• Radykalna zmiana.

    W każdym człowieku jest pewna doza nieufności. Chcemy zostawić sobie furtkę bezpieczeństwa. Czasami do osiągnięcia życia wiecznego brakuje niewiele. Młodzieniec z Ewangelii opanował już najtrudniejszą część. Przestrzegał przykazania. Do pełni celu brakowało mu tylko, by sprzedał to, co posiadał. Radykalnej zmiany swojego życia. Pełnym ufności oddaniu się Bożej woli. Ofiarowaniu siebie w całości, bez żadnych pozornych zabezpieczeń na przyszłość.


  • Różaniec z chleba.

    W skarbcu Matki Bożej Częstochowskiej między kielichami ze złota jest różaniec wykonany z chleba. Ofiarowany przez więźniów obozu koncentracyjnego. Choć materialnie jest bezwartościowy, to duchowo staje się najcenniejszym skarbem. Omodlony i wykonany z chleba odjętego od mizernej racji żywienia. Staje się świadkiem wiary wielu więźniów. Gdyby nie modlitwa, to ani dnia nie przetrwali by w tym okrutnym miejscu.


  • Odpowiedzialność zbiorowa.

    W Starym Testamencie została zniesiona odpowiedzialność zbiorowa. Wciąż pojawiają się głosy, że za winy rodziców powinny odpowiadać ich dzieci. Człowiek został stworzony jako istota wolna. Grzech działa najpierw w sferze ducha. Bóg jest cierpliwy. Czeka na nawrócenie grzesznika. https://youtu.be/Ozdx1p2t-0c


  • Od początku.

    Ilość rozwodów dzisiaj może sugerować, że wielu chętnie zadałoby pytanie o możliwość rozwodu Jezusowi ponownie. W nadziei, że tym razem odpowiedź byłaby inna. Boży zamysł jest właściwy od samego początku. Św. Augustyn: „ Miłość to wybór drogi miłości i wierność wyborowi „. Wierność to zobowiązanie, którego trzeba dotrzymać niezależnie od sytuacji. Łatwość wymiany rzeczy na nowszy model sprawia, że tak samo traktujemy łudzi. Używać ich i wymieniać, gdy skończy się ich czas dla nas przydatności. „ Na początku” - przypomina Jezus było zupełnie inaczej.


  • Zaśnięcie NMP

    Zarzuca się Polakom, że jest bardzo Maryjny. Matka Najświętsza otacza nasz naród szczególną opieką. Dała dowód w naszej historii i w pontyfikacie św. Jana Pawła II. św. Jan Paweł II nazwał Ją - „Ikoną Eschatologiczną”. Pokazuje nam dokąd każdy z nas idzie – drogę do nieba. Pragnie naszego szczęścia. Chce nas zachować od utraty życia wiecznego.


  • Podatek świątynny.

    Drachma to podatek świątynny. Każdy dorosły Izraelita miał obowiązek utrzymania świątyni. Wypełnienie tego obowiązku świadczyło o pobożności i patriotyzmie. Wolni od płacenia podatku byli synowie. Jezus będąc Synem mógł nie zapłacić podatku. Dostrzega możliwość zła, które byłoby skutkiem skorzystania z tego prawa. Mówi o zgorszeniu, którego możliwość zaistnienia trzeba uwzględnić.


  • Chleb żywy

    Jezus jest chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Proces przemiany człowieka dokonuje się indywidualnie. Każdy sam na sam przybywa razem z Jezusem. Kto spożywa chleb – Ciało Pańskie będzie żył na wieki. „Przyjdzie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.


  • Wdzięczność serca

    Wdzięczność serca rodzi się w większości do ludzi sławnych, zamożnych. O prostaczku nie wspomina się w środkach społecznego przekazu. Rodzi się wdzięczność w duszy wobec Boga Ojca. Tajemnice zbawienia nie zakrył przed prostaczkami. Daru miłosierdzia nie zakrył przed żadnym z nas. Obyśmy zawsze ponad własne wyobrażenia stawiali Bożą wolę. https://youtu.be/eGyT0c22JPQ


  • Nowy post

    Pogłoski o zmartwychwstaniu Jezusa nie zdołały obalić wątpliwości [...]

Kategorie

Linki