Ze względu na własne grzechy

1

Program Środowiskowy Narodów Zjednoczonych o nazwie Unep ostrzegał jeszcze w roku 2005 przed 50 milionami uciekinierów, którzy mieli opuścić swoje ojczyzny z powodu emisji gazu CO2 do roku 2010. A Fundacja NatureLife obliczyła jeszcze w roku 2009 ilu uciekinierów mają przyjąć kraje uprzemysłowione ze względu na własne grzechy środowiskowe: na USA przypadło 44 miliony, na Niemcy 6 milionów.

Zacierają się wszelkie granice pomiędzy iluzją, wygłupami, polityką i manipulacją.

Greenpeace zgłosiło zmiany środowiska na listę Genewskiej Konwencji Uciekinierów jako powód migracji – nawet organizacja Pro Asyl sprzeciwiła się tej lewackiej inicjatywie...

2

Manipulacje materiałem „naukowym” w światowych gremiach od spraw środowiska wychodzą już nosem samym naukowcom.

Światowa Rada Klimatyczna IPCC publikuje co jakiś czas specjalistyczny raport o zmianie klimatu świata według najnowszych nadań naukowych. Jednym z twórców tego raportu był prof. Ross McKitrick z Uniwersytetu Guelph w kanadyjskim Ontario, który po zakończeniu współpracy z Radą ujawnił jak taki raport powstaje.

IPCC sugeruje, że cała naukowa światowa elita zbiera się, aby  utworzyć ten raport, ale w rzeczywistości wiele państw nie wysyła do IPCC żadnych ekspertów. Każdy pojedynczy rodział raportu jest opracowany przez grupy autorów (working groups).  McKitrick był członkiem jednej z takich grup i brał udział w tworzeniu szkiców raportu. W trakcie pracy zauważył, że jego propozycje korektur były regularnie odrzucane bez podania żadnego uzasadnienia. Także po zakończeniu prac nad rozdziałem dochodziło do dalszych zmian w tekście bez żadnego udziału autorów – tego typu styl pracy nie jest możliwy w środowiskach akademickich. Kto dokonuje owych zmian?

McKitrick wskazał także na wpływy WWF (Worldwide Fund for Nature) – 22 z 44 rozdziałów zostało napisanych przez grupy autorów, w których brał udział przynajmniej jeden reprezent WWF. Także grupy menedżerskie były zdominowane przez WWF.

Wniosek jest prosty: cały ten raport klimatyczny można spokojnie wrzucić do kosza na śmieci, bo tylko w koszu na odpadki jest właściwe miejsce dla ideologicznych pamfletów różnych nieciekawych lewackich grup nacisku społecznego.  

3

Polecam obejrzenie fajnych katolickich stron internetowych pana Chomickiego i jego Holy Mary Teamu: hmt.org.pl

Tak Holy Mary Team pisze o sobie:

Nasz główny zespół składa się z osób świeckich i księdza – opiekuna duchowego. Działalność ewangelizacyjną prowadzimy w Warszawie. Spotykamy się co tydzień uczestnicząc w Eucharystii. Prowadzimy również spotkania organizacyjne, podczas których rozmawiamy, poszukujemy i kreujemy materiały ewangelizacyjne. W naszym teamie są osoby, które na co dzień zajmują się m.in. ewangelizacją, produkcją muzyczną, filmową, graficzną, a także ogólnie pojętą działalnością medialną i internetową.

Holy Mary Team :

 • I grupa: grupa organizacyjno-ewangelizacyjna
 • II grupa: społeczność maryjna w nurcie nowej ewangelizacji

Wierzymy, że nasz zespół, a także społeczność ewangelizacyjna będzie się systematycznie zwiększać!

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z nami, to napisz do nas!

Adres e-mail: piotr.hmt@gmail.com

4

Od kilku tygodni używamy galgantu i bertramu, przypraw ziołowych zalecanych przez św. Hildegardę. Wlaśnie kupiliśmy młynek do proszkowania przypraw i ziół na Amazonie.

„Galgant jest prawie całkiem gorący, ale ma też w sobie umiarkowane zimno i dużą siłę działania.Człowiek, który ma w sobie palącą gorączkę, powinien rozgnieść galgant i pić ten proszek ze źródlaną wodą, a to ugasi gorączkę, ponieważ zimno i słodycz źródlanej wody, wymieszane z gorącem galgantu, zmniejsza żar gorączki.

Jeśli ktoś ma – na skutek złych soków – bóle w plecach lub w boku, to powinien zagotować galgant w winie i pić to często na gorąco, a ból ustąpi, ponieważ ból spowodowany złymi sokami przepędzany jest przez gorąc galgantu w podgrzanym winie. A kto ma dolegliwości serca i z tego powodu traci przytomność, ten powinien natychmiast zjeść galgant, a poczuje się lepiej. 

Jeśli ktoś cierpi na nieświeży oddech przenoszący się na płuca, tak że ma niekiedy szorstki głos, to niech weźmie tyle samo galgantu i kopru włoskiego, dwa razy tyle gałki muszkatołowej, a bertramu tyle, co tamtych dwóch, sproszkuje to, wymiesza i je tego proszku codziennie na czczo tyle, ile ważą dwie monety, razem z małym kawałkiem chleba, popijając od razu niewielką ilością ciepłego wina. Człowiek ten powinien też często jeść inne szlachetne, ładnie pachnące zioła, po jedzeniu jak też na czczo, a ich przyjemny zapach zlikwiduje zły oddech.

A ten, kto ma jakieś dolegliwości płuc, powinien unikać tłustego mięsa i rezygnować z żywności zawierającej dużo krwi, jak też z jedzenia gotowanego. Powinien też unikać grochu, soczewicy, surowych owoców i surowych warzyw, orzechów i oleju, ponieważ [żywność ta] powoduje, że w płucach zbiera się śluz. Jeśli osoba ta chce jeść mięso, to niech je chude, a jeśli ser, to niech nie je ani gotowanego, ani świeżego, lecz suchy, ponieważ osadziły się w nim złe śluzy. A jeśli chce spożywać olej, to niech robi to z umiarem, tak żeby nie ściągnąć do płuc śluzów. Lecz wody niech nie pije, ponieważ powstaje wtedy śluz wokół płuc. Niech nie pije też świeżego moszczu, który nie odłożył przy fermentacji swojej zawiesiny, ponieważ nie jest jeszcze oczyszczony. Piwo bardzo mu nie zaszkodzi, ponieważ jest warzone. A wino powinien pić, ponieważ wspiera ono płuca swoim dobrym ciepłem. Niech uważa na wilgotną i mglistą pogodę, ponieważ szkodzi ona płucom poprzez swoją wilgoć.

Jeśli we wnętrznościach i w śledzionie człowieka dominują złe soki i prowadzą poprzez czarną żółć do chorób serca, to należy wziąć tyle samo galgantu i bertramu oraz jedną czwartą ilości jednego z tych dwóch białego pieprzu (a jeśli nie ma białego pieprzu, to pieprzycy, cztery razy tyle co białego pieprzu) i rozgnieść to na proszek. Następnie należy dodać do tego proszku mąkę fasolową i wymieszać wszystko z sokiem kozieradki, bez wody, wina lub innego płynu. Z tego wszystkiego należy zrobić ciasteczka i wysuszyć je na słońcu. Dlatego powinno się je robić latem, kiedy jest dużo słońca, żeby mieć je na zimę. Ciasteczka te je się po posiłku i na czczo. Następnie należy wziąć lukrecję i pięć razy tyle kopru włoskiego, tyle cukru, ile lukrecji i trochę miodu, zrobić z tego napój i pić go po jedzeniu i na czczo na dolegliwości serca.

Ale również ten, komu śluz zaćmił głowę i osłabił słuch, powinien wziąć galgant, jedną trzecią aloesu, dwa razy tyle lebiodki ile galgantu i tyle samo liści brzoskwini ile lebiodki. Z tego należy zrobić proszek i zażywać go codziennie po jedzeniu i na czczo.

Jeśli ktoś ma dolegliwości w klatce piersiowej, śledziony lub serca i zimny żołądek na skutek śluzu, to niech weźmie galgant, dwa razy tyle lebiodki co galgantu, trzy razy tyle szałwii co lebiodki, tyle samo nasion selera co lebiodki i trochę białego pieprzu, zrobi z tego proszek i doda trochę ugotowanego miodu. Z tego należy zrobić kleik, gotując wszystko na małym ogniu. Kleik ten powinno się często jeść i stosować często z czystym, lekkim i dobrym winem.

Również ten, kogo dręczy dna, powinien wziąć galgant i dodać o połowę mniej gałki muszkatołowej, dzikiej lawendy o połowę mniej niż gałki, tyle samo bodziszka cuchnącego i lubczyku (ale jednego i drugiego więcej niż dzikiej lawenty) i tyle samo skalnicy i paprotki zwyczajnej (to znaczy, ilość tych dwóch razem wziętych powinna być taka, jak ilość pięciu wymienionych na początku), i zrobić z tego proszek. Jeśli człowiek jest silny, to powinien jeść ten proszek z chlebem, a jeśli jest słaby, to niech zrobi z tego kleik i go spożywa.”

Źródło: http://www.hildegarda.edu.pl/zielnik/

10.05.2017

Projekt przeszedł kilka restrukturyzacji

1

Werner Bergengruen należy do tych katolickich pisarzy, którzy potrafili żyć wiarą i Bogiem w nieprzyjaznym środowisku niemieckim. Napisał dość sporo książek, w tym „O prawidłowości świata”, która jest zbiorem luźnych przemyśleń zorganizowanych tematycznie wokół kilku odwiecznych tematów, takich jak czas, młodość i starość, język, sen etc. Podobało mi się kilka jego stwierdzeń, zatem przytaczam...

 „Pod koniec siedemnastego wieku mnich benedyktyński, ojciec Perignon, w miejscowości Hautvillers w pobliżu Epernay, wynalazł szampan i zawdzięczam temu duchownemu wiele radosnych chwil. Jakieś sto lat później  Immanuel Kant w Królewcu wynalazł imperatyw kategoryczny, ale nie mogę sobie wyobrazić, aby mu ktokolwiek zawdzięczał przynajmniej jedną chwilę radości.”

„Wieki szybko przemijają. Lata i godziny potrzebują więcej czasu.”

„Miłość do dzieci jest być może najsilniejszą miłością, ponieważ wie, że nie może mieć żadnej nadziei na nic.”

„Rodzice opuszczają nas, aby stopniowo przygotować tą sytuację, w której opuszczą nasz także cieleśnie.”

2

Rozpocząłem któryś tam kolejny projekt w banku. Wewnętrznie bronię się przed kolejną strata czasu w tematach, które mnie dogłębnie nie interesują, chociaż piszę na ich tematy artykuły w „fachowych” czasopismach. Tyle rzeczy wydaje się być ważniejszymi od takich projektów, a układanie list kosztów projektu, tworzenie metodyki testowania systemów, branie udziału w licznych spotkaniach na suche tematy wydają się być stratą tak cennego czasu, który podarował nam Bóg jako najcenniejszy surowiec prowadzący do świętości. Projekt w banku po zakończeniu zniknie jak zjawa i nawet pracujący w nim ludzie jakiś krótki czas później nie będą sobie mogli przypomnieć, o co właściwie chodziło w ciągu tego roku intensywnej pracy. Oby czas naszego życia nie okazał się taką samą zjawą, która przepadnie jak bańka mydlana nagle i niespodziewanie. 

A jednak.

Efekt mojej pracyi projektu pomaga wielu ludziom w sposób co prawda dość pośredni, ale pomaga. Poznaję również masę nowych ludzi, z których każdy, jak mawia Janek, jest w czymś najlepszy na świecie. Dochodzi do mnie, że jest to łaska i honor poznawać tych wszystkich wspaniałych ludzi stworzonych przez Mojego Pana.

3

„Od młodości do starości, od zmysłów do Ducha, od egzystowania do Znaczenia, od świata do Boga.”

„W młodości, gdzie się zawsze widzi jedną stronę rzeczywistości, podejmuje się decyzje zdecydowanie.  W wieku dojrzałym decyzja przychodzi trudniej, ponieważ wyraźnie już widać, że decyzja taka lub inna niczego nie załatwia, a wszystkie rzeczy posiadają stronę odwrotną. Natomiast w późniejszych latach podejmowanie decyzji jest bardzo łatwe: wówczas wiadomo już, że nie ma znaczenia jaką decyzję podejmiesz: jej efekt nie zależy do nas.”

„Starzec potrafi zrozumieć młodość lub zakładać takie zrozumienie w najlepszym przypadku za pomocą wspomnień. Młodzież, która tak chętnie przewiduje rzeczywistość, a nawet niekiedy jest zdana na łaskę zdolności przewidywania, patrzy na  fenomen starości bez najmniejszego zrozumienia.”

4

W wieku dojrzałym świadomość upływającego czasu jest ostra. Zajmowanie się sprawami wymuszonymi przez rzeczywistość jest jak sztylet w plecach. Przeszkadza i boli, nie wiadomo które bardziej.

Ewangelia ostrzega przed starszym wiekiem, że nie do niego należy decyzja i wola. „Pójdziesz wówczas tam, gdzie cię poprowadzą”. Czy to jest powód, dla którego tracenie czasu na „błahostki” tego życia tak przeszkadza?

A może chodzi o definicję tego, co uważamy za „błahe”? Przecież spędzanie czasu na kupowaniu haftowanych serwetek z żoną na targu staroci jest bardzo wyraźnie czasem najbardziej cennym dla mnie. Czymże zatem są rzeczy nieważne? A czym ważne?

Już mam zaplanowaną sobotę z żoną. Idziemy na śniadanie do uroczej restauracji nad rzeką, poczytam żonie w jego tego śniadania gośno coś katolickiego i pięknego, rzeczywiście spędzimy parę godzin na pchlim targu, ja zapoluję na parę książek a żona na serwetki, a potem wrócimy na obiad do domu, będą owoce i sałata, do której zrobię przemyślany sos.  Może zjemy na balkonie? Jutro ma być ponad 20 stopni...

I zauważąm, że te wszystkie i "błahe" możliwości dał nikt inny, tylko Pan. Niech będzie uwielbione Jego Imię na wieki wieków.

5

„Każdy człowiek posiada typowe, wciąż powtarzające się przeżycia i doświadcza typowych, wciąż powtarzających się sytuacji. Przyzna to nawet racjonalista, gdy się dziwi dziwnym zgrupowaniom przypadków. Jednak nawet wtedy nigdy nie przyzna, że mają one związek ze strukturą jego losu. Odrzuci nawet fakt, ze taka struktura w ogóle istnieje.”

„W dojrzałym wieku człowiek uświadamia sobie, że aby podjąć decyzję, trzeba być wszechwiedzącym.”

„ Najwyższe zadanie postawione człowiekowi to osiągnąć ten stan, w którym umieranie z cierpienia staje się Dokonaniem.”

„Śmierć istnieje jedynie dla osieroconych, tak, wydaje się, że oni ją nieomal wymyślili.”

6

Projekt przeszedł kilka restrukturyzacji, zmieniono szefostwo projektu i programu, szefów sub-projektów i wielu konsultantów. Właśnie zastąpiłem jednego z nich, którego nawet zdążyłem polubić podczas tygodnia wspólnej pracy, gdy przejmowałem jego zakres działania. Pożegnaliśmy się dzisiaj, a ja nawet nie zaproponowałem jakiegoś spotkania na wspólny obiad, chociaż on rozpoczyna następny projekt praktycznie od poniedziałku również w Hannowerze.

Ostatnio jakby zwariowałem. Czasu mi szkoda.

A jednak.

Za każdy dzień, za każdą godzinę i za każdą minutę niech będzie uwielbione Imię Twoje Panie...

06.05.2017

Zwykle chodzi wręcz o

1

Jest tylko Zło i Dobro.

