« Skazki

Kónkurs: Niy zy mnóm takie...

...tere-fere!

Pamjyntocie Kacpra Niywypała? Podobały sie Wóm knigi ło tym giździe? Ich styl, humor, tympo i cołko ta absurdalnoś, choby żywcym wziynto z Mónty Pythóna?

Jak ja, to móm do Wos dobro wiadómoś. ZNAK wydoł niydowno kniga Jima Smitha "Niy zy mnóm takie tere-fere", kiero naprowdy bardzo przipómino to, co szło poczytać (a i połoglóndać) w kolejnych tómikach z przigodami Niywypała.

Tukej główny bohatyr nazywo sie Bartek Frajer i robi wszysko, coby go żodyn ło frajerstwo niy posóńdził. Niystety. Niy bardzo mu to idzie i nawet jego ykranowy idol (superbohatyrski Kósmiczny Szczur), niy jes w stanie mu za bardzo pómóc. Bajtel, jak już, to mści sie na swoich (nojczyńścij urojónych) wrogach przede wszyskim w wyłobraźni, ale w ryalu, mało co z tego wyniko i dalij mo przekichane.

No to wymyślo kólejne i kólejne gyniale plany, a kożdy z nich i tak biere w łeb...

Autor fajniście łopisuje i ilustruje codziynny żywot Frajera. Szkoła, chałpa, rojbrowanie na placu... - myśla, że niy jedyn bajtel sie łodnojdzie w tym świecie, w kierym na przikłod, razym z dziadkiym-niywidziadkiym, łazi sie na zakupy do marketu ło nazwie Fresko :)

Takigo pofyrtanego humoru (upaniyrowane brwi!) jes tukej łod gróma, beztóż, jak wtoś mo rod absurd i kurioza, to na bank mu sie ta kniga spodobo. A jyj forma tyż jes ciekawo. 

Bo to trocha taki pół-kómiks. Na kożdyj stórnie rysunek. Tekstu niy za wiela. Ale za to śmjyszne to wszysko niymożebnie. I nawet jo, stary kóń, co niydugo sztyrdziśc lot skóńczy, roz za razym lachoł żech sie z tego na cołki głos :)

A do Wos móm jedyn ygzymplorz tyj knigi. Pytanie jes takie:

Jak sie nazywo autor przigód Kacpra Niywypała? Podejcie imie i nazwisko pisorza

Łodpowiedzi posyłeci mi na piotr.drzyzga@wiara.pl Czekóm na nie do 26 czyrwca. Nastympnego dnia na głównyj strónie portalu Wiara.pl (w dolnym łokiynku KONKURSY) bydziecie mieli link do tyj notki, a w nij już nazwisko łosoby kiero wygrała "Niy zy mnóm takie tere-fere". I pamjyntejcie coby napisać w mailu adrys, na kiery byda Wóm móg posłać ywyntualno nagroda. Bo wjycie, maile bez adrysów idóm łod razu do hasioka :) 

© Copyright 2010; Bojkoblog. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Wakacyjnie | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd