Słówko wprowadzenia
Programowanie - czarna magia?
dodane 2016-07-29 15:59
"Czy dam radę? To przecież takie trudne, zapamiętać te wszystkie komendy i polecenia, ich jest z tysiąc..." To nie aż tak trudne, jak się wydaje.
Każdy może programować. Wystarczą dobre chęci, czas i jakaś książka, która pomoże nam zgłębić tajniki tej sztuki. A jest to sztuka bardzo ciekawa i wciągająca, bo sięga od prostych "Wyświetl ten tekst na ekranie" poprzez aplikacje typu kalkulator aż na tworzeniu inteligentnego domu z użyciem aplikacji i modułu.
Komputer sam z siebie jest głupi. To ludzi wymyślili i stworzyli programy, które sprawiają, że jest on użyteczny.
Programowanie według mnie jest proste, przyjemne i pożyteczne. Nawet, gdy coś nam nie wychodzi. Jest ciekawym sposobem spędzania czasu, o ile ma się umiar(nie chciałbym, aby przez ten blog ktoś stracił wzrok). A co o programowaniu mówi ciocia Wikipedia:
Programowanie komputerów – proces projektowania, tworzenia, testowania i utrzymywania kodu źródłowego programów komputerowych lub urządzeń mikroprocesorowych (mikrokontrolery). Kod źródłowy jest napisany w języku programowania, z użyciem określonych reguł, może on być modyfikacją istniejącego programu lub czymś zupełnie nowym. Programowanie wymaga dużej wiedzy i doświadczenia w wielu różnych dziedzinach, jak projektowanie aplikacji, algorytmika, struktury danych, języki programowania i narzędzia programistyczne, kompilatory, czy sposób działania podzespołów komputera. W inżynierii oprogramowania programowanie (implementacja) jest tylko jednym z etapów powstawania programu.
Nie do końca się z tym zgadzam. Ciocia, jak to ciocia, czasem przesadza. Nie musisz mieć wykształcenia, by pisać program komputerowy. Zachęcam Was do zgłębiania tego wątku.
Zostań już dziś panem swego komputera!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Programowanie_komputer%C3%B3w