« Udręka samotności O Duchu Świętym i uwielbieniu Pana »

Życie Drogą Krzyżową

10.03.2015

14 stacji ludzkiego życia

Wielki Post. Wspominamy mękę Pańską. Szukamy odpowiedzi na różne pytania. Usiłujemy zobaczyć więcej. Okres Wielkiego Postu to czas rekolekcji, nawracania się i odnajdywania Boga na nowo. Dla mnie osobiście, jest to szczególny okres w roku liturgicznym. Trudno nam nie raz, zaakceptować Jezusa na Krzyżu - cierpiącego, samotnego i odrzuconego. Wolimy patrzeć na Chrystusa, który naucza, uzdrawia, innymi słowy, działa. Śmierć Zbawiciela na Krzyżu, jakby ogranicza Jezusa. No bo jak, Syn Boży mógł umrzeć?!

Nie zapominajmy jednak, że po dramacie Wielkiego Piątku, jest tryumf poranka wielkanocnego. Każdy człowiek, dźwiga swój życiowy krzyż. Każdy z nich jest inny, ale tak samo potrzebny. 14 stacji Drogi Krzyżowej Pana Jezusa to 14 stacji ludzkiego życia. Każdą z nich łączy jeden wspólny mianownik - cierpienie. 

Razem zawsze raźniej. Chrystus nigdy nas nie opuści. Kształtujmy nasze życie na wzór Zbawiciela. Nie będzie ono łatwe, ale On, nasz Towarzysz, nigdy nie pozwoli byśmy poczuli się odrzuceni lub osamotnieni. Gdy upadniemy, On za każdym razem, pomoże nam wstać i iść dalej do celu naszego ziemskiego życia. 

1 Komentarz

  • Komentarz oczekuje na moderację.

Zostaw komentarz

Jeżeli masz dość wpisywania tych literek lub załóż konto w portalu

© Copyright 2010; Być bliżej Ciebie chcę. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Podróże to moja pasja | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd