• Ich popularność wywołała kontrowersje

  Watykańska Kongregacja Nauki Wiary w opublikowanym 22 sierpnia oświadczeniu poddała ostrej krytyce poglądy zmarłego jedenaście lat temu o. Anthony’ego de Mello, indyjskiego jezuity, autora niezwykle popularnych książek z dziedziny duchowości. Podpisany przez kard. Josepha Ratzingera i zatwierdzony przez Jana Pawła II dokument wylicza szereg tez popularyzowanych przez o. de Mello, które "nie są do pogodzenia z wiarą katolicką i mogą prowadzić do poważnych szkód". W związku z tym Kongregacja, oprócz opublikowanej notyfikacji, wysłała do wszystkich biskupów list z poleceniem, by podległe im katolickie wydawnictwa wstrzymały druk książek tego autora.


 • A w rzeczywistości wygląda na to

  Choć może się to wydawać dziwne, sugeruję nawet i uważam, że nowa struktura studentów na studiach w Harvardzie i uchwalenie prawa samobójstwa są bardzo mocno ze sobą związane.


 • Wspomagane samobójstwo zostało odrzucone

  Wierzę raczej, że mamy wiele rodzajów śmiechu i na pewno większość z nich kwalifikuje się jako objekt wezwania św. Benedykta, ale są także rodzaje śmiechu, które oczyszczają i podnoszą na duchu, prowadzą do większego związku z bliźnim i przywracają równowagę w kontaktach z otoczeniem i stabilność psychiczną.


 • Wielu z nich przyjęło z entuzjazmem te dobra

  Zdolny i świetnie wykształcony Hindus Vivekananda kopiując misjonarską działalność chrześcijan nadał renesansowi hinduizmu prawdziwie indyjską twarz.


 • Szatani mieli do mnie wielką nienawiść

  Jedno zauważyłam, że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło. Kiedy przyszłam do siebie, nie mogłam ochłonąć z przerażenia, jak strasznie tam cierpią dusze, toteż jeszcze się goręcej modlę o nawrócenie grzeszników, ustawicznie wzywam miłosierdzia Bożego dla nich.


 • Zło będzie nie do pokonania

  Wyglada na to, że Papież Franciszek stworzył nowe powody do rozwiązywania małżeństw. Nie bardzo rozumiem jak „Krótkotrwałość małżeństwa” może być powodem do rozwiązania go? I nie przekonuje mnie w tym przypadku odwołanie do intentio contra bonum sacramenti.


 • Ale muzułmanin to nie Turek

  Dopiero po rozwodzie z Niemką, która opuściła oficjalnie małżeństwo, muzułmanin uprawomocnił swoje drugie małżeństwo.


 • Rzeczywiście my, zwykli ludzie

  W Ewangelii Jana zapisano jedno z najważniejszych pytań zadanych Piotrowi, polecając mu troskę o owce i baranki — Jezus trzykrotnie pyta go o miłość.


 • I nie chodzi tutaj tylko o zagrożenie fizyczne

  Gdy Piotr wpatrzony w Jezusa stąpa po falach, fale utrzymują go. Gdy jednak zauważa potężne fale i szalejący wiatr i Jezus nie jest w jego centrum uwagi, zaczyna tonąć.


 • Oby jej nigdy nie było

  Gdy szatan słyszy imię Jezus, natychmiast ucieka. Niektórym wydaje się, że szatan ich prześladuje i to oni uciekaja przed nim. Jest jednak dokładnie odwrotnie: to szatan ucieka, ponieważ nie może wytrzymać obecności Jezusa Chrystusa, Zbawiciela!