« Książki czy e-booki? Co lepsze do nauki 5 rzeczy, które warto zrobić przed wakacjami »

Jak zorganizować swoją garderobę podczas podróży?

W samym środku spotkania towarzyskiego w gwar rozmów wdziera się przeraźliwe skrzypnięcie drzwi komody. Jej odrzwia uchylają się, a z wnętrza wypadać zaczyna sterta ubrań i innych szpargałów. W tym czasie właściciel i sprawca całego tego bałaganu drętwieje ze zgrozy, zaś publika niemieje z konsternacji...

Scena niczym z koszmarnego snu, ale z pewnością znajdzie się grono - wcale niemałe - osób, które mogłyby podać sobie rękę z opisanym nieszczęśnikiem. Jak układać ciuchy w szafie, żeby nie stać się kiedyś bohaterem podobnego zajścia?

Szafa pękająca w szwach

Przede wszystkim układanie ciuchów w szafie dobrze byłoby zacząć od ich przejrzenia i selekcji. Rzeczy, w które nie ubieraliśmy się od ponad roku, ubrania sfatygowane, zniszczone, będące nietrafionym zakupem - powinny z niej zostać usunięte. Ubrania, co do których istnieje przypuszczenie, że jeszcze kiedyś włożymy je na siebie, można spakować do osobnego pudełka, ale warto wyznaczyć sobie wówczas termin "ostateczny" i jeśli do tego czasu sytuacja nie ulegnie zmianie - oddać je komuś lub sprzedać. Odzież zniszczoną należy wyrzucić, ewentualnie zostawić jedną, dwie sztuki, jeśli przewidujemy np. remont. Te wszystkie czynności znacznie ograniczą ilość ciuchów, które moglibyśmy zabrać w wymarzoną podróż. 

Właściwa organizacja - jak układać eleganckie sukienki koktajlowe w szafie?

Na kwestię tego, jak ułożyć ciuchy w szafie, dobrze jest też spojrzeć pod kątem własnej wygody oraz potrzeb. Na górnych półkach warto umieścić rzeczy, po które nie sięga się na co dzień, a więc ubrania letnie - w sezonie zimowym oraz zimowe - w okresie letnim. Jest to też dobre miejsce na przechowywanie pościeli, bielizny stołowej, koców. Na półkach środkowych ułożyć należy aktualnie używaną odzież. Jest to szczególnie przydatne, gdy będziemy śpieszyli się na daleką wyprawę.

Porady i pomysły inspirowane artykułami w serwisie oteo.pl .

Wpis w kategorii: Porady turystyczne

© Copyright 2010; Porady dla podróżników. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Skórka: Góry najpiękniejsze są jesienią | Korzystając z serwisów wiara.pl akceptujesz warunki regulaminu.
Znalazłeś treści naruszające regulamin? Powiadom nas!

 

| załóż konto i pisz bloga

zgłoś błąd