Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia

dodane 23:13

Święta coraz bliżej. Ale czy jesteście na nie gotowi? Czy o wszystkim pamiętaliście? A może zapomnieliście o potrzebujących? Taka moja luźna notka, jak to mam w zwyczaju. Zapraszam do dyskusji w komentarzach pod postem. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku, ale może jeszcze coś będziemy tutaj pisać...

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały, wesoły, serdeczny, kolorowy okres prawie na całej Ziemi! Czyż może być coś wspanialszego niż kolacja wigilijna z całą rodziną. To często jedyny czas w roku, kiedy wszyscy razem zasiadają do stołu. Tradycyjne dwanaście potraw sprawia, że nikt nie wychodzi głodny. Zgodnie z zasadą, trzeba wszystkiego spróbować. Każdy kończy święta zazwyczaj z kilkoma dodatkowymi kilogramami... ...niestety.

Warto w tym okresie pomyśleć o potrzebujących. Zamiast dawać im pieniądze, które mogą być przeznaczone na alkohol, lepiej kupić im coś do jedzenia, albo ciepłą czapkę, czy buty. Może mamy jakiś niepotrzebny sweter w nie najgorszym stanie - co nam szkodzi się podzielić. Pamiętajmy też, że przy wigilijnym stole musi być zawsze jakieś puste nakrycie.

Obowiązkową ozdobą na Święta Bożego Narodzenia jesz bożonarodzeniowa szopka. Powinna być nawet moim zdaniem ważniejsza od choinki z prezentami.

Kategorie

Ostatnio dodane

Polecam

Bądź na bierząco