• Ty wodzu Zastępów Anielskich

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu Zastępów Anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgube dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen.


 • Czy kłamstwo jest kłamstwem czy prawdą

  W Wigilię Paschalną w Chinach ponad 20 tys. osób przyjęło chrzest w Kościele katolickim. Tylko w katedrze w Pekinie w tę najważniejszą dla chrześcijaństwa noc ochrzczonych zostało stu dorosłych. W Szanghaju liczebność jednej z parafii mającej dotąd stu wiernych wzrosła w te święta o ponad jedną czwartą dzięki 27 nowo ochrzczonym. (Niedziela).


 • Jak by to nazwać

  Trudno też nie pochwalić polskiego rządu za błyskawiczne wprowadzenie zmian w prawie rodzinnym, które zakładało moźliwość sądowego odbierania dzieci wyłącznie z powodu ubóstwa. (Polonia Christiana marzec/kwiecień, 2016)


 • Zanim naukowo uzasadniono tę teorię

  Dzis wiemy, że wszelka materia, czyli cały wszechświat, powstała około 13,7 miliarda lat temu. Od tamtego momentu rozszerza się i schładza. Żaden naukowiec nie podaje już tego w wątpliwość. Co ciekawe, zanim naukowo uzasadniono tę teorię, ateiści nazwali ją "kreacjonizmem w przebraniu". (Egzorcysta, luty 2016, str. 63)


 • Lenin i Mussolini

  Ateiści łączcie się w nienawiści do Boga i człowieka.


 • Nie wierzyłem, aby to

  Cierpienia nie rozumiemy, ale kiedyś usłyszałam, że aniołowie zazdroszcza nam jednego: tego własnie, ze możemy cierpieć w imię Chrystusa (Urszula Jeromin, lat 16, na krótko przed smiercią).


 • Każdy czas to Wielki Post

  Duchu Święty, natchnij mnie. Miłości Boża, pochłoń mnie. Po prawdziwej drodze prowadź mnie. Maryjo Matko moja, spojrzyj na mnie. Z Jezusem błogosław mnie. Od wszelkiego zła, od wszelkiego złudzenia i niebezpieczeństwa zachowaj mnie! (codzienna modlitwa bł. siostry Marii)


 • To dopiera tragedia

  Ogromna skala naszych błędów i zaniedbań to zaledwie pół biedy, ale uporczywe ich później ignorowanie - to dopiera tragedia dziejowa. Grzegorz Braun.


 • Odebrać temu tałatajstwu pasy nadawania

  Dla imienia Jezus prawie pięć lat temu Magda zostawiła swój dom na Śląsku, bo chciała głosić Ewangelię Indianom. Okazało się, że Jezus przygotował dla niej na misjach dużo więcej, niż się spodziewała, kiedy za głosem powołania ruszała za ocean: Robert, jeden z poznanych tam peruwiańskich Indian, został jej mężem. (http://katowice.gosc.pl/doc/2877156.Rodziny-misjonarzy-i-abp-Skworc)


 • Dla każdego z nas więcej

  A ten fantastyczny koncert organizowany przez Janka Koncert ma nazwę Jednego Serca Jednego Ducha, bo wiemy, że czyjeś serce i czyjś duch kieruje tym rycerzem Maryi, skromnym, pokornym, potężnym w słowie, niezłomnym w walce o Królestwo Boże, Jankiem Budziaszkiem.