Filtracja oleju, Rolnictwo

Filtracja oleju - zadbaj o Swoją pracę i układy hydrauliczne Twoich maszyn

dodane 12:33

Proces mikrofiltracji kilkukrotnie wydłuża żywotność oleju, a także układu hydraulicznego, w którym odbywa się głębokie czyszczenie. Dzięki mikrofiltracji można zaoszczędzić, szczególnie w firmach zużywających duże ilości oleju. Wymiana oleju jest ważną częścią konserwacji maszyny, ale nie gwarantuje usunięcia wszystkich zanieczyszczeń, ponieważ znajdują się one w najgłębszej części układu hydraulicznego i nie można ich usunąć statyczną wymianą oleju.

Branże, w których warto stosować filtrację oleju

- Rolnictwo i leśnictwo
Mikrofiltracja w rolnictwie i leśnictwie najlepiej sprawdza się  w ciągnikach, kombajnach, ładowarkach, prasach i innych maszynach rolniczych.

- Budownictwo
Mikrofiltrację najczęściej wykonuje się w maszynach do robót ziemnych – koparkach, ładowarkach, walcach, maszynach do produkcji i transportu masy betonowej.

- Fabryki produkcyjne
Filtracja oleju hydraulicznego zalecana jest do wszystkich maszyn wyposażonych w układy hydrauliczne w halach produkcyjnych i magazynach.

- Przemysł wydobywczy
Przemysł wydobywczy wykorzystuje duże maszyny z rozbudowanymi układami hydraulicznymi, które są podatne na awarie.

- Przemysł ciężki
W przemyśle ciężkim filtracja oleju jest zalecana szczególnie przy dużych ilościach oleju np. w wtryskarkach, prasach hydraulicznych.

Zalety mikrofiltracji oleju 

Filtracja oleju ma na celu usuwanie wody, opiłków metalu i  zanieczyszczeń stałych do 1 mikrona z układu olejowego i hydraulicznego. Zanieczyszczenia tego typu często powodują awarie i skutkują bardzo wysokimi kosztami naprawy.

Zalety filtracji oleju:

- czystszy olej
- lepsza praca maszyny
- dłuższa żywotność oleju
- mniej przestojów
- mniej awarii
- więcej zysków
- zaoszczędzone pieniądze
- ochrona środowiska

Mikrofiltracja oleju hydraulicznego pozwala na utrzymanie oleju w najwyższym stopniu czystości, a jej efekt widać już po  pierwszej filtracji. Dzięki filtracji oleju skutecznie usuwane są z niego zanieczyszczenia pochodzące z tarcia lub innych czynników, a niski opór filtracji jest ważnym czynnikiem wpływającym na wydajność całej maszyny. Warto pamiętać, że działanie filtrów podczas wykonywania filtracji oleju, nie powoduje wchłonięcia żadnych dodatków uszlachetniających zawartych w olejach hydraulicznych. Filtracja oleju wydłuży żywotność Twoich maszyn i urządzeń hydraulicznych.