wezwana z czułością

dodane 07:28

czyli Sercowa sprawa - kolejny dzień nowenny przed uroczystością Serca Bożego

Słuchaj: Zaraz po wyjściu z synagogi przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł do niej i podniósł ją ująwszy za rękę, tak iż gorączka ją opuściła. A ona im usługiwała.

Wyobraź sobie: kobietę leżącą na łóżku, osłabioną gorączką, bardzo wycieńczoną. Przyjrzyj się dobrze Jezusowi, który podchodzi do posłania, dotyka kobiety, a ona odzyskuje siły. Zobacz ten moment spotkania, ten ułamek sekundy, kiedy patrzą na siebie wzajemnie.

Poproś: o poświęcenie wszystkich swoich sił życiowych na służbę Jezusowi, bez względu na to, jakim powołaniem On Cię obdarzył.

Pomyśl: owocem uzdrowienia, dotyku Jezusa w przypadku teściowej Szymona jest postawa służby. Ona doświadczyła łaski, dotknięcia, czułości Jezusa, który pochylił się nad nią. W odpowiedzi na to - wstaje i usługuje.

Doświadcza dobroci, chce odpowiedzieć dobrocią.

Doświadcza czułości, chce odpowiedzieć czułością w bardzo konkretnym wyrazie.

Zapytaj o swoją postawę serca. Jezus przychodzi, pochyla się nad Tobą bardzo konkretnie - w S. Pokuty darowuje Ci słabość, posila Cię Swoim Słowem i Ciałem w Eucharystii.A Ty? Jak odpowiadasz na te łaski, na dowody miłości Jezusa? Czy chętnie Mu służysz w konkrecie Twojego życia? Czy dostrzegasz Go w innych i pochylasz się nad Nim obecnym w drugim człowieku? Porozmawiaj z Panem o swojej postawie służby. Jeśli dostrzegasz braki - przepraszaj Go. A jeśli Twoje serce jest wrażliwe i czułe - podziękuj Jezusowi za to właśnie teraz.

Działaj: zechciej dziś, bardzo świadomie i konkretnie wyświadczyć komuś choćby najmniejszy gest dobroci - pamiętając, że służysz Jezusowi, który wezwał Cię do takiej właśnie postawy.

 

„Na to aby świat poznał moją dobroć potrzeba apostołów, którzy odkryją mu moje serce. Ale najpierw oni sami muszą Je poznać, nie można bowiem nauczyć tego, czego samemu się nie zna.” (Pan Jezus do s. Józefy Menendez)

 

Sercowa sprawa to wspólne dzieło  https://mamma.blog.deon.pl/ oraz http://wynagrodzicielki.jezuici.pl

nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 23.10.2019

Ostatnio dodane