Jak wyżywić rodzinę przy niskim budżecie?

dodane 23:15

Planuj posiłki zgodnie z ofertami, które znajdziesz.

Zawsze najpierw sprawdzaj kosze przecenowe.

Sprawdź swoje ulotki reklamowe z preferowanych sklepów i zaplanuj zakupy.

Sprawdź, czy w Twojej okolicy znajduje się sklep spożywczy. Mamy jedną Biedronkę, która w sobotnie poranki ma niesamowity „targ rolników”. Większość owoców i warzyw trzeba szybko zużyć lub zamrozić, ale wyżywienie rodziny przy ograniczonym budżecie oznacza, że ​​trzeba być kreatywnym i na to zapracować.

Pojawiła się nowa firma oferująca usługi gastronomiczne, która sprzedaje „brzydkie” pudełka z owocami/warzywami za ułamek tego, co płacisz w sklepie. Tylko dlatego, że owoce lub warzywa wyglądają na zniekształcone, nie oznacza to, że nie są jadalne.

Dobrym sposobem na wyżywienie rodziny przy niewielkim budżecie jest zamiast kupowania artykułów spożywczych dla dużej rodziny w zwykłym sklepie spożywczym. Warto również rozważyć założenie kart lojalnościowych w sklepach, np. karta moja biedronka.

Kupowanie hurtowe w większości przypadków pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy na żywności i wielu innych potrzebach. W Lidlu możesz kupić wiele artykułów spożywczych luzem, w tym mięso, warzywa itp. Dobrym przykładem jest to, że jeśli kupujesz mięso luzem, możesz kupić torby do zamrażania, aby podzielić mięso na mniejsze porcje do wykorzystania na kilka posiłków. Kiedy obliczysz oszczędności robiąc to w ten sposób, będziesz zdumiony, ile pieniędzy zaoszczędzisz.

Inne wskazówki, które sugeruję, to szukanie wyprzedaży Auchan w sklepie spożywczym, jeśli kupujesz bezpośrednio w sklepie spożywczym. I oczywiście zawsze możesz również poszukać kuponów oszczędnościowych. Teraz, dzięki technologii, niektóre kupony są dostępne online lub w aplikacjach na telefon.