Trwam w Nowennie

dodane 11:25

Tekst o mojej Nowennie Pompejańskiej

1 czerwca br. a więc szesnaście dni temu, rozpocząłem Nowennę Pompejańską. Motywacją było dla mnie wspólne trwanie na modlitwie w okresie od 1 czerwca do 24 lipca br. przez wirtualną społeczność YouTube pod nazwą Langusta na palmie. Przewodzi jej jeden z najbardziej znanych kaznodziejów w Polsce, czyli o. Adam Szustak OP. Do tej pory, Nowenna Pompejańska na Languście obejmowała jeden okres w roku - od 1 listopada do 24 grudnia. W tym roku, ku mojej uciesze i wdzięczności Bogu, Ojciec postanowił zrobić dodatkową akcję nowennową.

Jest to moje następne z kolei podejście do tematu Nowenny Pompejańskiej. Do tej pory, choć mam jeden dzień poślizgu, więc skończę nowennę dzień później (25 lipca), tym razem bardzo udane - najbardziej ze wszystkich dotychczasowych. Dotąd nie wytrzymałem w modlitwie trzema częściami Różańca dziennie, tak długo. Zwykle przerywałem w okolicach czwartego dnia. Wskazówki Ojca Szustaka dotyczące odmawiania Nowenny Pompejańskiej, są bardzo pomocne i to na nich opieram swoje myślenie oraz działanie.

Na czym polega pompejanka?

W internecie można znaleźć wiele stron poświęconych tej tematyce. Najbardziej polecam stronę ukrytą pod tym linkiem - http://pompejanska.rosemaria.pl/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska/ W największym skrócie - Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Składa się z dwóch części ( każda po 27 dni ). Część pierwsza (dzień 1-27) to część błagalna, druga (dzień 28-54) jest częścią dziękczynną. Modlimy się w jednej intencji przez cały okres trwania Nowenny Pompejańskiej. Zasadniczo w ciągu każdego dnia, należy odmówić piętnaście dziesiątków (tajemnic) różańcowych - Radosną, Bolesną, Chwalebną. Ojciec Szustak mówi, że może to być dowolna forma z zachowaniem piętnastu dziesiątków czyli np. przez owe piętnaście dziesiątków, można modlić się, rozważając jedną część lub nawet jedną tajemnicę, wybraną przez siebie. Zachęcam do obejrzenia instrukcji Adama Szustaka OP - https://www.youtube.com/watch?v=7UMbe3ayLhE&list=PLVdrvbY9AVQrUXvSmJPJemKB__hxMr0U8

Co daje Nowenna Pompejańska?

Ile ludzi, tyle różnych owoców. Generalnie, nikt nie zostaje nie wysłuchany. Czytałem kilka mocnych, przekonujących świadectw. Czasem Bóg ma inne plany wobec nas i modyfikuje intencję, w której się modlimy, jednak NIGDY nie pozostawia nas bez odpowiedzi. Bezrobotni znajdują pracę, dochodzi do poczęcia nowego życia w małżeństwach i rodzinach, kryzysy małżeńskie się rozwiązują, chorzy zostają uzdrowieni, dusze czyśćcowe wchodzą do Nieba prawdopodobnie szybciej...Cuda dzieją się czasami już po pierwszych kilku dniach. Bóg działa! Myślę, że pompejanka rozkochuje nas w modlitwie różańcowej, czyli generalnie pogłębia naszą więź Bogiem. Ja modląc się codziennie od tych piętnastu już dni, czuję wewnętrzny spokój. Czuję się szczęśliwy, choć są trudne dni, kiedy różaniec nie skupia moich myśli na modlitwie, ale najważniejsze to wytrwać i jeżeli wytrwałem już te dwa tygodnie to jest pierwszy owoc, jak dla mnie. Drugim owocem jest to, że nie paraliżuje mnie strach, mniej się denerwuję. Każda modlitwa, każda rozmowa z Nim owocuje, ale różaniec odmawiany codziennie, wydaje mi się, że najbardziej, dlatego polecam!

Nieodzowna część modlitwy - kryzys

Przepraszam za określenie, ale różaniec może wydawać się...nudny. Ciężko się czasem zmobilizować do jednej dziesiątki/części a co dopiero do całości i to przez prawie dwa miesiące. Nawyk, jeżeli mogę go tak nazwać, z czasem wyrabia się sam. Po prostu wiesz, że czegoś Ci brakuje. Kryzys pojawi się i to nie jeden. Warto wówczas szukać własnych rozwiązań. Nie lubisz modlić się sam? Skorzystaj z nagrań. Ojciec Adam Szustak na Languście nagrał cztery części z modlitwami i wezwaniami odmawianymi w trakcie pompejanki. Ja zaś zgrałem sobie z płyty CD na komputer, różaniec Ojca Pio z wiernymi w polsko-łacińskiej wersji językowej (tylko Zdrowaś Maryjo jest po łacinie). Fakt, że mogę usłyszeć głos Ojca Pio, dla mnie, jego wiernego sympatyka, jest naprawdę mega. Masz więcej niż jeden różaniec? Jeżeli masz trzy, każdą część odmawiaj sobie na innym. Robię tak. Mnie to pomaga. Nie nudzę się...Nie odmawiaj trzech części (lub czterech z tajemnicami Światła) za jednym razem. Rozłóż sobie modlitwę na cały dzień. Jedna część z nagraniem audio to około 25 minut. Średnio na pompejankę potrzebujesz godzinę dziennie. Masz podzielną uwagę i pracę domową do wykonania? Połącz modlitwę z obowiązkami dnia codziennego! Kryzys, każdy jeden, najlepiej oddaj Bogu i módl się dalej - na przekór szatanowi i z miłości do Stwórcy.

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 18.02.2020