udaną lub nieudaną próbę samobójstwa)

Gdy mafia pedalska osiąga polityczną władzę (jak n.p. w Berlinie), to

 • niszczy religię i kościół (jasne, bo religia i kościół obnażaja zło pedalstwa) – a konkretnie to dochodzi o wygnania nauczania religii ze szkół,
 • narzuca ośrodkom katolickim dla dzieci akceptację pedalskiej propagandy 
 • zamyka księży, mnichów i zwykłych ludzi do więzienia za powiedzenie prawdy o zboczeniach
 • zamyka księży do więzienia za czytanie publiczne i głoszenie Biblii (szczególnie rozdziały od Sodomie i Gomorze oraz ocena zboczeń przez św. Pawła w jego listach do wiernych)
 • popiera aborcję medialnie i finansowo, aby propagować szatańskie zło (mord na niewinnym dziecku) oraz zniszczyć struktury socjalne i rodzinne
 • zamyka do więzienia katolików, którzy nie chcą brać udziału w pedalskich imprezach satanistycznych (n.p. „ślub jednopłciowy”) poprzez usługi jak piekarstwo, ciastkarstwo, usługi fryzjerskie dla zboczenców etc.
 • wyśmiewa wierę katolicką oraz katolików na każdy możliwy sposób (często przez promocję różnych szatańskich imprez jak sztuka teatralna, w której obrażany jest Bóg w najobrzydliwszy sposób)
 • wciąga w to obrzydliwe zło pedalskich zboczeń dzieci od najmłodszych lat (przedszkole, szkoła) używając do tego celu pieniędzy z podatków

i jeszcze innych sto przyczyn...

 

30.07.2018

Każdego dnia jest jakaś pogoda

1

Drzwi do szczęścia, drzwi do sensu życia, o Boże, otwierają się do wewnątrz...

Viktor Frankl

2

Zwodny jest wdzięk, przemija piękność, jedynie kobieta bojąca się Boga godna jest pochwały.

Księga Przysłów

3

Zamknięcie się na szansę własnej poprawy spada nieuchronnie jak kowalski młot na głowę nieszczęśnika nawet wiele lat później.

4

Niestrożne słowo, którym zraniłeś serce bliskiego, przeniknie także ciebie jak miecz. To tylko kwestia równie nieczułego czasu.

5

Pokój nie może nastać w świecie jak długo ludzie walczą z Bogiem.

Pater Petrus Pavlicek (kandydat na ołtarze)

6

Kto ma mało ufności, otrzymuje mało.

Kto ma wiele ufności, otrzymuje wiele.

Kto ma ufność bezgraniczną, tego Bóg obdarowuje bezgranicznie.

Pater Petrus Pavlicek (kandydat na ołtarze)

7

Kto modli sie różańcem, modli się perłami pokoju.

Opat Christian Mayer

8

Stoimy teraz przed największą konfrontacją, jaką ludzkość kiedykolwiek przeżyła w swojej historii.

Jan Paweł II

9

Musimy być przygotowani i mocni, musimy miec ufność w Jezusie i Matce Bożej, i musimy bardzo, bardzo pilnie modlić się na różańcu.

Kardynał Karol Wojtyła

10

Zachariasz wątpił w słowa Anioła, który mu głosił, że Elżbieta porodzi syna. Wątpienie nie podoba się Panu i Zachariasz stał się niemową.

Była to akt łaski dla Zachariasza, aby nie grzeszył dalszym demonstrowaniem braku wiary.

Był to akt łaski dla innych, by nie zostali zarażeni trądem braku wiary.

A mimo to, do dzisiaj niektórzy sądzą, że wątpienie i sianie wątpliwości jest oznaką madrości i inteligencji.

23.07.2018

Siła katolickich polityków

1

Włączam TVP. Kanał pierwszy, drugi, trzeci.

Wszyscy mówią o Wielkanocy i o wielu pochodnych tematach świątecznych. Mówią o radości Zmartwychwstania Pana i pokazują sprawozdania z dzielenia się radościa w przedsięwzięciach Caritasu i w różnych innych inicjatywach.

