Pokój wam!

"Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam".

Czytaj dalej

15.04.2018

Św. Józef (z Arymatei)

Pogrzeb Jezusa Pod wieczór już, ponieważ było Przygotowanie, czyli dzień przed szabatem, przyszedł Józef z Arymatei, poważny członek Rady, który również wyczekiwał królestwa Bożego. Śmiało udał się do Piłata i poprosił o ciało Jezusa. Piłat zdziwił się, że już skonał. Kazał przywołać setnika i pytał go, czy już dawno umarł. Upewniony przez setnika, podarował ciało Józefowi. Ten kupił płótno, zdjął Jezusa [z krzyża], owinął w płótno i złożył w grobie, który wykuty był w skale. Przed wejście do grobu zatoczył kamień. A Maria Magdalena i Maria, matka Józefa, przyglądały się, gdzie Go złożono.

Czytaj dalej

25.03.2018

O Tomaszu More

Ciekaw jestem, czy zamieszczenie tego tekstu ks. Tomasza Jaklewicza na wierze.pl, w świetle dzisiejszego pierwszego czytania było przypadkowe.

Czytaj dalej

02.03.2018

Dzień Chorych

Trędowaty: "Przez cały czas trwania tej choroby będzie nieczysty. Będzie mieszkał w odosobnieniu. Jego mieszkanie będzie poza obozem"." Pan Jezus: "nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego."

Czytaj dalej

11.02.2018

Czy można lubić Pana Boga?

Dziś na Mszy miałem taką intuicję na temat lubienia Pana Boga. Wiemy, że mamy Go miłować, kochać ale czy ktoś Go lubi albo chociaż próbuje?

Czytaj dalej

10.12.2017

© Copyright 2010; Taktyka Niebieska. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Na dobry początek | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd