Z Panem Bogiem na zakręcie

dodane 15:35

Im trudniej, tym chcę Go więcej

Ojciec Adam Szustak, znany, żeby nie powiedzieć, sławny polski Dominikanin, powiedział w jednym ze swoich filmów na YouTubie, że my dość często szukamy Boga, głównie po to, by nam pomógł; nie szukamy Go dla Niego samego.

No właśnie; jak to jest z Panem Bogiem w naszym życiu, gdy jesteśmy na zakręcie? Szukamy Go, ale po co? Głównie po to, by ukoił nasz ból. Gdy już jesteśmy pocieszeni, wracamy do naszej codzienności a Boga odsuwamy nieco w kąt. Zrobił swoje, więc niech wraca w odstawkę...

W moim życiu jest wiele różnorakich zakrętów. Łapię się tego, że im jest mi trudniej, tym więcej chcę mieć Boga obok siebie. Tak jak naucza o. Adam; do pomocy. Bo czuję się samotny, bezradny, nieszczęśliwy a wiem, że Bóg może tę pustkę wypełnić. I On to robi!!! Ale potem, gdy sprawy zaczynają się układać po mojej myśli, Bóg ulatnia się z mojej głowy - modlitwa przychodzi ociężale, rozmyślania tak samo, pozorne szczęście i zadowolenie, przejmuje całą kontrolę.

Bóg to nie jest maszynka do spełniania życzeń. To wszechobecna Miłość. Chciałbym uczynić Go centrum mojego codziennego życia. Chciałbym nauczyć się rozmawiać z Nim w każdej sytuacji dnia codziennego. Chciałbym umieć Go kochać tak jak na to zasługuje; nie tylko za to, co od Niego otrzymuję, ale przede wszystkim za to, że jest.

Mark Salzman jest autorem powieści zatytułowanej "Z otwartymi oczami". To historia zakonnicy, żyjącej od lat w klauzurowym klasztorze na obrzeżach Los Angeles. Siostra John, bo tak ma imię główna bohaterka, jest uzdolnioną pisarką, zakochaną w Bogu, będącą z Nim całą dobę - myślami i sercem. W końcu zaczyna doświadczać wizji którym towarzyszą silne bóle głowy. Autor, tworząc fabułę tej niezwykłej, wciągającej historii, skupia się na walce wiary i rozumu oraz serca i rozsądku. To bolesny, bardzo trudny dylemat, który trzeba skonfrontować.

Święta Siostra Faustyna, święty Ojciec Pio i wielu, wielu innych, budowało swoją relację z Bogiem na fundamencie wiary w Tego, który nie zamknął się w kościelnych murach. Panie, pozwól mi Cię wielbić w każdej sekundzie mojego życia, które od Ciebie pochodzi. 

nd pn wt śr cz pt sb

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 27.02.2020