Mają usta, ale nie mówią

dodane 11:55

Słowo Boże jest ziarnem (Łk 8:11). W końcu ziarno w żyznej ziemi oznacza tych, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je i wydają owoc przez swą wytrwałość (Łk 8:15).

1

Bóg już mówił o odstępcach od wiary, wiarołomcach i ezoterykach już tysiące lat temu w Psalmie 135.

Bożki pogańskie, to srebro i złoto,

dzieło rąk człowieka.

Mają usta, ale nie mówią,

maja oczy, ale nie widzą.

Mają uszy, ale nie słyszą,

i brak jest oddechu w ich ustach.

Myślę, że cytat ten odnosi się nie tylko do samych bożków, ale także nieźle opisuje cechy pogańskich wyznawców, których całe tabuny spłodziła liberalna kultura krajów zachodnich.

Jak wielkim Dobrem jest Dar Prawdziwej Wiary!

...w zgodzie z przekazami naszych Ojców i Proroków.

A nie jedynie decyzja pogrążania się w kłamstwie, którym rozkazaliśmy czynić pozory prawdy.

2

Idąc wraz z żoną z zakupami w dłoni zauważyłem menela, którego spotkałem jakiś rok temu w trochę innym miejscu. Widząc mnie, menel rzucił bez ogródek, że by coś zjadł. Jechało od niego wczorajszą wódką, może była jakaś nieświeża, skoro jechało. Zresztą zaraz to spokojnie z niechęcia skomentowałem.

Zaraz się dokolegował kolejny menel w podobnie złotym wieku, który głośno deklarował się, że jest niepijący. Fakt, od niego nie jechało nieświeżą wódką, może ma jakiś dobry dostęp do świeżej. Wesołym głosem zgłosił różnież akces obiadowy i nawet na moją objekcję, że przecież nie ma nic dookoła, gdzie mógłbym im kupić coś do jedzenie, wskazał na niedaleką knajpę z wyjątkowo tanimi obiadami (11 PLN za obiad).

Weszliśmy, ja trochę w strachu, że mogą nas przegonić, bo moje towarzystwo wahało się na progu elegancji wielkomiejskiej przesyconej oparami róźnych odorów, co mogło sprowokować nerwową reakcję obsługi. Ale panie najwyraźniej nie pierwszy raz miały do czynienia z moimi kumpanami. Zamówienie poszło gładko, zapytałem o pożądany napój, zamówiłem kompot i poszedłem wraz żoną dalej usłyszawszy słowa podzięki.

Przez kolejne dwadzieścia minut niewiele rozmawialiśmy z żoną, ale czuliśmy się lekko jak przepiórki, które pod stodołą Pana znalazły niezłą garstkę prosa. Usmiech nie schodził nam z twarzy.

3

Wprowadzenie nowego święta ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odegrało ogromne znaczenie w życiu Ludu Bożego. Pozwoliło ono odkryć na nowo prawdę o miłości Boga objawionej w Sercu Wcielonego Syna Bożego. Jednym z najważniejszych owoców kultu Bożego Serca był jednak znaczący rozwój pobożności eucharystycznej, w której w szczególny sposób uwidacznia się miłość Zbawiciela. Ponowne odkrycie Boga-Miłości przywróciło nową nadzieję i radość z życia sakramentalnego, którego celem jest zbawienie człowieka. Wśród ważnych owoców kultu są także liczne rodziny zakonne, dzieła apostolskie i społeczne, bractwa i parafie poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Dlaczego jednak rocznica, którą wspominamy, powinna być ważna także dla każdego z nas? Każdy z nas potrzebuje żyć w perspektywie miłości Bożej. Bez niej tracimy siły witalne i nadzieję, która pozwala nam wzrastać i czynić dobro wokół siebie. Jesteśmy kochani przez Boga bezinteresowną miłością. Pozwólmy się jej prowadzić, spróbujmy ją odwzajemniać nie tylko przez akty miłości czy różne formy pobożności. Kochajmy Boga w drugim człowieku, otwierajmy się na dary Ducha Świętego, wynagradzajmy za brak miłości i za grzechy, które ranią Jego Serce. Czyńmy to w jedności z Bożym Sercem, by Bóg Ojciec mógł w nas odnaleźć oblicze swojego umiłowanego Syna.

Źródło: http://sercanie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2747

nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 22.11.2024

Ostatnio dodane

Kategorie