« Post od Boga Jestem żebrakiem Boga »

Bóg mnie doświadcza...z Miłości

11.02.2018

Proszę Cię, o kolejną szansę...

Ostatnio, mam w swoim życiu, bardzo trudny okres, spowodowany serią błędnych, nie do końca przemyślanych decyzji i podjętych działań.

Błagam Boga o ratunek, o ocalenie, o kolejną, chciałoby się powiedzieć, ostatnią szansę. Zwracam się o wsparcie do świętych: Ojca Pio, Siostry Faustyny, Charbela, Rity, Józefa, Judy Tadeusza. Czuję się doświadczany przez Boga. Wydaje mi się, że milczy na moje prośby. Widzę, że pojawia się światełko w tunelu. To, które daje mi nadzieję, że Pan powoli wkracza w to wszystko.

Mam trochę wyrzuty sumienia, że traktuję Boga, jakby "magicznie", na zasadzie "maszynki" do spełniania życzeń. Dał mi jednak łaskę, bym uczył się pokory. Bo przecież, doświadczając biedy materialnej oraz duchowej, niezrozumienia ze strony otoczenia, depresji, braku woli do życia, mógłbym Mu złorzeczyć, wściekać się na Niego a jednak...widzę w tym jakiś sens...

Moja osobista, indywidualna modlitwa, trwa.

Chodzę regularnie, do mojego kierownika duchowego, na co miesięczną spowiedź. Jednak nie jestem już tak częstym i regularnym bywalcem Mszy świętej, spotkań modlitewnych, nabożeństw, adoracji Najświętszego Sakramentu. I pytam; dlaczego, Panie?

Przed nami, Wielki Post. Mam coś sobie obiecać? Przecież i tak, coraz częściej, nie dotrzymuję obietnic danych sobie i Bogu. On mnie doświadcza...z Miłości. Kocha mnie. Takiego, jakim jestem. Rozumie. Zawsze wysłucha. Nawet mojego milczenia...

1 Komentarz

  • Jezus kocha bezgranicznie - nawet przekraczając przepisy prawa (jak wobec trędowatego). Widać że Mu ufasz, mimo trudności.
    Ja też myślę nad wyrzeczeniem... i nie wiem, czego mogę się podjąć...

  • To, czego tak boleśnie doświadczasz, ta twoja "bieda", jak piszesz, jest już chyba twoim osobistym postem i twoją osobistą ofiarą, ktore ufnie przyjmujesz .. Bóg przecież nie wymaga od nas więcej i nie doświadcza nas bardziej niż potrafimy wytrzymać i unieść, inaczej nie mogłoby to w nas wyzwolić jeszcze wiekszej miłości i jeszcze wiekszego zaufania do Niego i do życia ..

Zostaw komentarz

Musisz być , aby zamieścić komentarz.

© Copyright 2010; Być bliżej Ciebie chcę. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Podróże to moja pasja | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd