• Opodatkowanie wiernych

  Każdy powinien płacić za swoje. Z tego powodu, raz na jakiś czas wraca temat podatku wyznaniowego. Kościół i katolicy przyzwyczajeni do żerowania na innych i widzący tylko czubek swojego nosa, są temu przeciwni.


 • Jak Kościół szerzy nienawiść do ateistów

  Ateiści zdają się być dziś jednym z większych problemów dla Kościoła. Przedstawiani są jako wrogowie ludzkości, "cywilizacja śmierci", podludzie, społeczne szkodniki (w dalszej części tekstu są tego konkretne przykłady).


 • Studiowanie a światopogląd

  Skoro katolickie uczelnie mogą od kandydatów wymagać konkretnych poglądów, to dlaczego świeckie nie mogą nawet domagać się akceptacji jakichś?


 • Ateista - komunista

  Często spotykam się z utożsamieniem przez katolików (chrześcijan) ateizmu z komunizmem. Wystarczy samo przyznanie się do ateizmu bądź skrytykowanie Kościoła by zostać nazwanym "komuchem" i stać się celem ataku.


 • Antyklerykalizm

  Pojęcie antyklerykalizmu jest często błędnie rozumiane. Za zniekształcenia odpowiada tu głównie Kościół katolicki. Ludzie pod wpływem demagogii kojarzą antyklerykalizm z postawą dążącą do likwidacji religii, likwidacji kleru itp.


 • Stosunek Kościoła katolickiego do wolności słowa

  Kościół katolicki i jego wierni, lubią powoływać się na wolność słowa. Robią to gdy chcą sami mieć prawo głosu - w tym prawo do łamania prawa np. gdy głoszą pomówienia. Sami jednak są zagorzałymi przeciwnikami wolności słowa.


 • Katoliku, czy wierzysz w to co głosisz?

  Katolicy bardzo lubią pouczać innych, narzucać katolickie poglądy i zwyczaje - nawet poprzez prawo, wytykać (przyczepiać) błędy, wymagać wiedzy na temat nauki Kościoła i potępiać każdego, kto krytykuje katolicyzm, Kościół i jego politykę.