• Kościół na krańcu świata

  Położone w południowo - wschodniej Azji Królestwo Tajlandii jest krajem, w którym zdecydowanie dominują wyznawcy Buddyzmu (niemal 95%). Choć chrześcijan żyje tam stosunkowo niewielu (niecały 1%), znalezienie kościoła katolickiego, nie stanowi większego problemu.


 • Czas komunii, czyli jak nie wybierać prezentu

  Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jest niezapomnianym wydarzeniem zarówno dla dziecka, jak i najbliższych. Po latach pozostają wspomnienia, zdjęcia, pamiątki.


 • Katol, to brzmi dumnie

  Rozwój ojczystego języka niesie za sobą powstawanie słów, które czasem w internecie, czy innych mediach robią furorę. Jednym z takich określeń jest określenie osoby wierzącej niezbyt pieszczotliwie katolem.


 • W młodości siła, wiara, nadzieja i miłość

  Młodość jest czasem szczególnym w życiu człowieka. Wtedy to kształtuje się światopogląd, który często bywa zmienny, ale zawsze poszukujący swego miejsca na Ziemi. Komu z nas nie zdarzyło się w wieku lat nastu nie zwątpić w sens życia, zwłaszcza gdy wchodząc w dorosłe życie przeżywamy rozczarowania otaczającym światem ?


 • O sensie wyznawania grzechów Kapłanowi

  Na jednym z portali przeczytałem ostatnio wypowiedź pewnego użytkownika, który podważył sens spowiedzi argumentując, że przecież to Miłosierny Bóg jest mówiąc potocznie "ostatnią instancją" wybaczającą człowiekowi jego życiowe przewinienia. Z jakiej więc racji mamy spowiadać się Księdzu w konfesjonale tym bardziej, że podczas Mszy Świętej jest spowiedź powszechna ?


 • Wiosenne porządki .... duszy

  Drogi czytelniku, tudzież czytelniczko. Na samym wstępie chciałbym uświadomić, że za pomocą tego postu, zamierzam w sposób świadomy i celowy namawiać do uzależnienia. Uzależnienia od sakramentów.


 • “Kto śpiewa modli się podwójnie”

  Ks. Mieczysław Maliński w swojej książce "Katechizm dla niewierzących" dzieli modlitwy na uwielbienia, przeproszenia, dziękczynienia i prośby. Odrębną formą modlitwy słownej jest pieśń religijna, względnie piosenka.


 • Reklama propaguje upadek obyczajów

  Wiadomo, że najważniejszym zadaniem reklamy jest zachęcić odbiorcę do zakupu danego produktu. Środków i sposobów zmierzających do osiągnięcia tego celu jest bez liku. Czy, aby w reklamie wszystkie chwyty są dozwolone ?