O mnie

Dlaczego kolorowanki są niezbędne dzieciom?

dodane 17:00

Kolorowanki są korzystne z wielu powodów. Oprócz tego, że jest to zabawne zajęcie dla dzieci w każdym wieku, kolorowanie jest również świetnym sposobem, aby usiąść spokojnie i zachęcić do skupienia się. Ponadto, kolorowanie pomaga dzieciom zrelaksować się i skupić, co może być pomocne dla ich koncentracji i drobnej koordynacji ruchowej. Dodatkowo, kolorowanki są doskonałym sposobem na wprowadzenie dziecka do sztuki malowania. W tym artykule podkreślimy kilka innych korzyści płynących z kolorowanek dla dzieci.

Drobna koordynacja ruchowa

Dzieciom, które nie lubią kolorowanek, może brakować drobnych umiejętności motorycznych lub percepcji wzrokowej, które są potrzebne do ukończenia danej czynności. Dzieci te mogą być również poszkodowane, jeśli nie są w tym tak dobre jak ich rówieśnicy. Niezależnie od tego, czy lubią kolorować obrazki zwierząt, czy popularne programy telewizyjne, kolorowanki do druku pomagają im rozwijać uwagę na szczegóły, koordynację ruchową i cierpliwość. Mimo tych zalet nie należy zniechęcać dzieci do tej czynności, ponieważ może to być wspaniały sposób na promowanie pozytywnych zachowań i zdrowego stylu życia.

Kolorowanki pomagają dzieciom rozwijać drobne umiejętności motoryczne, ponieważ ruchy palców i rąk są wymagane do stworzenia gotowego produktu. Umiejętności w zakresie drobnej motoryki mają kluczowe znaczenie dla wykonywania drobnych czynności w szkole i w życiu. Gdy dzieciom brakuje tych umiejętności, mogą mieć opóźnienia w nauce podstawowych codziennych czynności, takich jak pisanie, przewracanie stron w książkach i korzystanie z komputera. Dzieci muszą rozwijać te umiejętności, aby stać się bardziej niezależne i produktywne. Choć kolorowanki mogą wydawać się zajęciem przyjaznym dziecku, wymagają koordynacji mięśni rąk i ramion.

Stany relaksacyjne

Kolorowanie od dawna jest uważane za doskonały sposób na złagodzenie stresu i niepokoju, zmniejszając poziom lęku i zwiększając jasność umysłu. Kolorowanki dla dzieci są szczególnie korzystne, ponieważ uczą drobnych umiejętności motorycznych, koordynacji oko-ręka i świadomości przestrzennej. Ale oprócz korzyści rozwojowych, kolorowanki dla dzieci mogą być również korzystne dla dorosłych. Badania pokazują, że dorośli mogą kontrolować poziom niepokoju i stresu poprzez kolorowanie. Wykazano, że terapia sztuką Mindfulness poprawia jakość życia pacjentów chorych na raka, gdzie geometryczne wzory są wykorzystywane do wywołania stanu medytacyjnego.

Inną korzyścią z kolorowania jest to, że pomaga rozwijać świadomość przestrzenną i teorię kolorów, które są niezbędne dla początkujących artystów. Kolorując obrazy, dzieci mogą rozwijać intuicję gradacji kolorów, co pomaga im poznać własne ciało i kolory. Ponadto, akt kolorowania strony pomaga dzieciom poprawić ich sen i relaks. Jest to wielka korzyść dla małych dzieci, które mają problemy z uzyskaniem wystarczającej ilości snu w ciągu dnia.

Kreatywność

Wybierając kolorowanki dla swojego dziecka, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę jego zdolności artystyczne. Małe dzieci mogą nie mieć dokładnego pomysłu na to, co chcą, ale nadal mogą tworzyć niesamowite dzieła sztuki poprzez naśladowanie tego, co robią ich rodzice. Ponadto dzieci nie mają tego samego poziomu rozpoznawania, co dorośli, a kolorowanie to świetny sposób, aby pokazać im, jak bardzo są pomysłowi. Jeśli szukasz kreatywnych pomysłów na kolorowanki, wypróbuj te wskazówki.

Kolorowanki mogą sprzyjać kreatywności i pomóc dziecku rozwinąć umiejętności przed pisaniem. Kolorowanki uczą również dzieci, jak ważne jest przestrzeganie granic. Kolorowanie w obrębie linii strony jest kamieniem milowym dla dzieci. Dzieci będą miały lepsze poczucie wyrażania siebie, gdy pozwolą sobie na wybieranie własnych kolorowanek. Co więcej, nauczą się rozpoznawać, czy przekroczyły linię, czy nie. Dzieci mogą używać dowolnego medium, które wolą, aby wyrazić swoje emocje.

Wprowadza dziecko w sztukę malowania

Książki z kolorami zostały po raz pierwszy wprowadzone do amerykańskiego społeczeństwa jako część demokratyzacji sztuki. Brytyjski artysta Joshua Reynolds, szwajcarski pedagog Johann Heinrich Pestalozzi i amerykański pedagog Friedrich Frobel opowiadali się za edukacją artystyczną dla uczniów. Edukacja artystyczna mogła przynieść korzyści uczniom w postaci konceptualnego zrozumienia tego, co materialne, rozwinąć umiejętności poznawcze i promować duchowe budowanie. Kolorowanka została po raz pierwszy wprowadzona w Stanach Zjednoczonych przez McLoughlin Brothers.

Dzieci odniosą większy sukces z dużymi granicami, gdy zostaną wprowadzone do podstawowych zasad kolorowania. Mniejsze bordery mogą wydawać się większym wyzwaniem, ale proces ten nadal jest przyjemny. Dzieci uczą się malować poprzez wykonywanie małych zadań. Kiedy ta umiejętność jest dobrze rozwinięta, mogą przejść do tworzenia większych dzieł sztuki. Kolorowanki stanowią świetną okazję do wspierania zdolności artystycznych dziecka, a także rozwiną jego samoocenę i poczucie własnej wartości.