Oszczędzanie pieniędzy

Tricki na wyżywienie dużej rodziny

dodane 12:00

Naucz się być dobrym kucharzem. Nie wyrzucaj prawie nic, używając marchewki i selera do przyprawiania zup i gulaszu lub sałatek, a tuszkę kurczaka przechowuj na wywar. Jedną rzeczą, która może pomóc, jest łowienie ryb lub polowanie, jeśli możesz. Trzymaj kurczaki, jeśli możesz - to prawie nieskończona ilość jajek, a kiedy kurczak jest za stary, by znosić, możesz go zjeść na obiad. Kup suszoną fasolę i rośliny strączkowe (soczewica itp.), ryż i makaron na wyprzedaży lub luzem - lub jedno i drugie. Zaplanuj swój ogród z sąsiadami, aby wszyscy mogli się nim dzielić. Naucz się rozciągać składniki, używając wypełniacza nawet w hamburgerach - jeśli to możliwe, rozrzedź go starym chlebem zmielonym na okruchy, ale nie na tyle, aby się rozpadł. Używaj mięsa jako przyprawy zamiast jako głównej części posiłku. Istnieje kilka kuchni – indyjska, afrykańska, japońska – które skłaniają się ku wielu potrawom wegetariańskim lub niskomięsnym.

Nie uprawiam ani nie łapię własnego pożywienia - rośliny i ogrody mnie nienawidzą. Więc polegam na sklepach spożywczych.

Oto przydatne wskazówki, jak tanio wyżywić dużą rodzinę:

 1. Sklep WYPRZEDAŻ - zaopatrz się, gdy ceny są niskie.
 2. Kup zamrażarkę - gdy mięso jest w sprzedaży kupuję DUŻO.
 3. Suszony makaron, ryż i suszona fasola są tanie.
 4. Warzywa świeże lub mrożone są tańsze niż konserwy.
 5. Ziemniaki są tanie - zwłaszcza świeże.
 6. Trzymaj porcje mięsa w zalecanej wielkości 4 uncji na osobę - wygląda na małe, ale to naprawdę wszystko, czego potrzebujesz.
 7. Używaj jajek! Ten niedrogi jest pełen białka i składników odżywczych.
 8. Unikaj dań gotowych - to opakowanie mac i sera wygląda tanio, ale mogę zrobić je od podstaw taniej i jest też smaczniejsze!
 9. Podawaj chleb do posiłków – tak, restauracje robią to, aby napełnić Cię przed daniem głównym.
 10. Zupa lub sałatka przed posiłkiem to także dobry „wypełniacz”.
 11. Zrób własne zupy - jest to bardzo łatwe.
 12. Zrób własne sosy do sałatek.
 13. Zaplanuj swoje posiłki! Planując z wyprzedzeniem, możesz znacznie lepiej zaplanować budżet.