Jakieś trzy lata temu na tym samych kanałach mówiono o homozboczeńcach, prawach do aborcji, podwyższaniu wieku emerytalnego, usunięciu historii ze szkół i ostatniej znakomitej sztuki reżysera Klaty wyśmiewającej cierpienia Chrystusa.

A zmiany są dla mnie wyraźne i widoczne, ponieważ mieszkam poza Polską i wpadam odwiedzić mamę jednie podczas różnych świat. Zawsze jest wówczas jakiś kontrast do zauważenia.

Jeszcze trzy lata nie mogłem patrzeć na ekran TVP, ponieważ obrzydliwości z ekranu zatykały mi oczy i zapierały dech w piersiach.

Ktoś może powiedzieć, że przecież w Niemczech gdzie mieszkam, ten sam syf telewizyjny zalewa wszystkie kanały. Tak, brzmi moja odpowiedz, to prawda, ale Niemcy nie są moją ojczyzną i stąd łatwiej jest mi znieść to zorganizowane obrzydliwe zło.

Dzisiaj są cztery kanały telewizyjne w Polsce, które mogę oglądać z przyjemnością, bez nagłej ochoty wyrzucenia telewizora z dziewiątego piętra na bruk.

Dzięki Bogu za rząd polski „dobrej zmiany”. Dzięki Bogu za wszystkie dobre zmiany dokonane przez ten rząd. Co jakiś czas modlę o siłę dla katolickich polityków w Polsce, którzy nawet nie mają pojęcia jak bardzo skupiają na sobie uwagę całego świata. Dlaczego? Dlatego, że Polska jest jedynym krajem z katolickim rządem. Jeżeli Polska przetrwa zewnętrzne i wewnętrzne ataki sługusów szatana, to inne kraje pójdą za jej przykładem. Szatan wie o tym i stąd te wściekłe ataki takich obrzydliwych politruków jak PO czy Nowoczesna na pierwszy powojenny polski rząd.

2

Zawsze co jakiś czas wpłacam małe kilkaset złotych na dzieła o. Rydzyka. Co za wspaniały kapłan! Co za rewelacyjny organizator!

Powiem, że czasem raduje mnie depresja wrogów Boga i Kościoła zżeranych nienawiścia do tego wielkiego kapłana. Te ich obrzydliwe drwiny! Te ich durne i prymitywne kłamstwa wymyslane na jego temat!

Oczywiście nie powinienem się radować zaplutą bezsilnością sługusów złego, ale przecież jestem słaby i czasem trudno mi się obronić przed grzechem.

01.04.2018

W wielu numerach

Zawsze byłem sceptyczny względem wszelkiego rodzaju przewodników, a przede wszystkim guru. Po zakupie „Przewodnika Katolickiego” moje zaufanie do papierowej wersji przewodników zostało również nadwyrężone.

W wielu numerach tego „katolickiego” czasopisma pojawia się jako autor niemiecki, mnich synkretyczno-benedyktyński, Anselm Grün. Czasopismo powołując sie na mądrości naszego Anselma zdaje sie nie zauważać, że w zasadzie każdy wie, że Anselm w swoich książkach i artykułach tworzy synkretyczną mieszankę ezoteryczną z elementami chrześcijańskiej tradycji, innych (głównie wschodnich) religii i psychologii (głównie Junga). Ba, nasz Anselm docenia nawet praktyki szamańskie i w ogóle Zeitgeist.

Mało tego, nasz Anselm relatywizuje n.p. znaczenie śmierci Chrystusa na Krzyżu, cuda, które czynił, a także istnienie Złego. Jest przedstawicielem tzw. humanistyki transcendentalnej.

Jak na przedwodnika wabiącego się „katolicki” rekomendującego tą dziwną postać coś za dużo ona trąci ezoteryką i innym synkretycznym badziewiem.

