Ponieważ jest obywatelem kraju

1

„Jesteśmy nie-demokratyczni w naszej religii, potwierdzaja to nasze próby wywyższania „biednych”. Jesteśmy nie-demokratyczni w naszej formie rządu, dowodzi tego nasza naiwna próba rządzenia biedakami dobrze. Ale przede wszystkim  jesteśmy nie-demokratyczni w naszej literaturze, udowadnia to zalew powieści i poważnych studiów o biednych, które się wylewają każdego miesiąca z różnych wydawnictw. A im bardziej „nowoczesna” jest książka, tym można mieć większą pewność, że mu brakować będzie wszelkiego poczucia demokracji.”

Chesterton w "Heretyku"

2

Konkretny człowiek to taki, który się boi Boga, ale nie boi się ludzi. Zły biskup to taki, który się boi ludzi, a nie Boga. Ten najgorszy natomiast boi się mediów.

3

Czy poezja Wisławy Szymborskiej warta jest czytania?

Nie, nie jest.

"Szymborska z garstką podobnych jej krakowskich intelektualistów domagała się przyspieszenia wykonania wyroków śmierci na krakowskich księżach, których komuniści kłamliwie oskarżyli o pracę dla obcego wywiadu.” (Nasz Dziennik)

Cała jej poezja, wdzięk wierszy i przenośni przepadł od tego czasu raz na zawsze.

Tak samo jak nie mogę się rozkoszować pięknem wspaniałych obrazów Hitlera, tak nie mogę spojrzeć na najmniejsze wypociny Szymborskiej, bo mam do czynienia z zakłamaniem i obrzydliwością przewyższająca hiszpańskie Pireneje. Jej pięknuchowate metafory wywołują u mnie wymioty, jej książki wrzucam do śmieci po rozerwaniu na strzępy. Prawdziwie winna się nazywać Szamborska, by lepiej odzwierciedlić swój zakłamany stan ducha.

Ktoś powie, że w tamtych czasach wielu postępowało zgodnie z wymaganiami komuny pod groźbą utraty życia, bądź przynajmniej majątku lub wolności. Tak, to prawda.

Ale Szymborska przetrwała komunę i miała dość czasu, aby wytłumaczyć się z domagania się przyspieszenia wyroków śmierci na księżach. Nie uczyniła tego. Jej głód mordów na duchownych był był autentyczną i integralną częścią jej spartolonego komuno-człowieczeństwa. Zakrywanego rymami i pięknymi metaforami. Ilu prawym poetom Szymborska zabrała swoja tfórczością miejsce w polskiej literaturze? Niechaj jej niesławna pamięć zaginie na wieki.

4

„Nauczyciel religijny interesuje się handlarzem ulicznym – przynajmniej zgodnie z oczekiwaniem – ze względu na jego człowieczeństwo; polityk interesuje się nim – trochę ciemno i dziwacznie – ponieważ jest obywatelem kraju; tylko mierny pismak interesuje sie nim wyłącznie dlatego, że jest handlarzem ulicznym” powiedział Chesterton.

Wnioski wysnuwamy sami. Jak ich jeszcze nie mam, oprócz tego, że samo zainteresowanie handlarzem ulicznym jeszcze nie definiuje pismaka. Zawsze chodzi o motywację.

10.01.2017

I nawet poczucie zdrady u wiernych

1

„Dubia” czterech kardynałów nadal pozostaje bez odpowiedzi.

Oczywiście każdy katolik popiera pytania kardynałów i oczekuje od papieża odpowiedzi.

A papież powiększa poczucie niepewności, zagrożenia i nawet poczucia zdrady u wiernych z każdym dniem milczenia.

2

Moja pomoc naukowa  z ostatniego wpisu w sprawie dostrzegania różnicy pomiędzy PO, Nowoczesną i innymi antypolskimi partiami finansowanymi przez różnych Sorosów doznaje pewnego rozszerzenia. "Rozszerzenia" powtarzam, bo ten kolejny wykaz wcale nie wyczerpuje tematu - jest bowiem wiele dalszych pozytywów działania PiSu, które nie zostały w poniższym wspomniane:

 • Umowy śmieciowe – likwidowane przez PiS, a sponsorowane przez PO i inne posubeckie partie
 • Wyjazdy młodzieży za pracą – szereg posunięć PiS w celu stworzenia szans pracy dla młodzieży, podczas gdy PO bezczelnie zachęcało do opuszczania ojczyzny
 • Światowe Dni Młodzieży w Polsce – PiS świetnie wspólpracowało z Kościołem, PO i inne brzydlaki są tak obrzydliwie antyklerykalne, bo „nie będą klękać przed klechami”, ze nie byłoby szans na tak piękną impreze z udziałem papieża i najwyższych władz Polski.
 • Arabscy „uciekinierzy” – PiS się wyraźnie sprzeciwił masońskiej strategi EU tworzenia „jednego państwa”, a inne kraje podążyły za Polską. Gdyby PO i inne antypolskie partei dzisiaj rządziły, mielibyśmy dzisiaj „wybuchowe bąbki” terrorystyczne w każdym większym mieście w Polsce, oraz dobrze wypchane konta peowców w Szwajcarii za wykonanie „dobrej roboty” dla nieznanych mocodawców.
 • Przywrócenie pamięci Żołnierzom Wyklętym – jedynie PiS mógł na najwyższym państwowym szczeblu przywrócić pamięć bohaterom. Dla PO i innych antypolskich band zorganizowanych w partie, Wyklęci Żolnierze to bandyci, a bohaterami są żołnierze stalinowscy siejący mordy i gwałty na kobietach w każdym miejscu pobytu w „zaprzyjaźnionym” kraju, w tym w podbitej Polsce.
 • Opodatkowanie banków – za PO bankom powodziło sie dobrze, wszystkie oprócz paru, były w niepolskich rękach. Za PiSu skończył się raj podatkowy dla banków, a zaczął dla małżeństw z dziećmi. Dobra zmiana, a te same pieniądze.
 • Repolonizacja banków – doskonały program PiSu, który winien odwrócić balans siły w sektorze finansowym i zatrzymać kapitał w Polsce. PO świetnie zarabiało prywatnie na różnych bandyckich złodziejstwach nazywanych dla niepoznaki „prywatyzacją”.
 • Sztuka – POpaprańcy finansowali obrazoburczą i blasfemiczną nędze nazywaną dla niepozn aki „sztuką”. Jeżeli „sztuka” za PO miała odniesienie do Chrystusa, to tylko takiego w moczu lub gwałcącego muzułmanki. PiS mocno ukróciło ten barbarzyński byznes, a rozwija dofinasowanie prac o treści patriotycznej. Bogu dzięki!
 • Mieszkania – obecny program „Mieszkanie+" to do kolejny gwóźdź do trumny wszystkich postkomunistycznych pogrobowców. PO i inne antypolskie partie nigdy by nie pozwoliły na takie ułatwienie życia Polakom. OK – wyniki przyjdą gdzieś dopiero za rok, ale widząc efektywność działań PiSu jestem pewien, że wiele malżeństw skutecznie skorzysta z tego programu.
 • Rejestr pedofilów – bardzo dobra i skuteczna akcja PiSu w celu ukrócenia bandyctwa na dzieciach, tak sponsorowanego przez PO w różnych dotacjach na pedalskie „marsze” i programy niszczenia moralności w szkołach.
 • Ustawa stoczniowa (odbudowa przemysłu, przekop Mierzei Wiślanej, Gazoport)  – PiS tutaj odwraca decyzje Donka likwidujące przemysł stoczniowy w Polsce. O korzyściach z tego wynikających można pisać całe tomy,  a kto tych korzyści już teraz nie widzi, nie zobaczy ich także po przeczytaniu całych tomów na ten temat. PO widziało natomiast w likwidacji tego przemysłu korzyści, zapewne na na prywatnych kontach banków szwajcarskich.
 • GMO – PiS wprowadza kontrole tematu GMO, co daje szansę na zdrowszą żywność, a PO? Dlaczego dopuściło do niekontrolowanego rozprzestrzenienia genetycznie modyfikowanej żywności? Pewnie dlatego, że Polska istnieje „tylko teoretycznie” albo bardziej było zainteresowane zasiłkami bezpośrednimi od Monsanto niż dobrem kraju.
 • Grupa Wyszehradzka – za PO to ciało polityczne praktycznie przestało istnieć. Polska występowała wręcz przeciw innym krajom Grupy Wyszehradzkiej (n.p. Kopaczowa w temacie uciekinierów). PiS skonsolidowało tą grupę tak, że dzisiaj jest daleko mocniejszym argumentem w debatach/strategiach politycznych, windując polityczną pozycję Polski w górę.
 • Szczyt NATO – efektywne przeprowadzenia szczytu NATO w Polsce przy użyciu dobrej argumentacji zmienia pozycję Polski w NATO. PiS poprawia sytuację Polski po raz kolejny. A PO i inni postkomuniści? Im Polska wisi, zatem wydawanie pieniędzy na wojsko a nie na własne konta to wyraźna strata czasu i pieniędzy. NATO im tutaj niepotrzebne, bo gdyby się coś działo, to przecież mają dość różnych paszportów.

To chyba wystarczy na tą chwilę, bo czasu mało, a przerwa się kończy. Dzięki Bogu za obecny rząd polski, pierwszy prawdziwy polski rząd po przegranej kampani wrześniowej w 1939 roku.

09.01.2017

Stąd wszystkim poplecznikom PO życzę

1

Aż trudno sobie wyobrazić, że ludzie mogą mieć tak zamącony sposób spojrzenia na polską politykę czy też wręcz na Polskę tylko z powodu antypolskiego działania mediów typu TVN.

Słyszę podczas pobytu w Polsce zdania takie jak „PO i PiS to jest to samo”, „TVP to propaganda PiSu”, etc. Akurat wczoraj raptem dość inteligentny kolega, dawno nie widziany, rzucił paroma sloganowymi argumentami pro-Powskimi, które mnie zdziwiły, ale były dość łatwe do obalenia.

Aż trudno mi sobie wyobrazić, że zamącenie szarych komórek w polskich głowach mozna tak łatwo prowokować falszywymi wiadomościami lub wręcz bezczelnymi kłamstwami, przy całkowitym braku zainteresowania (dużej części) społeczństwa prawdą.

Dlatego sporządziłem dla siebie samego coroczną małą pomoc naukową wybierając jedynie kilka z 1000 prostych argumentów wskazujących na oczywista różnicę pomiędzy partiami polskimi a antypolskimi. Spójrzmy nie na prymitywne pyskówki, lecz na wyniki:

 1. Polski „Kindergeld” czyli 500+

PiS stworzył konkretną pomoc rodzinie, gdyby PO i Poniewczesna były u władzy, nigdy nie dopuściłyby do uchwalenia polskiego „Kindergeld”.
Wniosek: żadna rodzina z dziećmi nie może głosować na PO i Poniewczesną (czyli 2 x PO)

 1. Obronność kraju

PiS odbudowuje polską armię, rezultaty są już teraz. PO rozbroiło polską armię, zredukowało ilość żołnierzy, zniszczyło uzbrojenie, zdefraudowało setki milionów złotych

Wniosek: żaden patriota nie może głosować na PO i Poniewczesną (czyli 2 x PO)

 1. Sprawiedliwość społeczna / SBecja

PiS obniża NIESPRAWIEDLIWE zawyżone emerytury zawodowych katów polskich patriotów, PO i Poniewczesna sprzeciwia się obniżkom emerytur dla katów posuwając się aż do blokady sejmu.

Wniosek: Każdy komunistyczny Sbek, kat patriotów, głosuje na PO i POniewczesną, bo są to partie POstesbesckie broniące interesów esbeckich katów.

 1. Emerytury

PiS obiżyło wiek emerytalny dając Polakom szansę na wcześniejsze przejście na odpoczynek, PO podwyższyło wiek emerytalny zmuszając zmęczonych Polaków do dalszej pracy, lub wegetacji na zasiłku (bo starsi ludzie mają bardzo małe szanse na pracę). POniewczesna jako typowa antypolska partia finansowana przez Sorosa poprze wszystko co jest przeciw Polakom.

 1. Ochrona polskich dzieci

PiS walczy o prawa polskich dzieci zabieranych rodzicom przez niemieckie i skandynawskie Jugendamty. Coraz częściej interwencja przynosi dobry efekt,, czyli oddanie dziecka rodzicom. A PO, PO miało to w dupie. Setkom polskich małżeństw zabierano dzieci, PO NIGDY nie reagowało na prośby rodziców. POniewczesna jako typowa antypolska partia finansowana przez Sorosa poprze wszystko co jest przeciw Polakom.

 1. Afery

Ilośc afer za rządów PiSu poprzednio i dzisiaj jest szczątkowa, jest to jakieś 1/10.000 ilości afer PO.

Wniosek: Kto głosuje na PO to skończony idiota albo aferzysta. POniewczesna jako typowa antypolska partia finansowana przez Sorosa poprze wszystko co jest przeciw Polakom.

Na razie wystarczy, chociaż dalsze przykłady cisna się na pióro. Stąd wszystkim poplecznikom PO życzę zabrania postesbeckich emerytur oraz kasacji majątku w ramach dochodzenia w sprawie ich afer. Natomiast Polakom życzę skasowanie dostępu do wszelkich antypolskich kanałów  telewizyjnych takich jak TVN, których jedynym celem jest szkodzenie Polsce.

Czy to znaczy, że rządy PiS są idealne?

Nie, nie są, ale są to NAJLEPSZE powojenne rządy polskie. I dziękuję Panu Bogu za nie. I pamiętam w modlitwie.

29.12.2016

Pomimo powściągliwości w jedzeniu

1.

Zablokowali mnie na „katolickiej“ platformie internetowej niemieckiej konferencji biskupiej. I to jedynie dlatego, że proponowałem im zmianę określenia na lepiej opisujące to tworzące tą platformę środowisko. Homozboczeni dewianci jednak wolą ukrywać się pod konfesją religijną.

2.

Skonstruowałem lekko wkurzony artykuł dla niemieckiego katolickiego pisma i wysłałem córce do sprawdzenia i krytyki gramatyczno-stylistycznej. Kto wie, może to się da wydrukować?

3.

Jakoś gwałtownie przytyłem w ciągu ostatnich czterech dni pomimo powściągliwości w jedzeniu (za to mniej w piciu). Gdybym był ezoterykiem (jakim kiedyś byłem) powiedziałbym, że to karma właśnie...

4.

Dyskusje z mamą i bratem nad tekstem Koheleta są fantastycznie przyjemnym czasem spędzanym z rodziną. Kohelet pokazuje jak zwiekszająca się dojrzałość wpływa na ewolucję mysli i poglądów i odkrywa coraz więcej prawdy. Lektura daje nadzieję, że także i ja kiedyś (jeszcze w tym życiu) przejrzę. A może brat też...?

5.

Spojrzałem na Frondę i zauważyłem katastrofalne cofnięcie się w rozwoju pewnego kolegi forumowego o nicku „tia”. A tak się fajnie zapowiadał. Kiedyś wysłał mi długi, porywczy tekst w stylu Nietzschego o Bogu i różnych aspektach wiary. Podobał mi się ton tych poszukiwań.

Potem zajął się yogą, a na efekt nie trzeba było długo czekać. Dam głowę strusia, że on myśli, że sam kieruje swoim rozwojem.

6.

Polityczne Zombie z PO i Nowowczesnej prezentują taki piramidalny fałsz w rozmowach telewizyjnych, że nawet ślepemu mogłoby to wybić oko. To zaparcie na skończony fałsz musi spaść na nich na mokry skórzany bicz na zadek krowy.

Tyle, że te debile mleka nie dają.

7.

Wczoraj wysłałem 100 złotych na Radio Maryja, bo jest także moim obowiązkiem przywracać normalnośc w Polsce. Dzięki Ci, Ojcze Tadeuszu, za wytrwałość, czujność i zapał. Alleluja i do przodu!

8.

Zauważyłem kilka dni temu, że mamy kilku Świętych o prawdzie żydowskim charakterze – oni nigdy nie zetknęli się z naukami Jezusa. Kim oni są?

Oczywiście sztandarową postacia jest św. Józef, który umarł zanim Jezus rozpoczął życie publiczne. A inni?

9.

Zastanawialiśmy się nad wypowiedzią Jezusa co do „wina w starych bukłakach” i następującej po nich wypowiedzi, że „stare wino jest lepsze”.

Jakkolwiek część pierwsza da się w miarę prosto wytłumaczyć n.p. „W tych pouczeniach Jezusa od początku widziano wyraz Jego postanowienia, że Kościół będzie wspólnotą niezależną od judaizmu. Przecież Syn Boży nie po to przyszedł na świat, żeby odnowić judaizm, zajmowanie się odnową tej religii nie było też zadaniem Jego uczniów. http://www.katolik.pl/stare-wino-jest-lepsze--,23204,416,cz.html) to aluzja do starego wina jako lepszego od nowego brzmi objektywnie i w sumie wydaje się zaprzeczać poprzedniej konkluzji.

Nie znależliśmy dobrego wytłumaczenia. Może ktoś wie? Może jakiś link?

23.12.2016

Kraje, które mają lepszą gospodarkę

1

Zachodzę w głowę nad tym geniuszem i zazdroszczę Anglikom tak przenikliwego myśliciela, filozofa, pisarza, a przede wszystkim katolika.

Chesterton mówi o Kiplingu, innym pisarzu angielskim, że podziwiał Anglię, ale jej nie kochał., ponieważ do podziwu potrzebny jest powód (jakim dla Kiplinga była potęga Anglii), podczas gdy miłość go nie potrzebuje.

Jakże prawdziwe są te słowa!

Myśląc o Polsce w tle Europy, znajduję szereg krajów, które mają lepszą gospodarkę, potężniejszy przemysł, mocna dyscyplinę pracy, doskonale rozbudowaną turystykę, ale to... Polskę kocham. I prawdą jest to, że jej osiągnięcia są dla mie drugorzędne, chociaż jestem szczęśliwy słysząc o nich.

Gdyby było odwrotnie, to jest wówczas tak, jakbym kochał matke jedynie dlatego, że jest mądra, wykształcona, zapewniła mi piękne mieszkanie i ma doskonałe osiągnięcia w pracy naukowej lub artystycznej.

Nie.

Matkę kocham po prostu. Bo jest, bo ma ten uśmiech, bo się o mnie, o nas, martwi, a jej obecność ma wielokrotnie większe znaczenie niż wszelkie potencjalne osiągnięcia i różne inne, naprawdę obiektywne, powody do dumy.

2

Amazon wysłał mi pomyłkowo książkę „50 odcieni szarosci” zamiast innej książki. Po uzyskaniu informacji, że nie trzeba odsyłać przesyłki z powrotem, starannie podarłem nówkę tego pornograficznego dzieła, napisanego pod inspiracją szatana, i wyrzuciłem  równie starannie do kontenera na zużyty papier. Taka mała rzecz, a cieszy.

Cały dzień chodziłem uśmiechnięty.

3

„Wszystkie rządzące kasty nie są niczym innym, jak tylko przypadkowo zgrupowanymi ludźmi wprost z ulicy – to znaczy, kasciarze są wprawdzie w dobrym nastroju, ale nie są nieomylni.

I żadnej z nich nie powieodło sie tak źle w praktyce, jak tym którzy byli szczególnie dumni z siebie – na przykład w Polsce lub w Wenecji.”

Tego się można dowiedzieć od Chestertona w książce „Heretyk”. A z drugiej strony, coraz lepiej zaczynam rozumieć, że Polacy w istocie zasługiwali na kary, które dotykały cały naród.

Zęby Chestertona są dość intrygujące...

4

Wyciąg z prasy świeckiej.

Napotykam artykuł o klasztorze benedyktynek. I główny temat artykułu: likiery z produkcji benedyktynek.

Zakłamana prasa niemiecka tworzy wrażenie zainteresowania życiem duchowym, wciskając czytelnikowi jednocześnie wizję życia duchowego, którego głównym wyznacznikiem jest produkcja likieru. Jak pisać o powołanych do służby Bogu, to tylko w sposób znajdujący uznanie u szatana, i najlepiej w sposób zachęcający do grzechu.

Z drugiej strony biskup lub przełożona klasztoru wraz z benedyktynkami winni zauważyć, że są instrumentalizowani i zaprzęgnięci do pługa rozsiewania grzechu. Szczególnie wówczas robi to dużą i prawdziwą radość diabłu.

Potencjalne kandydatki na święte zachęcają w arykule na wiele sposobów do konsumpcji przez siebie wyprodukowanego alkoholu, który, jak wiadomo, w odpowiedniej ilości burzy wszelką równowagę i prowadzi do zaniku rozróżniania dobra od zła. A w umyśle czytelnika artykułu pozostaje główny cel życia duchowego w klasztorach: wytwarzanie smacznego likieru.

Domyślam się, że benedyktynki w swojej naiwności nie były w stanie dostrzec perfidii prasy świeckiej. Ale przełożona i biskup winni wiedzieć, że wszelkie kontakty ze świecką prasą i potencjalne artykuły o klasztorach w niej NIGDY nie mają na celu dobra Kościoła i dlatego muszą być odpowiednio kontrolowane, sprawdzane i poprawiane. Inaczej dokonują oni grzechu zaniedbania, a powierzone im owieczki zostają bezwiednie wciśnięte w rolę krzewiciela grzechu.

To co polscy duchowni i biskupi intuicyjnie czynią i intuicyjnie rozumieją, biskupi zachodni dawno utracili. Przyzwyczajeni od setek lat do tendencyjnych, antykatolickich wypowiedzi w mediach, przyjęli ten status quo jako normalność, którą należy zaakceptować. Ba, bronią jej niekiedy rękami i nogami. Trudno uwierzyć, ale przyzwyczajenie staje się drugą naturą.

Zatem brną oni w sytuacje, które prowadzą do rozkładu związku pomiędzy wiernymi a Kościołem. Pogłębiają swoją winę, winę zaniedbania, ale także winę z powodu celowego szkodzenia Kościołowi. Jak ich ratować? Czy da się ich ratować? 

31.10.2016

© Copyright 2010; Ogorek: Ktoś musi nieść sztandar. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Najprostsze jest najlepsze | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd