Wytrwałość w życiu mężczyzny.

dodane 16:04

W tym poście chcę poruszyć temat wytrwałości w życiu mężczyzny.

    Zgodnie z definicją wytrwałość oznacza konsekwencję i upór oraz konsekwencję w działaniu oraz dążenie do celu. Wytrwałość  jest tak naprawdę w obecnym świecie towarem deficytowym, którego brakuje wielu ludziom. Żyjemy w tak szybkim świecie, który nadaje tak szybkie tempo, ze oczekujemy efektów już teraz, zaraz nie zwracając uwagi na to, że niektóre rzeczy wymagają od nas wytrwałości. Patrząc na Słowo Boże widzimy w niektórych miejscach ludzi, którzy są wytrwali i nieustępliwi w swojej modlitwie i relacji z Bogiem, warto tutaj wskazać choćby przykład rozmowy Abrahama z Bogiem o zniszczeniu Sodomy i Gomory, kiedy to widzimy Abrahama pertraktującego z Bogiem o ocalenie tego miasta, w postawie Abrahama widać wytrwałość w tym co robi. Kolejna historia, która w Słowie Bożym mówi o wytrwałości jest to historia w Nowym Testamencie – historia syrofenicjanki, która błagała o uwolnienie córki i dzięki wytrwałości osiągnęła swój cel, historie przeze mnie przytoczone pokazują, że wytrwałość przynosi owoce. Czasem też warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy ja jestem wytrwały w swoim życiu? Jakie owoce w moim życiu przynosi wytrwałość? Warto czasem się temu przyjrzeć, aby coś zmienić w swoim życiu. Czasem decyzja o wytrwałości jest trudną decyzją.

    Panowie, chcę zaprosić was do spojrzenia na wytrwałość z męskiej perspektywy. Patrząc na Jezusa widzimy człowieka, który jest wytrwały w pełnieniu swojej misji, którą dostał od Ojca. Jezus jest dla nas przykładem tego, jak być wytrwałym w działaniu. Jest On dla nas dobrym wzorem tego jak być wytrwałym w naszym życiu i warto podjąć w naszym życiu pracę nad wytrwałością.

   Jezu, prosimy Cię, abyś nauczył nas co to znaczy bycie wytrwałym, naucz nas też jak praktykować wytrwałość w naszym życiu, spraw, żebyśmy patrząc na Ciebie potrafili podjąć pracę nad wytrwałością w naszym życiu ze świadomością, że nie jest to łatwa, ale owocna droga.

nd pn wt śr cz pt sb

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Dzisiaj: 29.01.2023

Ostatnio dodane