Oczywiście redaktor powie na to, że w załączonych fragmentach mądrości Anselma akurat nie ma ezoteryki lub jest jej bardzo mało. Na to ja chętnie odpowiadam, że jest wiele kompletnie katolickich fragmentów w antykatolickich pismach Lutra i te też można zacytować w Przewodniku Podobnież Katolickim. Na to pan Redaktor, że przecież Anselm jest cytowany na czołowej platformie niemieckiej konferencji biskupiej katholisch.de. A ja na to, że cytaty z samych biskupów niemieckich są daleko bardziej ezoteryczne niż sam Anselm wraz z jego książkami, a kosciół „katolicki” niemiecki jest jedynie jakąś tam małą wersją kolejnej sekty zborka protestanckiego, którego nawet wrogom nie życzę. Natomiast nikt nie uważa, że katholisch.de jest platformą katolicką – niestety, chodzi o platformę LGTB pod kamuflażem „katolickości”, o czym mówią liczne artykuły na tej platformie o wyższości homozboczeń nad normalnością.

Nic to. Pamiętam, jak po jednej mszy z bardzo prawdziwie katolickim księdzem podeszłem do niego i zapytałem, dlaczego się powoływał w kazaniu na wypociny jakiegoś protestanckiego duńskiego filozofa, czy aby brakowało katolickich? Gdyby miał chwilowe trudności z zidentifikowaniem takowych, to chętnie przyniosę kilkanaście stron A4 z nazwiskami i tytułami książek. Ksiądz uśmiechnął się z wyraźnym zainteresowaniem, że przekręt dał się zauważyć i obiecał poprawę. Bardzo szanuję tego księdza.

No to patrzę dokąd mnie prowadzi Przewodnik Prawie Katolicki z punktu widzenia filozoficznego. Ano szybko doczytuję się, że ks. Henryk Seweryniak powołuje się na maksymę słynnego filozofa francuskiego o nazwisku Ricoeur "primum vivere, deinde philosophari" czyli "najpierw żyć, potem filozofować". Zastanawiam się, dlaczego ksiądz Seweryniak propaguje w prawie katolickim "Przewodniku" protestanckiego filozofa? Zabrakło katolickich? A jeśli chodzi o rozszerzenie horyzontów spojrzenia filozoficznego, to może ksiądz zaleci dzieła Rosenberga? Hoene-Wrońskiego? Husa?   

Może dopomogę ks. Seweryniakowi odróżnić dobrego protestanckiego filozofa od złego? Dobry protestancki filozof proszę księdza, to ten, który się nawrócił. Nie przypominam sobie, żeby Ricoeur się nawrócił. A także jestem zdania, że satanista Karol Marks nie mógł nic dobrego napisać i nikt nie powinien czytać jego okropieństw w druku. Może ksiądz jest innego zdania. Bo jakże mogłaby sie narodzić teologia wyzwolenia, gdyby księża nie pomagali "myślicielom" walczącym w Bogiem i kościołem?

Ricoeur jako zadymany relatywista, jest także znany z innej maksymy. Według niego "fikcja zawsze ma charakter „quasi-historyczny”, a historia „quasi-fikcyjny”. Ano jest to doskonała teza popierająca tworzenie nowej historii Polskiej przez żydów, która posłuży do eksploatacji polskiego podatnika na dość materialną korzyść wiecznie cierpiących żydów wymordowanych w Holokauście przez Polaków, którzych ratowały z antysemickich polskich rąk, niemieckie (nazistowskie?) Sonderkommanda SS, ale niestety do roku 1945 nie zdążyły. 

Serio? Nie bardzo szanuję duchownych, a szczególnie redaktorów katolickich czasopism obrzucających wiernych mądrościami różnych wypierdków szatana, tylko dlatego, że cytat był fajny lub treść ich książek bałamuci nawet duchownego. Przydałoby się trochę więcej odpowiedzialności i trochę mniej uwiarygadniania wrogów Boga i Kościoła w oczach Bogu ducha winnych wiernych.

Dla podniesienia się na duchu zauważam, że tyle periodyków i czasopism katolickich (w tym prawdziwie katolickich) ile jest publikowanych w Polsce, nikt nigdzie nie znajdzie na świecie. Dzięku Bogu za to...

30.03.2018

© Copyright 2010; Ogorek: Ktoś musi nieść sztandar. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Najprostsze jest najlepsze | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd