Widziałam niebo

dodane 11:46

Potem mój mąż także przyjął chrzest wiary. Przez 4 miesiące woził mnie do zboru, ale sam nie wchodził do sali.

1

W 1979 roku John Wayne, aktor w blisko 150 filmach, umiera w domu na raka w otoczeniu rodziny. W ostatnich dniach swojego życia John postanawia przyłączyć się do Kościoła katolickiego. Zwraca się do zaprzyjaźnionego biskupa Clavela z prośbą, by ten przyszedł do jego domu, ponieważ John był już zbyt chory, aby samemu udać się do niego.

Wayne został przyjęty przez biskupa do Kościoła katolickiego i zmarł dwa dni później.

Dlaczego czekał aż do łoża śmierci, aby dokonać konwersji?  Jego wnuk wyjaśniał, że Waynowi było żal, że się nie stał katolikiem wcześniej i obwiniał za ten stan swoje "aktywne życie”.

Ale udało mu się w końcu . Nigdy nie jest za późno, aby wrócić do Pana.

Na podstawie www.churchpop.com

2

Warte przeczytania proste świadectwo:
http://www.fronda.pl/a/niesamowite-swiadectwo-widzialam-niebo-i-pieklo,61724.html?part=3

3

Sir Alec Guinness, inny słynny actor, był właśnie we Francji pracując nad filmem „Ojciec Brown”, opartym na znanej postaci fikcyjnego księdza, który  rozwiązywał wszystkie przestępcze problemy zgodnie z wolą słynnego pisarza katolickiego GK Chestertona. Sir Alec grał rolę tytułową i był odpowiednio do roli przebrany za księdza katolickiego. Podczas spaceru ulicą w tym stroju kapłańskim, miejscowe dziecko wzięło go za prawdziwego ksiądza. Dziecko podbiegło, chwyciło go za rękę z ufnością, i poszło z nim w dół drogi.

Zaufanie i miłość, które to dziecko miało dla księży katolickich zrobiło głębokie wrażenie na Sir Alecu i skłoniło go do rozważań o przejściu na katolicyzm. Później wyjaśnił:

„Kontynuując mój spacer, pomyślałem, że Kościół, który może zainspirować taką pewność siebie u dziecka, czyniąc nieznanych kapłanów tak dostępnymi i godnymi zaufania nie może być tak pełen intryg i zła jak to jest często przedstawiane. Zacząłem się otrząsać z moich długo wchłanianych uprzedzeń.”

Wkrótce potem jego syn Mateusz zachorował na polio i wydawał się być bliski śmierci. Zdesperowany i szukając boskiej pomocy, Guinness zaczął wpadać do miejscowego kościoła katolickiego, aby się modlić.

Zrobił umowę z Bogiem, jeśli Bóg uzdrowi Mateusza, to on pozwoli swojemu synowi stać się katolikiem, jeśliby on zechciał.

Wbrew lekarskich oczekiwaniom, jego syn wrócił do zdrowia. Guinness i jego żona zapisali go wówczas do szkoły jezuickiej. Kilka lat później, Guinness, jego żona i syn przeszli wspólnie na katolicyzm.

Guinness pozostał wiernym katolikiem przez resztę życia aż do śmierci w 2000 roku.

Na postawie> http://www.churchpop.com/2015/11/24/how-a-child-led-obi-wan-kenobi-to-convert-to-catholicism/

nd pn wt śr cz pt sb

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 17.05.2022

Ostatnio dodane

Kategorie