Ferie zimowe – jak je spędzić?

dodane 09:33

Za oknami lekko prószy śnieg, a termometry wskazują naprawdę niskie temperatury. Co to oznacza, poza koniecznością ciepłego ubierania się? Oczywiście to, że nadchodzą upragnione przez wielu ferie zimowe! Zobacz, gdzie warto pojechać, aby ciekawie wykorzystać ten czas!

nocleg szklarska poręba

Karpacz dla spragnionych ruchu

To miejsce idealne nie tylko dla narciarzy! Owszem, znajdują się tutaj fantastyczne i znane w całej Polsce stoki, ale nawet jeśli nie przepadasz za jazdą na nartach – możesz skorzystać z lodowiska, ścieżki saneczkowej czy toru bobslejowego. Nie zapomnij wybrać się także na spacer po górskim szlaku!

Urok zimowej stolica Polski

Wiele słyszałeś o Zakopanem, ale nigdy tam nie byłeś? Czas to zmienić! Odwiedź to piękne i słynne miasto, aby wybrać się na Krupówki, wjechać na Kasprowy Wierch albo Gubałówkę. Jeśli jesteś spragniony adrenaliny – możesz również przejechać się… psim zaprzęgiem! Oczywiście znajdziesz tutaj także cudowne miejsca do jazdy na nartach. Możesz także rozsmakować się w regionalnej kuchni – na przykład tradycyjnych, podhalańskich serach.

Zadbaj o zdrowie w Krynicy

Czas zimowy to także fantastyczny moment na podratowanie swojego zdrowia, nadwyrężonego stresem i wieloma obowiązkami. Jeśli doskwiera Ci przemęczenie, kieruj się do Krynicy Zdroju! Ta piękna, uzdrowiskowa miejscowość słynie z drewnianej zabudowy, wiekowych cerkwi, muzeum Nikifora oraz ciekawych tras turystycznych. Jeśli wybierasz się na urlop zimowy z dziećmi – koniecznie zabierz je na kulig!

Magiczne chwile w Białowieży

A jeśli nie góry, to co? Miłośników obcowania z naturą na pewno zachwyci wycieczka do Białowieży! Niezwykle malownicze oraz atrakcyjne przyrodniczo tereny wschodu Polski to ciekawa propozycja zimowego wyjazdu. Na pewno trzeba wybrać się do Puszczy Białowieskiej - przy odrobinie szczęścia można spotkać jej króla, czyli żubra! Warto odwiedzić także białowieską cerkiew i udać się na zwiedzanie pobliskiej Hajnówki.

Odpoczynek w „polskim Rzymie”

Okazuje się, że wcale nie trzeba wyjeżdżać nad Tyber, aby móc obcować z piękną architekturą. Jeśli lubisz zwiedzać miasta o walorach historycznych, rozważ wyjazd do Sandomierza. Osoby lubiące odkrywać tajemnice na pewno będą pod wrażeniem Podziemnej Trasy Turystycznej, stanowiącą nieco mroczny labirynt korytarzy. Sandomierz słynie także z pięknego, średniowiecznego zamku, wiekowych kościołów oraz ratusza, usytuowanych przy rynku. Jeśli chodzi o osobliwości przyrodnicze, można tutaj udać się w wędrówkę po… wąwozach, na przykład po półkilometrowym wąwozie Królowej Jadwigi.

Zimowy urlop jest tak samo ważny, jak ten letni – w końcu po świątecznej biesiadzie i sylwestrowym szaleństwie powinno się zregenerować siły. Wybierz miejsce, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i ruszaj w drogę!

nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 19.10.2019

Kategorie