Regularnie udawał się do Rzymu na spotkania

dodane 13:56

Chrześcijanie stali w obliczu wstrząsającego wyboru; porzucić swoją wiarę lub znosić potwornie bolesne męczeństwo.

1

Odkrycia Jérôme Lejeunea utorowały drogę dla nowych badań terapeutycznych w zakresie, w jaki sposób zmiany liczby kopii genu może spowodować chorobę, ale przede wszystkim doprowadziły one do ​​rozwoju diagnostyki prenatalnej zaburzeń chromosomowych, a stamtąd do aborcji ciąż dotkniętych tymi zaburzeniami.

Ten fakt był bardzo przykry dla Lejeunea, zagorzałego katolika, który spowodował, że podjął walkę w obronie życia.

Lejeune sprzeciwiał się zezwoleniu w 1967 roku we Francji na stosowanie antykoncepcji, jak również był przeciw przepisom ustawowym Peyreta z 1970 roku legalizacji przerwania ciąży w przypadku wad płodu. Sprzeciwiał się również ustawie z Veil umożliwiającej dowolne przerwanie ciąży. ("Loi Veil" 1975).

Po otrzymaniu nagrody Allana, Lejeune wygłosił przemówienie do kolegów, w którym wyraźnie kwestionował moralności aborcji, co było bardzo niepopularnym punktem widzenia w jego zawodzie. W liście do żony, Lejeune napisał: "Dzisiaj straciłem nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny".

W 1975 roku, po jednym ze swoich występów publicznych w Paryżu na początku życia, Lejeune spotkał dr Wandę Półtawską, dyrektora Instytutu Katolickiego na rzecz rodziny w Krakowie. W tym samym roku, Półtawska kontaktowała się z Lejeunem dwa razy, prosząc go, aby przemawiał na konferencjach o początkach życia, które organizowała wspólnie z jednym ze swoich bliskich przyjaciół, prałatem Karolem Wojtyłą, ówczesnym kardynałem metropolitą krakowskim. 16 października 1978 r Wojtyła wybrany na papieża Jana Pawła II.

Potem Lejeune regularnie udawał się do Rzymu na spotkania z Papieżem, aby brać udział w posiedzeniach Papieskiej Akademii Nauk, a także uczestniczyć w innych wydarzeniach kościelnych: takich jak Synodu Biskupów w roku 1987. Papież chciał nominować Lejeunea na prezes nowej Papieskiej Akademii, która była bliska jego sercu: Papieskiej Akademii Życia. Lejeune starannie zredagował jej regulamin i przysięgę Sługi Życia dla każdego członka Akademii.

Lejeune otrzymał dioagnozę raka płuc w listopadzie 1993 roku. Pełnił funkcję prezesa Akademii tylko kilka tygodni przed swoją śmiercią w kwietniu 1994 roku.

Kilka lat później, podczas wizyty w Paryżu na Światowy Dzień Młodzieży 1997 roku Jan Paweł II odwiedził grób Lejeunea w Chalo-Saint-Mars. Lejeune został nazwany "Sługą Bożym" przez Kościół katolicki, a jego wyniesienie na ołtarze jest postulowane przez Opactwo Saint Wandrille we Francji.

https://en.wikipedia.org/wiki/J%C3%A9r%C3%B4me_Lejeune

 

2

Skokiem ze spadochronem francuski ksiądz uratował zagrożony upadkiem klasztor. Za pomocą swojej akcji, Soury Lavergne Guillaume , proboszcz w regionie Lot, uzbierał 35.000 euro darowizn na rzecz dawnego opactwa benedyktynów Marcilhac -sur- Cele w Pirenejach.  Aktualnie brakuje jeszcze 15.000 euro na prace konserwacyjne.Całe jego ciało mówiło "nie", powiedział ksiądz o skoku spadochronowym.

Dawne opactwo Marcilhac -sur- Cele znajduje się na Drodze jakuba i zostało zbudowane między 9. i 16 wiekiem. Obecnie jest to jedna z 17 parafii księdza spadochroniarza.

 

3

Gdy nic nie czuję, gdy jestem niezdolna do modlitwy, do praktykowania cnót, wówczas jest to właśnie chwila stosowna, aby szukać drobnych okazji, tych nic, a to właśnie cieszy Jezusa bardziej niż panowanie nad światem, a nawet bardziej niż męczeństwo ofiarnie zniesione. Na przykład uśmiech, miłe słowo, wypowiedziane wtedy, gdy miałoby się ochotę milczeć lub okazać znudzenie itp.

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus

 

Na wczorajszej spowiedzi ksiądz kazał mi w ramach pokuty uczynić dwa dobre uczynki. I tu okazuje się nagle, że definicja dobrego uczynku jakoś się tajemniczo rozmywa i staje się trudna do skonkretyzowania. Co jest dobrym uczynkiem? Nakarmić głodnego we Frankfurcie nad Menem? A gdzie ja go znajdę?

A jednak czasami święci podają najtrafniejsze definicje. 

 

4

Nieźle.

3200 książek z miejskiej biblioteki w niemieckim mieście Bad Duerkheim zostało zniszczonych, ponieważ ich język nie oddaje obecnego ducha politycznej poprawności. I tak zniszczono książki słynnego autora Ericha Kaestnera, ponieważ zawierają termin „Neger” (Murzyn). Ciekawostka jest, że jego książki były już palone przez nazistów.

Kierowniczka biblioteki Christina Kälberer mówi „Prawidłowa forma pisania jest szczególnie ważna dla dzieci”.  I z tego powodu sa niszczone ksiązki? Na to trzeba najpierw wpaść.

Dodajmy, że władze polityczną w Baden-Wuertemberg w Niemczech mają Zieleni.

 

Pamiętaj Kolego nigdy nie wybieraj Zielonego.

Bo Zielony to jedynie niedojrzały Czerwony.

A Czerwony to jedynie przedsmak Brunatnego.

A oba czynią z życia coś obrzydliwego.

 

5

Muzułmańscy bojownicy Państwa Islamskiego uważają gwałt na nie-muzułmańskich kobietach i dziewczętach jako prawo religijne. Tak wynika z wiadomości Chrześcijańskiej Służby Informacji Assist (Lake Forest / Kalifornia).

Przytoczono przykład bojownika IS, który wielokrotnie gwałcił dwunastoletnią dziewczynę Jazydkę. Przed i po gwałcie modlił się do Allaha i twierdził, że Koran nie tylko daje mu prawo do gwałtu na "niewiernych", ale go do niego zachęca.

http://kath.net/news/51673

Myślę, że sataniści nie dorównują muzułmanom w oddawaniu cześci szatanowi.

 

6

Rekordowa liczba członków w konwencji opactwa cystersów Heiligenkreuz pod Wiedniem .

Gdy przyszedłem, było nas 42, teraz jest nas 91 – tylu nas ostatnio było 700 lat temu " tak twierdzi o. Karl Wallner OCist na Facebooku.

Profesor teologii Wallner jest rektorem Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Benedykta XVI  w Heiligenkreuz. W ostatni piątek, 8 młodych mężczyzn zostało przyjętych do nowicjatu w naszym Stift Heiligenkreuz nowicjaci.

"Jest to rekord " napisał o. Wallner.

http://kath.net/news/51680

Ze swojej strony serdecznie cystersom z Austrii gratuluję, chociaż wiem, że to głównie charyzma i błogosławione działanie o. Wallnera przyczynia się do tej passy sukcesów w Heiligenkreuz.

 

7

Niedawno było święto błogosławionego Ludwika Someyona, męczennika, który ścięto głowę w Nagasaki w 1627, gdy nie porzucił Zakonu Franciszkańskiego pomimo groźby śmierci.

Dwieście czterdzieści lat później, w 1867 roku on został beatyfikowany. Błogosławiony Louis był ofiarą prześladowań chrześcijan w Japonii, które zaczęły się w roku 1587, kiedy 140 kościołów zostało zniszczonych, chrześcijańscy misjonarze uciekali przed śmiercią, a wielu świeckich chrześcijan zostało wywłaszczenych z dobytku.

Efekty 10 lat tej dyskryminacji były makabryczne; Chrześcijanie stali w obliczu wstrząsającego wyboru; porzucić swoją wiarę lub znosić potwornie bolesne męczeństwo.

nd pn wt śr cz pt sb

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 20.04.2024

Ostatnio dodane

Kategorie