Porady turystyczne

5 rzeczy, które warto zrobić przed wakacjami

Mario80

dodane 2018-04-13 16:17

„Lato, lato, lato czeka...” - kiedy dni stają się dłuższe i cieplejsze w naszych głowach właśnie ten refren pojawia się coraz częściej. Jeśli chcesz, aby tegoroczne wakacje były naprawdę wyjątkowe i niezapomniane, ale tylko dzięki pozytywnym wrażeniom, koniecznie przygotuj się do lata już teraz. Jak to zrobić? Oto lista pięciu rzeczy, które warto zrobić przed wakacjami.

Zaplanuj urlop wcześniej

Prawdopodobnie znasz już termin, w którym będziesz mieć urlop. A czy wiesz jak go spędzisz? Nie? Koniecznie zajmij się tym w pierwszej kolejności! Nie trać wolnego na wymyślanie, co zrobić! Przejrzyj oferty biur podróży, sprawdź, na co pozwala Twój budżet i zarezerwuj miejsce. Nawet, jeśli nie wyjeżdżasz, możesz zapewnić sobie szereg atrakcji, które pozwolą Ci dobrze odpocząć.

 

Zamknij niedokończone sprawy

Aby w pełni cieszyć się z uroków lata, postaraj się wejść w nie bez zaległych spraw. Wszystko, co wymaga załatwienia ciągle siedzi z tyłu głowy. Dlatego nie odkładaj ich na ostatnią chwilę, która w najgorszym razie zastanie Cię właśnie w trakcie letniego wypoczynku.

 

Porządek w garderobie

Sezon wiosna/lato to rewolucja w szafie. Zadbaj o właściwe zabezpieczenie odzieży zimowej i przejściowej, odśwież letnie ubrania i zastanów się, czy są wśród nich rzeczy, których na pewno już nie założysz – jeśli tak, a są w dobrym stanie – podaj je dalej lub sprzedaj. Teraz możesz uzupełnić ewentualne braki w garderobie.

 

Podejmij wyzwanie – pora na odchudzanie

Być może przy okazji poprzedniego punktu zauważyłeś, że część ubrań zrobiła się za ciasna, a inne bezlitośnie ujawniają zbędne kilogramy. Do lata jeszcze trochę czasu, więc nie martw się. Podejmij szybkie odchudzanie brzucha. Jak to zrobić? Jak szybko schudnąć? W odchudzaniu brzucha warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Zapisz się na konsultację w poradni dietetycznej, ustal z dietetykiem jaka powinna być najlepsza dieta na odchudzanie i podejmij wyzwanie – im szybciej, tym bardziej satysfakcjonujący efekt możesz uzyskać.

 

Zrób przemeblowanie

Wiele osób planuje na lato remont i tak zamiast odpoczynku mają Armageddon. Jeśli i Ty czujesz potrzebę zmian, zastanów się, czy ten remont jest niezbędny już teraz? Zacznij od przemeblowania – czasami zmiana ustawienia wyposażenia plus drobne zmiany w stylistyce wykończenia zupełnie odmieniają wygląd mieszkania. A jeśli to rozwiązanie okaże się satysfakcjonujące, będziesz mieć więcej pieniędzy, które możesz przeznaczyć na urlop marzeń.

N P W Ś C P S
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2
Dzisiaj: 22.02.2019