Nie ma nic pomiędzy nimi.

Bylejakość nie ma żadnej cechy Dobra.

2

Jezus powiedział „Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest.“

Podejmujmy decyzje świadomie, aby ich za nas nie podejmowano, bez udziału naszej świadomości. Nie usprawiedliwiajmy naszych słabości i braków, lecz uznajmy je za grzech, a potem z pomocą Bożą usuwajmy je.

3

Przyzwolenie na bylejakość jest formą nieprawości.

4

W małej rzeczy byłeś wierny, nad wieloma cię postawię”.

Strzeż się lekceważyć pomniejsze zadania, aby nie ominęły cię wielkie.

5

Psalm piąty wykłada naturę Boga:

Bo Ty nie jesteś Bogiem, któremu miła nieprawość,

Zły nie może przebywać u Ciebie,

Nie ostoją się przed Tobą nieprawi.

A jednak zamiast psalmom, wielu wierzy wrogom Boga i Kościoła.

Rachunek za brak rozsądku przychodzi często dopiero po wielu latach. Ale niestety, jednak przychodzi.

6

Relatywizm jest podstępną chorobą tego wieku.

Zdanie „każdy ma swoją prawdę” zawiera zaprzeczenie prawdy objektywnej i odrzucenie Prawdy Objawionej.

7

Jeżeli coś jest łatwiejsze do wykonania, nie znaczy, że jest Dobrem. Zwykle chodzi wręcz o przeciwieństwo Dobra.


17.04.2017

Doszlismy do logicznego wniosku

1

Po obejrzeniu zabawek dla dzieci w sklepie towarowym Karstadt, udaliśmy się na herbatkę. Rzuciliśmy jeszcze raz okiem na zdjęcie jednej z zabawnych zabawek dla dzieci, której naturalnie nie kupiliśmy, chociaż akurat staniała o 50%. Wygladała tak:

Popijając herbatkę rozglądnęliśmy się po lokalu graniczącym ze sklepem firm H&M. Na wystawie skierowanej do publiki miłej kawiarni zobaczylismy fikuśne koszulki dla dzieci.

Za drugiem spojrzeniem zrodziło sie w nas podejrzenie, że coś jest nie tak z tymi koszulkami. Spojrzeliśmy na koszulki dla malutkich dzieci dokładniej:

Rzeczywiście, obrazki na koszulkach pokazywały albo ciemne i groźne symbole albo debilne i zagniewane twarze. Weronika nagle zrozumiała, dlaczego koszulki zadrukowane koszują mniej niż koszulki bez nadruku. Ktoś płaci za impregnację złem bezbronnych i maluczkich.

Po przestudiowaniu oferty dla dzieci w dominujących supermarkietach niemieckich zadziwieni zostalismy faktem, że sataniści dawno opanowali rynek produktów dziecięcych.

Skierowaliśmy wzrok na moje skarpetki, aby nie wpaść w ciężką depresję...

03.04.2017

Których produktów nie kupujemy

1

Dobrze zrobić sobie listę firm, których produktów nie kupujemy, ponieważ firmy te popierają grzech i bluźnierstwa przeciw Bogu. Do takich firm należy firma Snickers produkująca słodycze.

Podobnie jak czyni to Ikea w materiałach marketingowych, Snickers w ewidentny sposób popiera  śmiertelny grzech sodomii:

Kiedyś już to robiłem, ale pewnie wrócę do kompletowania takiej listy, która szczególnie w zakresie kosmetyki lub farmacji może nam bardzo pomóc. Któż by bowiem chciał używać kosmetyków lub szczepionek, wyprodukowanych za pomocą komórek zamordowanych nienarodzonych dzieci? Chyba tylko jakiś zboczeniec.

Ale przecież nawet tak potężna firma jak Pepsi tworzy swoje napoje używając testów na bazie komórek ofiar dzieci.  

 2

Nie dotykamy zatem nawet wzrokiem, a przede wszystkim nie wspomagamy finansowo przez zakup ich produktów następujące firmy:

 • Pepsi
 • Snickers
 • Ikea
 • Kraft
 • Nestle
 • Cadbury   

Inne firmy to:

 • Neuralstem (zastrzyki z komórek zabitych dzieci)
 • ReNeuron (zastrzyki z komórek zabitych dzieci)
 • Neocutis Inc. (firma kosmetyczna produkujące kremy anti-age)
 • Merck (olbrzymia firma farmaceutyczna)
 • GlaxoSmithKline (olbrzymia firma farmaceutyczna)
 • Sanofi (firma farmaceutyczna)
 • Senomyx, Inc. (testuje produkty Pepsi, Kraft i Nestle)

Oczywiście na różnych stronach internetowych różni "bezstronni" analitycy odrzucają argumenty wytoczone przeciw gigantom przemysłu w zakresie używania komórek pomordowanych ludzi w ich produktach. W jakiś sposób używanie tych komórek w taki czy owaki sposób jest w zasadzie ok. Bo na przykład byli już inni, którzy też to robili, a nie było żadnego sprzeciwu.

Wzruszamy ramionami i dalej ich bojkotujemy.

3

A tutaj mamy małą wyliczankę produktów tych firm, z którymi możemy się zetknąć. Prosze nie dotykać tych okropności, ale zagrozić kierownikowi sklepu, że przenoszą Państwo zakupy do innych sklepów jeżli nadal będzie sprzedawał te produkty.

PEPSI BEVERAGES:
• Wszystkie napoje Pepsi
• Napoje Sierra Mist
• Napoje Mountain Dew
• Piwa typu “Mug root”
• Napoje No Fear
• Napoje Ocean Spray
• Seattle's Best Coffee
• Napoje Tazo
• Napoje AMP Energy
• Woda Aquafina
• Napoje smakowe Aquafina
• Napoje DoubleShot
• Napoje Frappuccino
• Herbata Lipton
• Napoje Propel
• Napoje SoBe
• Napoje Gatorade
• Napoje Fiesta Miranda
• Soki I napoje Tropicana

NESTLE PRODUCTS:
• Wszystkie śmietanki do kawy
• Zupy, kostki, sosy, makarony  linii Maggi

KRAFT - CADBURY ADAMS PRODUCTS:
• Guma do żucia Black Jack
• Guma do żucia Bubbaloo
• Guma do żucia Bubblicious
• Chiclets
• Clorets
• Dentyne
• Guma do żucia Freshen Up
• Guma do żucia Sour Cherry (Limited)
• Guma do żucia Sour Apple (Limited)
• Stride
• Trident

CADBURY ADAMS CANDIES:
• Sour Cherry Blasters
• Fruit Mania
• Bassett's Liquorice All sorts
• Maynards Wine Gum
• Swedish Fish
• Swedish Berries
• Juicy Squirts
• Original Gummies
• Fuzzy Peach
• Sour Chillers
• Sour Patch Kids
• Mini Fruit Gums
• Certs breath mints
• Halls Cough Drops

NEOCUTIS "BEAUTY" PRODUCTS:

Ta firma szczegónie jawnie i bezczelnie używa komórek mordowanych dzieci, wszystkie jej produkty należy bojkotować:
• Bio-Gel Prevedem Journee
• Bio-Serum Lumiere
• Bio Restorative Skin Cream

SZCZEPIONKI:
• MMR II (Merck)
• ProQuad (MMR + Świnka -- Merck)
• Varivax (Świnka -- Merck)
• Pentacel (Polio + DTaP + HiB -- Sanofi Pasteur)
• Vaqta (Żółtaczka -A -- Merck)
• Havrix (Żółtaczka-A -- Glaxo SmithKline)
• Twinrix (Żółtaczka-A and B combo -- Glaxo)
• Zostavax (Różyczka -- Merck)
• Imovax (Wścieklizna -- Sanofi Pasteur)

INNE LEKARSTWA:
• Pulmozyme (Cystic Fibrosis -- Genetech)
• Enbrel (Rheumatoid Arthritis -- Amgen)

29.03.2017

© Copyright 2010; Ogorek: Ktoś musi nieść sztandar. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Najprostsze jest najlepsze | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd