WAŻNE WIADOMOSCI

PRZECZYTAJ I ROZWAŻ

dodane 16:55

Wybierz Życie
"Wybierajcie więc życie,
abyście żyli wy i wasze potomstwo."
(Pwt 30, 19)


Human Life International - Polska


Uniwersalna Deklaracja o Ochronę Cywilizacji Życia – Meksyk 2016

Drodzy Przyjaciele!
Przekazujemy Wam bardzo ważny dokument, którym jest „Powszechna Deklaracja o Ochronę Cywilizacji Życia – Meksyk 2016”. Zostanie on ogłoszony w wielu krajach i językach na całym świecie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, łączącą się w 2016 roku z Dniem Świętości Życia.

WEZWANIE Z MEKSYKU
Inicjatywa ogłoszenia „Powszechnej Deklaracji o Ochronę Cywilizacji Życia” płynie z Meksyku. Łączy ona przesłanie Maryi w wizerunku z Guadalupe (Matki Życia Obu Ameryk, która przyszła ratować zagubionych ludzi przed aztecką cywilizacją śmierci), z wielką peregrynacją kopii Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” w obronie życia.

OGŁOSZENIE DEKLARACJI
Główna prezentacja Deklaracji odbędzie się w Narodowym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire w Meksyku 3 kwietnia br. Przedstawi ją ks. bp Victor Rene Rodriguez Gomez ordynariusz diecezji Valle de Chalko. Natomiast w sobotę 2 kwietnia zostanie także przedstawiona na Jasnej Górze w Częstochowie podczas Narodowej Pielgrzymki Obrońców Życia.

WYJĄTKOWE SKRZYŻOWANIE
Ikona przejechała już trasę 165 tys. km. Początkowo ze Wschodu na Zachód (od Władywostoku do Fatimy), a następnie od wschodniego do zachodniego wybrzeża USA. Obecnie wędruje z Północy na Południe i właśnie dobiega końca wizyta w Meksyku. Wzgórze Tapeyac w stolicy Meksyku znajduje się w samym centrum tego wyjątkowego krzyża.

NIE MA WAŻNIEJSZEJ SPRAWY!
We współczesnym świecie zagrożonym agresją, wojną, terroryzmem, zabijaniem dzieci w łonach matek, prześladowaniami ludzi szlachetnych i wierzących, zwłaszcza chrześcijan, nie ma ważniejszej sprawy niż ochrona cywilizacji życia.

Bardzo prosimy o jak najszerszą publikację tego dokumentu.

Umieszczajcie go na łamach zaprzyjaźnionych gazet i czasopism, na portalach i stronach internetowych, na Facebooku i w innych mediach społecznościowych, w gazetkach parafialnych i na prywatnych blogach. Prosimy roześlijcie go do przyjaciół i znajomych w kraju i zagranicą. Inne wersje językowe: angielskawłoskahiszpańska,niemieckafrancuskarosyjskabiałoruska iczeska i słowacka.

CHCESZ POMÓC?
Jeżeli utożsamiasz się z wezwaniem Matki Bożej, możesz pomóc przewieźć Ikonę Częstochowską w pielgrzymce „Od Oceanu do Oceanu” przez świat w obronie życia.

Można to zrobić TUTAJ (wybrać z listy pkt. 2 "Peregrynacja 'Od Oceanu do Oceanu'"). Bardzo dziękujemy!
 
 

POWSZECHNA DEKLARACJA O OCHRONĘ CYWILIZACJI ŻYCIA
NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – MEKSYK 2016

 
Z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire w Meksyku w niedzielę Miłosierdzia Bożego, w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia oraz w Dniu Świętości Życia połączonym z uroczystością Zwiastowania Pańskiego,
 
My, obrońcy życia skupieni w Międzynarodowej Koalicji „Od Oceanu do Oceanu”, prowadzący historyczną peregrynację Matki Bożej Częstochowskiej przez świat w obronie życia

Wsłuchując się w wielkie wezwanie Maryi, Matki Chrystusa, do ochrony cywilizacji życia i miłości we współczesnym świecie;

Stając w obecności Bogurodzicy przed Jej żywym wizerunkiem w Guadalupe na Górze Tepeyac w Meksyku oraz przed  wędrującą przez świat Ikoną Częstochowską wraz z towarzyszącym Jej obrazem Chrystusa Miłosiernego;

Ufając, że Maryja, Wielka Patronka Obrony Życia, tak jak objawiła się w Meksyku, aby wyrwać zagubionych ludzi z okowów cywilizacji śmierci, także dzisiaj ochroni zagrożoną cywilizację życia i miłości;

Dziękując za obecność Maryi, która w Ikonie Częstochowskiej przewędrowała już  165 000 km przez 27 krajów i trzy kontynenty, budząc ludzkie sumienia i wskazując jedyną drogę do ocalenia współczesnego świata;

Wzywamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby wsłuchali się w wezwanie Bogurodzicy oraz z wielką miłością i poświęceniem włączyli się w obronę cywilizacji życia i miłości, która obecnie jest bardzo poważnie zagrożona w wymiarze globalnym.

Z Tobą Maryjo, ochronimy nasze rodziny, nasze dzieci i naszą wiarę, Kościół Chrystusowy, pokój na świecie i naszą przyszłość!

Przenajświętsza Matko, Maryjo!
Dziękujemy Ci za Twoją wielką wyprawę w Ikonie Częstochowskiej przez świat w obronie cywilizacji życia i miłości.  Od 2012 roku przemierzyłaś już 165 tys. km przez 27 krajów na trzech kontynentach, jakby cztery razy dookoła  świata. Hojnie rozdajesz łaski i dającą życie miłość. Pokazujesz światu, że wiara w sercach ludzi nadal jest żywa!

Obecnie Meksyk przeżywa Misterium Twojego Nawiedzenia. Zanosimy Cię do naszych domów, rodzin i sanktuariów, a Ty czynisz nas prawdziwymi obrońcami życia. Nie lękajcie się! – wołał św. Jan Paweł II – Duc in Altum! „Wypłyń na głębię”!

Żeglowanie przez wzburzone wody i wezbrane potoki jest trudne. Jesteśmy wdzięczni,  że Ty, nasza Matko, Maryjo, nieustannie stoisz u naszego boku. Jesteś dla nas Promienną Jutrzenką i pewną Przewodniczką.

Na Górze Tapeyac w Guadalupe powiedziałaś do św. Juana Diego: Nie bój się (…) Czyż nie jestem tutaj, Ja, Twoja Matka? Czy nie znajdujesz się w moim cieniu pod moją ochroną? Czyż nie jestem źródłem twojej radości? (…) 

Mamy także zapewnienie Twojego Syna: Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata [Mt 28,20]

Pomimo otaczającego nas wielkiego niepokoju, bólu i smutku, uczysz nas żyć w kochających się rodzinach na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Wzmocnij naszą wiarę , ufność i zjednoczenie z Twoim Boskim Synem, którego miłosierdzia wszyscy tak bardzo potrzebujemy.

Matko Miłosierdzia dodaj nam sił. Dzisiejszy świat potrzebuje świadków świętości i nienaruszalności każdego ludzkiego życia, zwłaszcza najbardziej bezbronnych i niewinnych dzieci w łonach matek. W czasach globalnego ataku na prawdziwą naturę rodziny, mamy obowiązek aktywnie  ukazywać cud sakramentu małżeństwa, które staje się kołyską życia i fundamentem Kościoła Domowego.

 Z Tobą, Maryjo, możemy oprzeć się rozpaczy i cywilizacji śmierci, które na świat przynosi przeciwnik. Pociągnij nas, abyśmy zanurzyli się w modlitwie różańcowej. Razem z nami wypraszaj łaskę Miłosierdzia Bożego, abyśmy z wielką radością i wiarą wołali: „Jezu ufam Tobie! I wypowiadali słowa Koronki do Miłosierdzia Bożego: „Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata!”

Dziękujemy Ci Matko!

Tekst Deklaracji oraz tłumaczenia na inne języki można pobrać od 3 kwietnia ze stronywww.odoceanudooceanu.pl


W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International - Polska

 

nd pn wt śr cz pt sb

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Dzisiaj: 16.10.2019