kobieta w sercu Boga

dodane 20:31

Byłam wczoraj w Krakowie. Piękny, słoneczny dzień.Najpierw szłam Plantami,noga za nogą...patrzyłam na ludzi, drzewa, ławki. Nigdzie się nie śpieszyłam.

Przeszłam Plantami do ul. Mikołajskiej, potem Małym Rynkiem i Stolarską aż do Placu Wszystkich Świętych.  Odwiedziłam Jezusa w bazylice  franciszkańskiej. Kwadrans zatrzymania się, wejścia w kontakt z sobą i Jezusem - mocniej i intensywniej.  Próbuję, aby ten kwadrans przed Najświętszym Sakramentem był moim codziennym rytuałem - zaczerpnięciem ze Źródła.

Wyszłam znów na zalaną słońcem ulicę - Bracką ( nie, nie padał deszcz), dotarłam na Gołębią - zajrzałam do sklepu z przepięknymi sukienkami - jedna stała się moja ( ta z niezwykła aplikacją z czerwonych maków). Zobaczyłam się w lustrze w przymierzalni - wyglądałam pięknie, kobieco....

A potem jeszcze dwa spotkania. Jedno organizacyjne - tak tak- szykujemy ze współsiostrami letnią sesję dla dziewcząt i kobiet.

To drugie - nowe i niezwykłe - dwie kobiety, które spotkały się w Krakowie, po to, aby pogadać o Jezusie przy cytrynowej tarcie (ja) i torciku "Czarny las" (Majka). Siedziałyśmy i gadałyśmy dzieląc się tym, że doświadczamy co rusz tego, że "Bóg jest dobry" ( że zacytuję klasyka).

Wszędzie było pełno ludzi, obcojęzyczny tłum, gwar wielkiego miasta -  ja w sercu świata....ale bardziej jeszcze w Sercu Boga.... Takie doświadczenie....taka łaska i radość i wdzięczność -obdarowanie bez żadnej mojej zasługi. Chcę na to odpowiadać - nie żadnymi wielkim sprawami,  gestami, czy działaniami....chcę odpowiadać małą wiernością - nic więcej nie potrafię, a i to czasem idzie mi "jak po grudzie"....

Jezu trzymaj mnie w Swoim Sercu i nie pozwól mi Go opuścić.....

A dziś litanijne wezwanie prowadzi do tekstu:

Serce Jezusa hojne dla wszystkich, którzy Cię wzywają.

  • Serce, które chce rozdzielać łaski.
  • Serce uważne na głos człowieka.

Intencja wynagradzająca: za tych, którzy Jezusa nie wzywają , ponieważ pokładają ufność we własnych siłach."

nd pn wt śr cz pt sb

30

2

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Dzisiaj: 17.07.2019

Ostatnio dodane